
Resultaten moeder Gamma en Karwei in 2021 hoger dan voor corona
LEUSDEN (ANP) - De resultaten van Intergamma, het moederbedrijf van de doe-het-zelfketens Gamma en Karwei, waren in 2021 hoger dan in 2019, voordat de coronacrisis uitbrak. Het bedrijf spreekt van sterke prestaties ondanks de winkelsluitingen. Onlineverkoop, click & collect en winkelen op afspraak droegen bij aan het resultaat.
De omzet bedroeg bijna 1,42 miljard euro, wat iets meer is dan in 2019. Daarbij werd een bedrijfsresultaat behaald van 191 miljoen euro, tegen 136 miljoen euro in 2019. "Ook het jaar 2021 werd gedomineerd door Covid-19. In totaal waren onze winkels 4,5 maand dicht of slechts beperkt open. Onze ervaring die we in 2020 met winkelen op afspraak, click & collect en onlinebestellingen hebben opgedaan, hebben we in het afgelopen jaar kunnen inzetten om een belangrijk deel van het omzetverlies in de winkels te kunnen compenseren", zegt topman Harm-Jan Stoter in een toelichting. Stoter treedt in september af bij Intergamma na zestien jaar aan het roer te hebben gestaan. Hij wordt opgevolgd door Joost de Beijer.
Ook zegt Intergamma dat is geprofiteerd van een groot productaanbod om woningen te verduurzamen. In de tweede helft van het jaar nam de vraag naar die producten en diensten toe vanwege onder meer de hoge energieprijzen, aldus het bedrijf.
Intergamma is wel voorzichtig met zijn verwachtingen vanwege de onzekerheid rondom het consumentenvertrouwen, de energiecrisis, inflatie en oorlog in de Oekraïne. "Consumenten zijn terughoudend als het gaat om het doen van grote aankopen en we verwachten dat die trend zich zal voortzetten zolang er onzekerheid is."
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen om de ontwikkelingen in het opgelaaide conflict tussen Israël en Iran. Directeur Annet Koster adviseert Nederlandse reders de veiligheidsadviezen van de Nederlandse overheid nauw te volgen.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag overwegend hoger de handelsdag uitgegaan, na aanzienlijke verliezen op vrijdag. Beleggers vreesden eerder voor een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten na de aanvallen van Israël op Iran in de nacht van donderdag op vrijdag. Maar maandag krabbelden de beurzen weer wat op en lijken beleggers de zorgen over de aanhoudende strijd tussen Israël en Iran even aan de kant te schuiven.
49 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Als de Europese Commissie nieuwe leningen voor EU-lidstaten aangaat, moet er een duidelijk verband zijn tussen financiering en resultaten. Ook moeten de risico's bij nieuwe leningen worden beperkt en moet meteen een terugbetalingsplan worden opgesteld. Dit adviseert de Europese Rekenkamer (ERK) in een maandag uitgebrachte analyse voor de nieuwe meerjarenbegroting van de Europese Commissie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft Apple in 2021 terecht een voorgenomen dwangsom van in totaal 50 miljoen euro opgelegd. Dit heeft de rechtbank in Rotterdam maandag geoordeeld, nadat het Amerikaanse techbedrijf in beroep was gegaan tegen de last onder dwangsom van de Nederlandse toezichthouder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden maandag weer op, na de zware koersverliezen op vrijdag. Beleggers lijken de zorgen over de aanhoudende strijd tussen Israël en Iran even aan de kant te schuiven. Ook de olieprijzen gingen omlaag door het uitblijven van verstoringen van de olieproductie in de regio. Vrijdag werd olie nog flink duurder door de vrees voor een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ontwikkelingslanden lukt het steeds minder om buitenlandse investeringen aan te trekken. Nieuw onderzoek van de Wereldbank wijst uit dat de stroom van directe buitenlandse investeringen naar deze landen - een belangrijke aanjager van economische groei en hogere levensstandaarden - is gedaald tot het laagste niveau sinds 2005. Dit komt volgens 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking door de toenemende handels- en investeringsbarrières.
3 uur geledenCAIRO (ANP/BLOOMBERG) - Egypte is hard op zoek naar alternatieve energiebronnen om stroomuitval in het land te voorkomen, nu Israël de gastoevoer naar het land heeft stilgelegd. Met onder meer de extra import van stookolie wil de regering van president Abdel Fattah al-Sisi het wegvallen van het vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Israël opvangen. Ook is het land in gesprek met Qatar over langetermijncontracten voor gasleveringen.
4 uur geleden