Restschuld bij hypotheekaanvraag komt bijna niet meer voor
AMSTERDAM (ANP) - Het komt bijna niet meer voor dat mensen die een nieuwe hypotheek aanvragen nog een restschuld hebben van hun vorige huis. Ook kiezen steeds meer huizenbezitters ervoor vroegtijdig de looptijd van hun hypotheek te verlengen, om latere financiële problemen te voorkomen. Dat meldt De Hypotheekshop op basis van nieuwe cijfers.
In het vierde kwartaal van het vorige jaar had 1 procent van de huiseigenaren die een hypotheek aanvroeg een restschuld. In de crisisjaren stonden veel huizen onder water en daardoor en daardoor hadden meer mensen een restschuld toen ze hun huis verkochten. Ter indicatie: in 2014 zei ruim een kwart van de Nederlandse huizenbezitters die binnen twee jaar wilden verhuizen dat ze bij de verkoop van hun woning een restschuld over zouden houden. Dat bleek destijds uit een enquête van Platform Wijzer in geldzaken.
Dat huizenbezitters de looptijd van hun hypotheek verlengen, komt volgens De Hyptheekshop door de lage rente, maar ook door de campagne Aflossingsblij van de Nederlandse Vereniging van Banken.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
6 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
10 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
13 uur geleden