Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten ASMI en Wolters Kluwer centraal op Damrak

Resultaten ASMI en Wolters Kluwer centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag uit naar de resultaten van de AEX-fondsen ASMI en Wolters Kluwer. Chiptoeleverancier ASMI kreeg in het derde kwartaal meer nieuwe orders dankzij de toegenomen vraag naar technologie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Volgens topman Hichem M'Saad blijft AI de belangrijkste markt van de halfgeleiderindustrie. Het herstel in andere markten, zoals pc's en smartphones, verloopt volgens hem nog steeds langzaam. Ook neemt de vraag vanuit de autosector nog steeds af.

Wolters Kluwer zag de omzet en winst stijgen in de eerste negen maanden van het jaar. Ook handhaafde de informatieleverancier de vooruitzichten voor het hele jaar.

De AEX-index op het Damrak stevent af op een vrijwel vlak begin, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 1 procent hoger. De Japanse techbedrijven wonnen terrein na het nieuwe slotrecord van de techgraadmeter Nasdaq op dinsdag. De beurzen in Hongkong en Shanghai zakten 1,5 en 0,6 procent.

Vopak

Vopak kwam ook met cijfers. Het tankopslagbedrijf zag de omzet en nettowinst dalen in het afgelopen kwartaal. De winstgevendheid liet wel een verbetering zien. Ook werd Vopak iets positiever over het resultaat dit jaar.

Corbion zal mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. Het speciaalchemiebedrijf werd door investeringsbank Berenberg van de kooplijst gehaald.

Goud

Buiten het Damrak kwamen UBS en Volkswagen met cijfers. De Zwitserse bank UBS boekte afgelopen kwartaal veel meer winst dan kenners hadden verwacht. Volkswagen zag de nettowinst daarentegen fors dalen. De Duitse autofabrikant verlaagde vorige maand al voor de tweede keer op rij de verwachtingen voor dit jaar. Ook is Volkswagen van plan om minstens drie fabrieken in Duitsland te sluiten en tienduizenden banen te schrappen.

De goudprijs bereikte een nieuw record op bijna 2785 dollar per troy ounce (31,1 gram), mede door de onzekerheid over de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Ook de bitcoin naderde het recordniveau van bijna 74.000 dollar van maart dit jaar. Een mogelijke overwinning van Donald Trump stuwt de digitale munt. De Republikeinse presidentskandidaat wordt als positiever gezien voor de cryptosector.

De euro was 1,0822 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 67,77 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 71,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Italië snijdt in accijns op benzine na sterke stijging olieprijs

ROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.

22 minuten geleden
Verliezen op Europese beurzen na escalatie in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.

26 minuten geleden
Gasprijs hard omhoog na aanvallen gasinstallaties Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.

1 uur geleden
Olieprijs stijgt verder, benzine en diesel in Nederland duurder

AMSTERDAM (ANP) - De olieprijzen zijn verder opgelopen na aanvallen op belangrijke energie-installaties in het Midden-Oosten. Raketten troffen onder andere de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Aan de pomp in Nederland liepen de adviesprijzen voor benzine en diesel verder op.

1 uur geleden
Aziatische beurzen omlaag door oplopende olieprijzen

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag stevig omlaag na aanvallen door Iran op belangrijke gasinstallaties in Qatar. Hierdoor gingen de olieprijzen weer hard omhoog. Beleggers vrezen dat een escalerende oorlog in het Midden-Oosten de inflatiedruk verder zal verhogen. Ook werd de stemming in Azië gedrukt door zware verliezen op Wall Street woensdag.

1 uur geleden
Werkloosheid in Nederland stijgt licht naar 4,1 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in februari, na vijf maanden onveranderd te zijn gebleven, licht gestegen tot 4,1 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september, oktober, november, december en januari zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid zit hiermee op het hoogste niveau in vier jaar.

2 uur geleden
Italië verlaagt brandstofaccijns na flinke stijging pompprijzen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.

11 uur geleden