Restaurantketen TGI Fridays vraagt uitstel van betaling aan
DALLAS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse bar- en grillrestaurantketen TGI Fridays heeft in de Verenigde Staten een soort uitstel van betaling aangevraagd. De restaurantketen, die ook vestigingen had in Nederland, heeft er last van dat consumenten steeds meer op hun uitgaven letten. Ook de concurrentie met ketens die sneller eten serveren zorgt voor problemen bij TGI Fridays.
De keten meldt zaterdag een zogeheten Chapter 11-procedure te hebben aangevraagd in de staat Texas. Daarmee kunnen bedrijven die niet meer aan hun financiële verplichtingen kunnen voldoen wel actief blijven, terwijl ze werken aan een doorstart. De keten geeft in de aanvraag aan tussen de 100 en 500 miljoen dollar schuld te hebben.
De naam van het restaurant staat voor Thank Goodness It's Friday. TGI Fridays heeft het uitstel van betaling aangevraagd voor de 39 restaurants in de VS die het zelf uitbaat. Vestigingen van franchisenemers vallen niet onder de procedure. TGI Fridays had ook restaurants in Utrecht en Rotterdam, maar die zijn eerder dit jaar failliet verklaard.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep zag de omzet en winst flink stijgen in 2025. De resultaten in het laatste kwartaal van het jaar vielen echter tegen. Ook denkt het bedrijf dat de resultaten in het huidige kwartaal lager uitvallen dan in het vierde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop ruim 8 procent lager gezet.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse maritieme dienstverlener SBM Offshore heeft de omzet en winst afgelopen jaar flink zien dalen. Topman Øivind Tangen sprak desondanks van sterke prestaties, waarbij de eigen verwachtingen van het bedrijf werden overtroffen. Het bedrijf, dat volgens analisten van JPMorgan waarschijnlijk in maart promoveert naar de AEX-index, gaat de aandeelhouders flink belonen en rekent voor dit jaar op een stijging van de omzet en winst.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in de Verenigde Staten een schikking getroffen in een zaak over een beademingsapparaat. Dat bevestigde een woordvoerder van het zorgtechnologieconcern na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad. Een nabestaande beschuldigde Philips ervan dat haar moeder vijf jaar geleden brandwonden had opgelopen doordat het apparaat vlam vatte. Philips ontkent alle aansprakelijkheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een wasmachine of televisie koopt, moet opletten dat hij niet onnodig een verzekering afsluit. Daarvoor waarschuwt de Consumentenbond, die opmerkt dat winkels steeds vaker verzekeringen verkopen bij apparaten. Volgens de belangenorganisatie zijn die polissen "vaak overbodig en misleidend". Mensen betalen dan honderden euro's voor dekking die zij al hebben via hun inboedelverzekering of wettelijke garantie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de Verenigde Staten opgeroepen om in samenspraak met handelspartners "oneerlijke handelsbelemmeringen" weg te nemen. Het IMF publiceerde dit in een beoordeling van de Amerikaanse economie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De luchtvaart- en halfgeleidersindustrie in de Verenigde Staten kampt met een steeds groter tekort aan zeldzame aardmetalen. Dat zeggen insiders binnen de industrie een paar weken voordat de Amerikaanse president Donald Trump zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping bezoekt in Beijing.
3 uur geleden