Resultaten Ahold Delhaize en inflatie VS centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van Ahold Delhaize. Het supermarktconcern zag de omzet stijgen in het eerste kwartaal mede dankzij hogere prijzen. Topman Frans Muller sprak van een sterke start van het jaar waarin consumenten relatief veel bleven uitgeven in de supermarkt. Ook is het concern wat positiever geworden over de winstontwikkeling voor het hele jaar.
Daarnaast wordt uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag naar buiten komt. De Federal Reserve is al begonnen met renteverhogingen om de hoge inflatie te bestrijden. De Amerikanen kampen met de grootste prijsstijgingen in meer dan veertig jaar en veel huishoudens zien hun koopkracht dalen door hoge brandstof- en voedselprijzen.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin. Ook elders in Europa lijken de beurzen hoger te openen. De belangrijkste Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag overwegend winsten zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent in de plus.
Alfen
De beurzen in Shanghai en Hongkong stegen rond de 1,6 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de producentenprijzen in het land afgelopen maand iets minder hard zijn gestegen dan een maand eerder. De consumentenprijzen liepen met 2,1 procent sterker op dan een maand eerder, maar de inflatie blijft daarmee op een relatief laag niveau. De Chinese centrale bank heeft daardoor ruimte om de economie, die wordt geraakt door de lockdowns in het land, te ondersteunen.
Ook Alfen opende de boeken. De energiespecialist blijft profiteren van de grote vraag naar laadinfrastructuur voor elektrische auto's. De onderneming zette in het eerste kwartaal flink meer omzet in de boeken en verwacht over het hele jaar sterker te groeien dan eerder gemeld.
InPost
InPost kwam eveneens met resultaten. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de kwartaalomzet bijna verdubbelen mede dankzij een overname. Het bedrijf kampt echter met hogere kosten en zag de nettowinst dalen. InPost waarschuwde daarbij voor de gevolgen van de oorlog in Oekraïne, de hoge energieprijzen en inflatie en verhoogde zijn prijzen.
Swedish Match liet weten akkoord te zijn met een miljardenovername door Philip Morris. De Zweedse producent van onder meer rookvrije tabak, sigaren, lucifers en aanstekers maakte dinsdag al een koerssprong van 25 procent nadat het bedrijf bevestigde gesprekken te voeren met de Amerikaanse sigarettenfabrikant.
De euro was 1,0543 dollar waard, tegen 1,0541 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent meer op 101,93 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 104,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in de Verenigde Staten een schikking getroffen in een zaak over een beademingsapparaat. Dat bevestigde een woordvoerder van het zorgtechnologieconcern na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad. Een nabestaande beschuldigde Philips ervan dat haar moeder vijf jaar geleden brandwonden had opgelopen doordat het apparaat vlam vatte. Philips ontkent alle aansprakelijkheid.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een wasmachine of televisie koopt, moet opletten dat hij niet onnodig een verzekering afsluit. Daarvoor waarschuwt de Consumentenbond, die opmerkt dat winkels steeds vaker verzekeringen verkopen bij apparaten. Volgens de belangenorganisatie zijn die polissen "vaak overbodig en misleidend". Mensen betalen dan honderden euro's voor dekking die zij al hebben via hun inboedelverzekering of wettelijke garantie.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de Verenigde Staten opgeroepen om in samenspraak met handelspartners "oneerlijke handelsbelemmeringen" weg te nemen. Het IMF publiceerde dit in een beoordeling van de Amerikaanse economie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De luchtvaart- en halfgeleidersindustrie in de Verenigde Staten kampt met een steeds groter tekort aan zeldzame aardmetalen. Dat zeggen insiders binnen de industrie een paar weken voordat de Amerikaanse president Donald Trump zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping bezoekt in Beijing.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
11 uur geleden