Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten DSM in focus op Amsterdamse beurs

Resultaten DSM in focus op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs verwerken beleggers dinsdag de resultaten van AEX-bedrijf DSM. Het speciaalchemieconcern heeft in het vierde kwartaal een stuk minder last gehad van de coronacrisis dan in voorgaande kwartalen en ziet ruimte voor groei in het nieuwe jaar. De AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren de opmars richting de 700 punten voort te zetten. Ook de andere Europese markten zullen naar verwachting met winsten beginnen.

DSM zag zijn materialentak weer groeien in het afgelopen kwartaal doordat de vraag uit de auto-industrie een sterk herstel liet zien. In het tweede en derde kwartaal liepen de verkopen bij het onderdeel nog flink terug. Bij de verkopen van voedingsingrediënten was in de afgelopen periode sprake van tegenwind door negatieve wisselkoerseffecten. Over heel 2020 boekte DSM een winst van 508 miljoen euro. Dat is 34 procent minder dan in 2019. Voor 2021 rekent het bedrijf op winstgroei, mede door het herstel van de materialentak.

Het aandeel Air France-KLM zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van Bernstein schroefden hun aanbeveling voor de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie terug en verlaagden het koersdoel naar 1 euro. Bernstein voorziet daarmee een koersdaling van 80 procent ten opzichte van de huidige aandelenprijs van 4,93 euro.

Maaltijdbezorgers

Ook de maaltijdbezorgers staan in de belangstelling. Volgens nieuwszender Sky kondigt de Britse maaltijdbezorger Deliveroo waarschijnlijk volgende maand aan een gang naar de beurs in Londen te willen maken. Deliveroo is in meerdere landen actief, waaronder in Nederland. De mogelijke marktwaarde van het bedrijf bedraagt omgerekend zo'n 8,6 miljard euro.

In het Verenigd Koninkrijk heeft de Britse premier Boris Johnson zijn landgenoten "onomkeerbare" stappen in het vooruitzicht gesteld om de lockdown te beëindigen. Johnson en zijn ministers overleggen deze week nog over de versoepelingsplannen. "We willen op een voorzichtige, maar onomkeerbare manier vooruitgang boeken", aldus de premier. Johnson zal de plannen volgende week maandag bekendmaken.

Slot maandag

De Europese beurzen sloten maandag met stevige winsten. De AEX-index klom 1,2 procent tot 685,18 punten en de MidKap won 0,2 procent tot 1013,34 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 1,5 procent. De Londense FTSE-index kreeg er 2,5 procent bij. Wall Street bleef de hele dag dicht vanwege President's Day.

De euro was 1,2140 dollar waard, tegenover 1,2137 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,3 procent tot 60,22 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 63,57 dollar.

Meer uit Financieel

AEX eindigt Prinsjesdag lager, blik vooral op AI-zorgen en olie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.

46 minuten geleden
Bronnen: olie-export vanuit Saudische haven Yanbu opgeschort

YANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.

1 uur geleden
Ziggo wil in mei of september volgend jaar naar beurs Amsterdam

UTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
EU-rekenkamer: groenten- en fruittelers te weinig georganiseerd

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.

1 uur geleden
EU-rekenkamer: groenten- en fruittelers te weinig georganiseerd

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.

1 uur geleden
Advocaat Peter Gillis: schuldeiser wil parken kopen bij veiling

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis denkt dat een schuldeiser drie van zijn vakantieparken bewust te laag heeft laten taxeren. Via een veiling zou hij ze nu zelf willen kopen. Dat heeft de advocaat van de realityster dinsdag gezegd tijdens het kort geding in de rechtbank in Den Bosch tussen Gillis' bedrijf Oostappen Groep en een onderneming van de schuldeiser, Marc van Rooi. Diens advocaat ontkent de beschuldigingen.

2 uur geleden
Wall Street daalt door zorgen over AI, rente en olieprijs

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag licht lager begonnen na de verliezen een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de recente onzekerheid in de sector van kunstmatige intelligentie (AI) en de aanhoudende stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verwachting dat de Federal Reserve woensdag de rente gaat verhogen om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden, zorgt eveneens voor terughoudendheid.

3 uur geleden