Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten IMCD en Amerikaans banenrapport centraal op Damrak

Resultaten IMCD en Amerikaans banenrapport centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar de resultaten van AEX-fonds IMCD. De chemicaliëndistributeur boekte in de eerste helft van het jaar iets meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. De winst gecorrigeerd voor belastingen, rente en afschrijvingen nam volgens het bedrijf in het tweede kwartaal wel toe, na een daling in het eerste kwartaal. Door de onzekere marktomstandigheden geeft IMCD geen verwachtingen af voor het hele jaar.

Daarnaast wordt vooral gelet op het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt. De banengroei speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve en geeft meer inzicht over de kracht van de Amerikaanse economie. Donderdag laaiden de zorgen over een harde landing, ofwel een recessie, van de grootste economie ter wereld weer op door tegenvallende economische cijfers. Zo liet de Amerikaanse industrie in juli de grootste krimp zien in acht maanden en nam het aantal uitkeringsaanvragen toe tot het hoogste niveau in bijna een jaar.

De zwakke cijfers wakkerden de vrees aan dat de Amerikaanse centrale bank mogelijk te lang wacht met het verlagen van de rente om een harde landing van de economie te voorkomen. De Fed hield de rente eerder deze week opnieuw onveranderd, maar zinspeelde wel op een eerste renteverlaging in september. Met lagere leenkosten kan de centrale bank de economie steunen.

Verkoopgolf

De AEX-index op het Damrak lijkt 1 procent lager te beginnen. Donderdag zakte de hoofdindex al 1,5 procent. De Aziatische beurzen gingen hard omlaag na de verkoopgolf op Wall Street. De Nikkei in Tokio kelderde 5,8 procent en leed daarmee het grootste dagverlies in meer dan vier jaar. Vooral de Japanse chipbedrijven kregen rake klappen na tegenvallende resultaten van de Amerikaanse chipproducent Intel.

De Kospi in Seoul zakte bijna 4 procent, mede door zware verliezen van de chipmakers Samsung en SK Hynix. Intel, een belangrijke klant van chipmachinemaker ASML, lijkt later op de dag ook fors lager te openen op Wall Street. De grote chipmaker kondigde aan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen. Ook schort het bedrijf het dividend op. Intel waarschuwde daarnaast voor een tegenvallende omzet in het huidige kwartaal.

De euro was 1,0803 dollar waard, tegen 1,0786 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 76,98 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 80,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

1 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

4 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

4 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

5 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

17 uur geleden