Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten AkzoNobel en Randstad centraal op Damrak

Resultaten AkzoNobel en Randstad centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs verwerken beleggers dinsdag de resultaten van verffabrikant AkzoNobel en uitzender Randstad. AkzoNobel zag de omzet en de nettowinst in het afgelopen kwartaal stijgen. Het bedrijf liet daarmee voor het derde kwartaal op rij een groei zien. Volgens topman Greg Poux-Guillaume zijn de operationele kosten wel gestegen, maar worden de inspanningen versneld om deze kostendruk als gevolg van inflatie te beperken. Op basis van de huidige marktomstandigheden verwacht het bedrijf wel dat de winst dit jaar aan de onderkant van de eerder afgegeven voorspelling zal uitkomen.

Randstad zag de omzet en de winst in het tweede kwartaal teruglopen, doordat werkgevers voorzichtiger zijn geworden met het aannemen van personeel en uitzendkrachten. Topman Sander van 't Noordende sprak van uitdagende marktomstandigheden in veel van de werkgebieden van de uitzender. Voor het komende kwartaal hoopt Randstad dat de omzet weer wat gaat stijgen en dat de bedrijfskosten iets afnemen.

De AEX-index lijkt licht hoger te beginnen aan de drukke handelsdag. Chipbedrijf en AEX-fonds ASMI brengt na de slotbel in Amsterdam de cijfers naar buiten. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien, ondanks de hogere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio bleef vrijwel onveranderd. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 0,5 en 0,7 procent.

Cacao

Ook chat- en betalingsdienstverlener CM.com, vastgoedbedrijf Wereldhave en noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo openden de boeken. CM.com boekte weer meer omzet in het tweede kwartaal, na een krimp in de eerste drie maanden van het jaar. De brutowinst nam ook toe. Het bedrijf bevestigde daarnaast de vooruitzichten voor de tweede jaarhelft.

Wereldhave zag het resultaat in de eerste jaarhelft stijgen, dankzij hogere huurinkomsten en een positieve herwaardering van zijn vastgoedbezittingen. Ook handhaafde het bedrijf de resultaatverwachting voor dit jaar. Acomo zag de nettowinst in de eerste jaarhelft dalen, bij een gelijkblijvende omzet. Het bedrijf deed goede zaken met de verkopen van kruiden en noten, maar had wel last van de sterke schommelende cacaoprijzen. Acomo verwacht dat de cacaomarkt in de tweede jaarhelft onzeker zal blijven en doet geen voorspellingen voor het hele jaar.

De euro was 1,0888 dollar waard, tegen 1,0882 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 78,28 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 82,31 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hoogste rechter Zuid-Afrika blokkeert Wild Coast-plannen Shell

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Shell mag niet meer zoeken naar olie en gas voor de Wild Coast, de oostkust van Zuid-Afrika. Dat heeft het Constitutioneel Hof van Zuid-Afrika vrijdag bepaald, waarbij een uitspraak uit 2024 van een lagere rechter werd vernietigd. Dit is een tegenslag voor de oliemaatschappij na een jarenlange juridische strijd met lokale gemeenschappen en milieuactivisten.

1 uur geleden
Snellaadbedrijf Fastned wint op Damrak na sterke resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Fastned was vrijdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's maakte deze week bekend dat het in de eerste helft van dit jaar een recordaantal nieuwe stations heeft geopend en werd positiever over de winstontwikkeling dit jaar.

2 uur geleden
Tata Steel berispt om duurzaamheidsreclames rond groen staal

AMSTERDAM (ANP) - Tata Steel is door de Reclame Code Commissie (RCC) op de vingers getikt vanwege zijn duurzaamheidsreclames. Het staalbedrijf in IJmuiden zei daarin dat het zijn CO2-uitstoot in 2030 met 40 procent verlaagt, in 2045 CO2-neutraal is en dat het bedrijf groen staal gaat produceren met groene waterstof. Maar Tata Steel heeft volgens de RCC onvoldoende aangetoond dat het bedrijf zijn ambities voor de productie van groen staal kan halen.

2 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials daalt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials was vrijdag een van de verliezers op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, die een belang heeft in de Nederlandse chiptoeleverancier Besi, boekte afgelopen kwartaal een recordomzet. Ook werd het bedrijf positiever over de verkopen in het hele jaar.

4 uur geleden
VS voeren productie luchtafweerraketten voor marine op

ARLINGTON (ANP) - De Verenigde Staten bestellen meer onderdelen voor luchtverdedigingsraketten voor de marine. Met de Amerikaanse wapenfabrikanten Boeing en RTX zijn twee grote raamcontracten gesloten, zegt het ministerie van Defensie.

5 uur geleden
Spanje verlengt levensduur van grootste kerncentrale

MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft de levensduur van de grootste kerncentrale van het land verlengd om zo minder blootgesteld te zijn aan onrust op de energiemarkt, mede door de oorlog in het Midden-Oosten. De Almaraz-kerncentrale in de zuidwestelijke regio Extremadura blijft nu tot medio 2030 operationeel.

6 uur geleden
Waterstand Rijn blijft zakken, binnenvaart verder in het nauw

KAUB (ANP/RTR) - De waterstand van de Rijn daalt verder, waardoor de binnenvaart in Duitsland steeds meer in de knel komt. Bij Kaub, vlak bij Koblenz, is de bevaarbare waterdiepte voor het eerst sinds het begin van de metingen onder de 10 centimeter gekomen. Dat is een historisch dieptepunt. "Elke centimeter telt", zegt binnenvaartexpert Wouter van der Geest.

6 uur geleden