Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Restitutiepolis op retour

Restitutiepolis op retour

AMSTERDAM (ANP) - De zorgverzekeringen met volledige vrijheid om de zorgverlener te kiezen die je wilt, zijn aanzienlijk minder in trek. Dat merkt vergelijkingssite Pricewise in ieder geval. De vergelijker denkt dat mensen de zogenoemde restitutiepolis te duur gaan vinden.

Van degenen die tot dusver een vergelijking voor hun zorgverzekering maakten bij Pricewise, volgens een woordvoerster honderdduizenden, heeft nu 3,5 procent voor een restitutiepolis gekozen. Vorig jaar was dat nog 12,7 procent. Deze afname van bijna driekwart ten opzichte van vorig jaar lijkt volgens Pricewise "te maken te hebben met het grote prijsverschil tussen de natura- en restitutiepolis in 2021".

In 2020 was het verschil in maandpremie tussen de goedkoopste restitutiepolis en dito naturapolis met een eigen risico van 385 euro per jaar nog 8,55 euro. Nu is het 15,74 euro.

"Consumenten vinden het niet erg om iets meer te betalen voor een restitutiepolis, maar als het verschil te groot wordt, dan kiezen ze toch sneller voor een goedkopere verzekering. Het maandelijkse premieverschil tussen de goedkoopste naturaverzekering en goedkoopste restitutieverzekering komt in een jaar neer op bijna een hele maand zorgpremie", zegt Pricewise.

De vergelijker heeft niet de indruk dat corona meespeelt bij de beslissing voor een bepaalde verzekering: "Een effect dat je zou kunnen verwachten, is dat mensen op zoek zijn naar meer zekerheid. Dus dat ze een vrije zorgkeuze willen zodat ze meer keuzevrijheid hebben. Maar dit zien we niet terug."

Meer uit Binnenland

Meteorologische Dienst Curaçao: geen kans op tsunami na beving

WILLEMSTAD (ANP) - De Meteorologische Dienst op Curaçao heeft woensdagavond (lokale tijd) bevestigd dat de aardbeving die plaatsvond voor de kust van Venezuela, ook te voelen was op Curaçao. De beving had een kracht van 7.1. Er is een code geel afgegeven op het eiland. De weerdienst laat weten dat er geen kans op een tsunami bestaat.

3 uur geleden
Zonneparken breiden fors uit, vooral door grote projecten

DEN HAAG (ANP) - Het totale oppervlak aan zonneparken is in vijf jaar tijd verviervoudigd, meldt het Kadaster. Vorig jaar besloegen de parken samen 3950 hectare, tegenover minder dan 1000 hectare in 2020. De uitbreiding komt volgens het Kadaster vooral door de aanleg van grote zonneparken.

4 uur geleden
Asielzoekers aangekomen in opvang Wijk bij Duurstede

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - Asielzoekers verblijven sinds woensdag in een tijdelijke noodopvang in Wijk bij Duurstede. Ze mogen daar tot eind augustus blijven. Nadat de Utrechtse gemeente eind mei had aangekondigd dat er een opvang zou komen, waren er meerdere ongeregeldheden. Zo werd het gemeentehuis enkele keren vernield.

13 uur geleden
Weeronline: officieel warmste 24 juni ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - Het is woensdag officieel de warmste 24 juni sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De temperatuur in De Bilt steeg om 14.30 uur naar 32,8 graden en daarmee werd het oude record van 32,6 graden uit 2005 verbroken. Het is volgens het weerbureau het zevende datum-warmterecord van dit jaar.

15 uur geleden
21 jaar cel voor doden vrouw met hondenketting

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft woensdag de 39-jarige Paul V. veroordeeld tot 21 jaar cel voor het doden van zijn 30-jarige ex-partner Laura. De rechtbank acht bewezen dat de man haar op 29 januari 2024 heeft gewurgd met een hondenketting. V. heeft altijd ontkend en beweerd dat de vrouw zichzelf heeft omgebracht.

16 uur geleden
Groep van 42 Gazanen aangekomen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Een groep van 42 mensen met een werk- of studievisum uit Gaza is in Nederland aangekomen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft hen geholpen de Palestijnse kuststrook te verlaten. De Raad van State en de rechtbank Den Haag hadden eerder in een voorlopige voorziening geoordeeld dat het departement de Palestijnen moet helpen Gaza te verlaten.

16 uur geleden
Vanaf vrijdag ook code oranje in noorden van het land, meldt KNMI

DE BILT (ANP) - Vanaf vrijdag geldt code oranje wegens extreme hitte ook in de noordelijke provincies Drenthe, Friesland en Groningen, meldt het KNMI. Op die dag is code geel van kracht op de Waddeneilanden.

16 uur geleden