Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten Ahold Delhaize en inflatie VS centraal op Damrak

Resultaten Ahold Delhaize en inflatie VS centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van Ahold Delhaize. Het supermarktconcern zag de omzet stijgen in het eerste kwartaal mede dankzij hogere prijzen. Topman Frans Muller sprak van een sterke start van het jaar waarin consumenten relatief veel bleven uitgeven in de supermarkt. Ook is het concern wat positiever geworden over de winstontwikkeling voor het hele jaar.

Daarnaast wordt uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag naar buiten komt. De Federal Reserve is al begonnen met renteverhogingen om de hoge inflatie te bestrijden. De Amerikanen kampen met de grootste prijsstijgingen in meer dan veertig jaar en veel huishoudens zien hun koopkracht dalen door hoge brandstof- en voedselprijzen.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin. Ook elders in Europa lijken de beurzen hoger te openen. De belangrijkste Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag overwegend winsten zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent in de plus.

Alfen

De beurzen in Shanghai en Hongkong stegen rond de 1,6 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de producentenprijzen in het land afgelopen maand iets minder hard zijn gestegen dan een maand eerder. De consumentenprijzen liepen met 2,1 procent sterker op dan een maand eerder, maar de inflatie blijft daarmee op een relatief laag niveau. De Chinese centrale bank heeft daardoor ruimte om de economie, die wordt geraakt door de lockdowns in het land, te ondersteunen.

Ook Alfen opende de boeken. De energiespecialist blijft profiteren van de grote vraag naar laadinfrastructuur voor elektrische auto's. De onderneming zette in het eerste kwartaal flink meer omzet in de boeken en verwacht over het hele jaar sterker te groeien dan eerder gemeld.

InPost

InPost kwam eveneens met resultaten. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de kwartaalomzet bijna verdubbelen mede dankzij een overname. Het bedrijf kampt echter met hogere kosten en zag de nettowinst dalen. InPost waarschuwde daarbij voor de gevolgen van de oorlog in Oekraïne, de hoge energieprijzen en inflatie en verhoogde zijn prijzen.

Swedish Match liet weten akkoord te zijn met een miljardenovername door Philip Morris. De Zweedse producent van onder meer rookvrije tabak, sigaren, lucifers en aanstekers maakte dinsdag al een koerssprong van 25 procent nadat het bedrijf bevestigde gesprekken te voeren met de Amerikaanse sigarettenfabrikant.

De euro was 1,0543 dollar waard, tegen 1,0541 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent meer op 101,93 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 104,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

3 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

6 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

16 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden