Restitutiepolis op retour
AMSTERDAM (ANP) - De zorgverzekeringen met volledige vrijheid om de zorgverlener te kiezen die je wilt, zijn aanzienlijk minder in trek. Dat merkt vergelijkingssite Pricewise in ieder geval. De vergelijker denkt dat mensen de zogenoemde restitutiepolis te duur gaan vinden.
Van degenen die tot dusver een vergelijking voor hun zorgverzekering maakten bij Pricewise, volgens een woordvoerster honderdduizenden, heeft nu 3,5 procent voor een restitutiepolis gekozen. Vorig jaar was dat nog 12,7 procent. Deze afname van bijna driekwart ten opzichte van vorig jaar lijkt volgens Pricewise "te maken te hebben met het grote prijsverschil tussen de natura- en restitutiepolis in 2021".
In 2020 was het verschil in maandpremie tussen de goedkoopste restitutiepolis en dito naturapolis met een eigen risico van 385 euro per jaar nog 8,55 euro. Nu is het 15,74 euro.
"Consumenten vinden het niet erg om iets meer te betalen voor een restitutiepolis, maar als het verschil te groot wordt, dan kiezen ze toch sneller voor een goedkopere verzekering. Het maandelijkse premieverschil tussen de goedkoopste naturaverzekering en goedkoopste restitutieverzekering komt in een jaar neer op bijna een hele maand zorgpremie", zegt Pricewise.
De vergelijker heeft niet de indruk dat corona meespeelt bij de beslissing voor een bepaalde verzekering: "Een effect dat je zou kunnen verwachten, is dat mensen op zoek zijn naar meer zekerheid. Dus dat ze een vrije zorgkeuze willen zodat ze meer keuzevrijheid hebben. Maar dit zien we niet terug."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.
11 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.
12 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.
14 uur geledenVUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
15 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
15 uur geleden