Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten KPN en rentebesluit Fed centraal op Damrak

Resultaten KPN en rentebesluit Fed centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar KPN. Het telecomconcern zag de omzet in 2023 met 2,5 procent stijgen tot dik 5,4 miljard euro. De nettowinst klom met 10 procent tot 843 miljoen euro. Volgens topman Joost Farwerck groeide de omzet in alle segmenten en voegde KPN vorig jaar een recordaantal huishoudens aan het glasvezelnetwerk toe. Voor dit jaar herhaalde KPN zijn eerder afgegeven verwachtingen. Ook bevestigde het bedrijf dit jaar voor 200 miljoen euro aan eigen aandelen in te kopen.

Beleggers verwerken daarnaast de resultaten van de grote Amerikaanse techconcerns Microsoft en Alphabet. Beide bedrijven zagen de omzet en winst afgelopen kwartaal flink stijgen, geholpen door de toegenomen interesse in toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Bij Microsoft viel de omzetgroei van de clouddivisie echter wat tegen en bij Alphabet stelden de advertentie-inkomsten van Google teleur.

Ook wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat na sluiting van de Europese beurshandel bekend wordt gemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente opnieuw onveranderd zal laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd of Fed-voorzitter Jerome Powell iets zal zeggen over wanneer de rente zal worden verlaagd, nu de inflatie flink is afgekoeld.

Samsung

De AEX-index lijkt licht lager te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,6 procent hoger. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 1,5 en 1,3 procent, na een verdere krimp van de Chinese industrie in januari.

In de chipsector verwerken beleggers de resultaten van de Amerikaanse chipproducent AMD en de Zuid-Koreaanse chipmaker Samsung. AMD presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen, maar de omzetvoorspelling voor het huidige kwartaal viel tegen. Samsung bevestigde dat de operationele winst in het vierde kwartaal met 35 procent is gezakt.

Corbion

Corbion kwam voorafgaand aan een beleggersdag met nieuwe groeidoelen. Voor 2024 en 2025 rekent het speciaalchemiebedrijf op een omzetgroei van de kernactiviteiten van 2 tot 6 procent. Ook kwam Corbion met voorlopige cijfers over 2023, die volgens topman Olivier Rigaud in lijn lagen met de eerder afgegeven verwachtingen.

De euro was 1,0819 dollar waard, tegen 1,0844 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 77,60 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 82,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street begint hoger aan belangrijke Fed-week

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

45 minuten geleden
KLM hervat vluchten naar Saudi-Arabië

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat dinsdag het vliegverkeer naar de Saudische steden Dammam en Riyadh. De luchtvaartmaatschappij annuleerde dit weekend veel vluchten naar steden in het Midden-Oosten. Vanwege de "geopolitieke situatie" besloten KLM en andere maatschappijen het luchtruim te mijden.

48 minuten geleden
India meldt eruit te zijn met EU over vrijhandelsakkoord

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.

1 uur geleden
Autoplatform: tweedehands stekkerauto's goedkoper in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.

2 uur geleden
ACM keurt overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd goed

DEN HAAG (ANP) - De ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee is een belangrijke horde genomen om de winkelketen volledig eigendom te maken van de familie achter supermarktketen Jumbo. De Belgische mededingingsautoriteiten en de ondernemingsraad moeten nog hun goedkeuring geven.

4 uur geleden
HEMA stapt na kritiek klanten af van vernieuwd rookworstrecept

AMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.

4 uur geleden
EU onderzoekt X en Grok om AI-naaktbeelden kinderen en vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.

4 uur geleden