Resultaten Ahold Delhaize en inflatie VS centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van Ahold Delhaize. Het supermarktconcern zag de omzet stijgen in het eerste kwartaal mede dankzij hogere prijzen. Topman Frans Muller sprak van een sterke start van het jaar waarin consumenten relatief veel bleven uitgeven in de supermarkt. Ook is het concern wat positiever geworden over de winstontwikkeling voor het hele jaar.
Daarnaast wordt uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag naar buiten komt. De Federal Reserve is al begonnen met renteverhogingen om de hoge inflatie te bestrijden. De Amerikanen kampen met de grootste prijsstijgingen in meer dan veertig jaar en veel huishoudens zien hun koopkracht dalen door hoge brandstof- en voedselprijzen.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin. Ook elders in Europa lijken de beurzen hoger te openen. De belangrijkste Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag overwegend winsten zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent in de plus.
Alfen
De beurzen in Shanghai en Hongkong stegen rond de 1,6 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de producentenprijzen in het land afgelopen maand iets minder hard zijn gestegen dan een maand eerder. De consumentenprijzen liepen met 2,1 procent sterker op dan een maand eerder, maar de inflatie blijft daarmee op een relatief laag niveau. De Chinese centrale bank heeft daardoor ruimte om de economie, die wordt geraakt door de lockdowns in het land, te ondersteunen.
Ook Alfen opende de boeken. De energiespecialist blijft profiteren van de grote vraag naar laadinfrastructuur voor elektrische auto's. De onderneming zette in het eerste kwartaal flink meer omzet in de boeken en verwacht over het hele jaar sterker te groeien dan eerder gemeld.
InPost
InPost kwam eveneens met resultaten. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de kwartaalomzet bijna verdubbelen mede dankzij een overname. Het bedrijf kampt echter met hogere kosten en zag de nettowinst dalen. InPost waarschuwde daarbij voor de gevolgen van de oorlog in Oekraïne, de hoge energieprijzen en inflatie en verhoogde zijn prijzen.
Swedish Match liet weten akkoord te zijn met een miljardenovername door Philip Morris. De Zweedse producent van onder meer rookvrije tabak, sigaren, lucifers en aanstekers maakte dinsdag al een koerssprong van 25 procent nadat het bedrijf bevestigde gesprekken te voeren met de Amerikaanse sigarettenfabrikant.
De euro was 1,0543 dollar waard, tegen 1,0541 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent meer op 101,93 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 104,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
8 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
10 uur geleden