Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten AkzoNobel en ASMI goed ontvangen door beleggers

Resultaten AkzoNobel en ASMI goed ontvangen door beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De handelsupdates van verfbedrijf AkzoNobel en chiptoeleverancier ASMI zijn donderdag goed ontvangen op de Amsterdamse beurs. Beide bedrijven stonden bij de grootste stijgers op Beursplein 5. De AEX-index ging ook omhoog. Behalve AkzoNobel en ASMI kregen beleggers ook cijfers van RELX, Sligro en Basic-Fit te verwerken.

AkzoNobel (plus 4,9 procent) vergrootte de omzet. Het bedrijf verkocht minder verf, maar voerde de prijzen wel op, met 17 procent. Dat deed de verfproducent om de "ongekende kosteninflatie" het hoofd te bieden. Zo werden olie en chemicaliën fors duurder door de oorlog in Oekraïne. Ook andere grondstoffen worden al langer duurder.

ASMI werd 1 procent hoger gezet. De maker van machines die nodig zijn voor de productie van chips heeft het eerste kwartaal van dit jaar afgesloten met een recordomzet en zag dankzij de wereldwijde tekorten aan halfgeleiders ook het orderboek volstromen tot recordniveau.

Prosus

Andere bedrijven in de chipsector als ASML en Besi stonden onderaan in de AEX met minnen tot 1 procent. Techinvesteerder Prosus was de hekkensluiter en verloor 2 procent. Dat had te maken met de tik die het Chinese techbedrijf Tencent kreeg op de beurs van Hongkong. Prosus heeft een groot belang in Tencent.

Dataleverancier RELX steeg 0,9 procent. Die onderneming rekent op een snellere groei van de omzet en de winst dan de trend van de laatste jaren. Toenemend gebruik van data-analyse levert bijvoorbeeld kansen op.

Air France-KLM

De AEX steeg 0,3 procent tot 728,04 punten. De MidKap dikte 0,3 procent aan en stond op 1089,37 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,8 procent, die in Londen daalde 0,1 procent.

Bij de middelgrote bedrijven werd Basic-Fit 1 procent hoger gezet. De sportschoolketen zag veel klanten terugkomen in het eerste kwartaal en breidde het aantal fitnesscentra met name in Frankrijk uit. Grootste stijger hier was luchtvaartconcern Air France-KLM dat 3 procent hoger werd gezet. PostNL sloot de rij met een verlies van bijna 9 procent. Dat aandeel noteerde ex dividend.

Sligro

Groothandel Sligro gaf aan dat de resultaten weer bijna op de niveaus zijn van voor corona en dikte ruim 5 procent aan. De inflatie drukt de resultaten wel omdat het lastig is om alle gestegen kosten door te berekenen. De omzet van Sligro ging op jaarbasis met 43 procent vooruit, deels door hogere prijzen voor producten.

Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder en kostte 103,56 dollar per vat. Brentolie steeg 1,5 procent in prijs tot 108,35 dollar per vat. De euro was 1,0906 dollar waard. Een dag eerder was dat nog 1,0852 dollar.

Meer uit Financieel

Nexperia beticht Chinese eigenaar van verschroeide-aardetactiek

AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.

1 uur geleden
Tsjechisch defensiebedrijf CSG wil beursnotering op Damrak

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.

1 uur geleden
Franse bankpresident: land dreigt in gevarenzone te komen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.

2 uur geleden
AEX opent licht lager en beweegt van de 1000-puntengrens af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.

2 uur geleden
Eurostar vervoert voor het eerst ruim 20 miljoen reizigers

LONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.

3 uur geleden
Reuters: China houdt nu zelf hoogwaardige AI-chips uit VS tegen

BEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.

3 uur geleden
Handelsoverschot China groeit ondanks dalende export naar VS

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.

3 uur geleden