Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten AkzoNobel en Randstad centraal op Damrak

Resultaten AkzoNobel en Randstad centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs verwerken beleggers dinsdag de resultaten van verffabrikant AkzoNobel en uitzender Randstad. AkzoNobel zag de omzet en de nettowinst in het afgelopen kwartaal stijgen. Het bedrijf liet daarmee voor het derde kwartaal op rij een groei zien. Volgens topman Greg Poux-Guillaume zijn de operationele kosten wel gestegen, maar worden de inspanningen versneld om deze kostendruk als gevolg van inflatie te beperken. Op basis van de huidige marktomstandigheden verwacht het bedrijf wel dat de winst dit jaar aan de onderkant van de eerder afgegeven voorspelling zal uitkomen.

Randstad zag de omzet en de winst in het tweede kwartaal teruglopen, doordat werkgevers voorzichtiger zijn geworden met het aannemen van personeel en uitzendkrachten. Topman Sander van 't Noordende sprak van uitdagende marktomstandigheden in veel van de werkgebieden van de uitzender. Voor het komende kwartaal hoopt Randstad dat de omzet weer wat gaat stijgen en dat de bedrijfskosten iets afnemen.

De AEX-index lijkt licht hoger te beginnen aan de drukke handelsdag. Chipbedrijf en AEX-fonds ASMI brengt na de slotbel in Amsterdam de cijfers naar buiten. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien, ondanks de hogere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio bleef vrijwel onveranderd. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 0,5 en 0,7 procent.

Cacao

Ook chat- en betalingsdienstverlener CM.com, vastgoedbedrijf Wereldhave en noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo openden de boeken. CM.com boekte weer meer omzet in het tweede kwartaal, na een krimp in de eerste drie maanden van het jaar. De brutowinst nam ook toe. Het bedrijf bevestigde daarnaast de vooruitzichten voor de tweede jaarhelft.

Wereldhave zag het resultaat in de eerste jaarhelft stijgen, dankzij hogere huurinkomsten en een positieve herwaardering van zijn vastgoedbezittingen. Ook handhaafde het bedrijf de resultaatverwachting voor dit jaar. Acomo zag de nettowinst in de eerste jaarhelft dalen, bij een gelijkblijvende omzet. Het bedrijf deed goede zaken met de verkopen van kruiden en noten, maar had wel last van de sterke schommelende cacaoprijzen. Acomo verwacht dat de cacaomarkt in de tweede jaarhelft onzeker zal blijven en doet geen voorspellingen voor het hele jaar.

De euro was 1,0888 dollar waard, tegen 1,0882 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 78,28 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 82,31 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

1 uur geleden
Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

2 uur geleden
Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

4 uur geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

5 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

6 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

16 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

17 uur geleden