Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten DSM-Firmenich en inflatie centraal op Damrak

Resultaten DSM-Firmenich en inflatie centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag uit naar de kwartaalresultaten van DSM-Firmenich. Het speciaalchemiebedrijf blijft last houden van een zwakke markt voor vitamines. De prijzen daarvoor liggen erg laag, en dat drukt de winst van het Nederlands- Zwitserse fusiebedrijf. Vooral de divisie die ingrediƫnten maakt voor diervoeder heeft last van de lage vitamineprijzen, die het gevolg zijn van een te groot aanbod en klanten die veel voorraden opmaken. Het concern zag daardoor de omzet en het resultaat dalen en werd ook iets negatiever over het hele jaar.

Ook wordt uitgekeken naar het inflatiecijfer van de eurozone over oktober. In september koelde de inflatie in het eurogebied af tot 4,3 procent. Het CBS maakte al bekend dat de prijzen in Nederland volgens de Europese rekenmethode deze maand met 1 procent zijn gedaald. In september daalden de prijzen al met 0,3 procent. Dat de inflatie negatief is, komt volgens het CBS volledig door de hoge energieprijzen vorig jaar. Die zijn nu een stuk lager dan in 2022.

De AEX-index koerst af op een licht hoger begin. De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent hoger na het besluit van de Bank of Japan om de negatieve rente in het land te handhaven. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 1,5 en 0,1 procent. In China is de omvangrijke industriesector deze maand weer gekrompen, na een nipte groei een maand eerder. Ook de mate van bedrijvigheid in de dienstensector nam af.

Chipsector

De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML zullen mogelijk bewegen op de resultaten van Samsung. De Zuid-Koreaanse fabrikant van chips en mobiele telefoons boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en voorziet een herstel in de chipmarkt volgend jaar.

Ook gaat de aandacht uit naar Randstad. Het uitzendbedrijf houdt dinsdag een beleggersdag en presenteerde een aantal nieuwe doelstellingen om de groei te versnellen.

Euro- en oliekoers

Galapagos liet weten de Jyseleca-activiteiten over te dragen aan het Italiaanse Alfasigma. Het biotechnologiebedrijf zal daarvoor een vooruitbetaling ontvangen van 50 miljoen euro. Ook krijgt het bedrijf in totaal 120 miljoen euro aan latere betalingen die afhankelijk zijn van het bereiken van bepaalde doelstellingen en royalty's op de Europese verkopen van ontstekingsremmer Jyseleca.

De euro bleef onveranderd op 1,0607 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 82,89 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 88,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chipmaker SK Hynix haalt 26,5 miljard dollar op bij beursgang VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix heeft 26,5 miljard dollar (ongeveer 23,1 miljard euro) opgehaald bij zijn beursgang op Wall Street vrijdag. Het bedrijf, dat al een notering in Seoul heeft, realiseert hiermee de grootste Amerikaanse beursgang ooit door een buitenlands bedrijf.

22 minuten geleden
Productie Nederlandse industrie stijgt bijna 5 procent in mei

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in mei met 4,9 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is dezelfde stijging als in april. Volgens het CBS was in bijna 40 procent van de industriƫle branches sprake van groei.

1 uur geleden
Huurprijs vrije sector stijgt bijna 5 procent in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De huurprijzen in de vrije sector zijn in het tweede kwartaal gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat melden woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius. Vooral voor appartementen moesten nieuwe huurders meer neertellen.

1 uur geleden
Aantal faillissementen daalde met 4 procent in juni

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in juni op jaarbasis met 4 procent afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 302 bedrijven failliet. Dat zijn 12 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, maar 15 meer dan in mei.

2 uur geleden
PostNL: versoepel regels voor wettelijke taak postbezorging

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.

2 uur geleden
Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten. Chipfondsen zoals Micron Technology stonden bij de stijgers op Wall Street. Verder kwamen het bekende jeansmerk Levi Strauss en snack- en frisdrankproducent PepsiCo met kwartaalcijfers. De olieprijzen daalden na de flinke plussen eerder deze week.

10 uur geleden
Volkswagen wil snijden in modelaanbod en productiecapaciteit

WOLFSBURG (ANP/RTR/DPA/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil snijden in het aanbod van modellen en de productiecapaciteit. De directie heeft plannen hiervoor voorgelegd aan de raad van commissarissen. Deze herstructureringsplannen zouden geleidelijk uitgevoerd moeten worden en moeten helpen bij het verlagen van de kosten.

10 uur geleden