Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten Ahold en ABN AMRO centraal op drukke beursdag

Resultaten Ahold en ABN AMRO centraal op drukke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van supermarktconcern Ahold Delhaize en ABN AMRO. Ahold Delhaize profiteerde afgelopen kwartaal van de duurdere dollar en zag de omzet met bijna 21 procent stijgen. Tegen constante wisselkoersen namen de verkopen met dik 9 procent toe. Dankzij de sterke kwartaalresultaten schroefde het Nederlands-Belgische concern de winstverwachting voor het hele jaar op. Ook werd een nieuw aandeleninkoopprogramma aangekondigd van 1 miljard euro.

ABN AMRO heeft zijn winst in het afgelopen kwartaal meer dan verdubbeld ten opzichte van een jaar geleden, ondanks de hoge inflatie en afzwakkende economie in Nederland. Topman Robert Swaak geeft aan zorgen te hebben over de economische vooruitzichten, maar is er niettemin van overtuigd dat de bank goed in staat is om de situatie te doorstaan.

Ook houden de beleggers de uitkomsten van de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten voor de Senaat en het Huis van Afgevaardigden in de gaten. De stembureaus zijn inmiddels gesloten. De Democraten lijken de controle in het Huis van Afgevaardigden te verliezen aan de Republikeinen, voorspellen vooraanstaande Amerikaanse media. In de Senaat liggen de twee partijen te dicht bij elkaar om een zinnige prognose te maken.

Aalberts

De AEX-index koerst af op een licht lager begin van de drukke beursdag. Ook de andere Europese beurzen lijken met verliezen te openen. Buiten het Damrak kwamen onder meer de Duitse bank Commerzbank en de Belgische bank KBC Groep met resultaten.

Industrieel toeleverancier Aalberts liet weten dat de omzet in de eerste tien maanden van het jaar is gestegen. Ook het orderboek liep verder vol. Het bedrijf kampt nog wel met verstoringen in de leveringsketens en houdt daarom hogere voorraden aan.

Olieprijs

InPost, Alfen en CTP kwamen eveneens met cijfers. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes boekte meer winst in het derde kwartaal, maar waarschuwde voor onzekerheid rond de belangrijke feestdagenperiode vanwege de verslechterde economische vooruitzichten.

Energiespecialist Alfen blijft profiteren van de grote vraag naar laadinfrastructuur voor elektrische auto's en verdubbelde de omzet in het derde kwartaal ruimschoots. Topman Marco Roeleveld sprak van een wederom sterk kwartaal van Alfen. Logistiek vastgoedbedrijf CTP zag de netto-huurinkomsten in de eerste negen maanden van het jaar flink stijgen en hield vast aan zijn winstverwachting voor het hele jaar.

De euro was 1,0060 dollar waard, tegen 1,0089 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde een fractie in prijs tot 88,87 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 95,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML wint op Damrak na bericht over investering in AI-start-up

AMSTERDAM (ANP) - ASML eindigde maandag bovenaan bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Beleggers reageerden op een bericht van persbureau Reuters op basis van anonieme ingewijden. Volgens de bronnen zegt de chipmachinemaker toe 1,3 miljard euro te investeren in een nieuwe financieringsronde van de Franse startup Mistral AI, die is gespecialiseerd in kunstmatige intelligentie. De investeringsronde van 1,7 miljard euro zou van de start-up het waardevolste AI-bedrijf van Europa maken.

1 uur geleden
Dick's Sporting Goods rondt overname Foot Locker af

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse verkoper van sportartikelen Dick's Sporting Goods heeft de overname van sportschoenenketen Foot Locker afgerond, werd maandag bekend. Met de deal is 2,4 miljard dollar (ruim 2 miljard euro) gemoeid.

2 uur geleden
Wall Street opent gemengd in aanloop naar inflatiegegevens

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd geopend, na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers kijken deze week vooral uit naar nieuwe Amerikaanse inflatiegegevens, die donderdag op het programma staan. Dan wordt mogelijk meer duidelijk over de impact van de importheffingen van president Donald Trump op de consumentenprijzen. Het inflatiecijfer over augustus is het laatste belangrijke macro-economische cijfer dat nog voor het rentebesluit van de Federal Reserve op 17 september naar buiten komt.

3 uur geleden
Vattenfall Nederland benoemt nieuwe topvrouw na overstap topman

AMSTERDAM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall Nederland heeft commercieel directeur Cindy Kroon maandag benoemd tot nieuwe hoogste baas. Twee weken geleden werd bekend dat de huidige topman Martijn Hagens overstapt naar concurrent Eneco.

4 uur geleden
EU-team in VS om sancties tegen Rusland te bespreken

BRUSSEL (ANP) - Een EU-team dat zich bezighoudt met sancties is momenteel in Washington. Later maandag spreekt het team met zijn Amerikaanse vakgenoten over sancties tegen Rusland. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie maandag gezegd.

5 uur geleden
Crédit Agricole betaalt miljoenen in schikking dividendfraude

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Crédit Agricole heeft ingestemd met een betaling van ongeveer 88 miljoen euro om een strafrechtelijk onderzoek te schikken. De zaak draait om beschuldigingen dat de Franse bank transacties zou hebben uitgevoerd om belasting op dividenduitkeringen te ontduiken.

6 uur geleden
Duitse export naar VS daalt tot laagste niveau sinds 2021

WIESBADEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het is voor bedrijven in Duitsland een stuk lastiger geworden om hun goederen te verkopen in de Verenigde Staten. Dat komt door de hoge Amerikaanse importheffingen op Europese producten, waaronder Duitse auto's. Hoewel de VS nog altijd de belangrijkste exportmarkt voor Duitsland zijn, nam de uitvoer naar de VS in juli voor de vierde maand op rij af.

8 uur geleden