Resterende zeven verdachten van rellen Den Haag langer vast
DEN HAAG (ANP) - De resterende zeven verdachten van de rellen in Den Haag van afgelopen zaterdagavond blijven veertien dagen in voorarrest. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank in Den Haag woensdag besloten.
Het gaat om mannen van 19 tot 30 jaar oud, uit Apeldoorn, Cuijk, Rijkevoort en Nijmegen. Maandag en dinsdag waren al vijf verdachten voorgeleid voor hun betrokkenheid bij de ongeregeldheden rond de bijeenkomst van Eritreeƫrs in Den Haag.
Zaterdag aan het einde van de middag ontstonden op en rond de Fruitweg in Den Haag rellen, terwijl in het zalencentrum Opera een bijeenkomst van regeringsgezinde Eritreeƫrs gaande was. Tegenstanders van het regime kwamen daarop af en zochten de confrontatie. De politie was aanwezig om dat te voorkomen, waardoor de agressie zich richtte tegen de Mobiele Eenheid. Sommige relschoppers bleken slag- en steekwapens bij zich te hebben. Er werden stenen gegooid, vernielingen aangericht en voertuigen in brand gestoken. De politie zette traangas in. Vijftien politiemensen raakten gewond.
Vrijdag werd een 28-jarige man uit Rotterdam aangehouden die donderdag in een onlinevideo opriep tot geweld rond de bijeenkomst. Hij zit vast voor opruiing tot geweldpleging. Van de dertien verdachten die zaterdagavond werden aangehouden, zitten er elf vast voor openlijke geweldpleging. Twee van hen zijn op vrije voeten gesteld. Ze blijven wel verdachte, aldus het OM.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
3 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
20 uur geleden