Restaurantketen TGI Fridays vraagt uitstel van betaling aan
DALLAS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse bar- en grillrestaurantketen TGI Fridays heeft in de Verenigde Staten een soort uitstel van betaling aangevraagd. De restaurantketen, die ook vestigingen had in Nederland, heeft er last van dat consumenten steeds meer op hun uitgaven letten. Ook de concurrentie met ketens die sneller eten serveren zorgt voor problemen bij TGI Fridays.
De keten meldt zaterdag een zogeheten Chapter 11-procedure te hebben aangevraagd in de staat Texas. Daarmee kunnen bedrijven die niet meer aan hun financiƫle verplichtingen kunnen voldoen wel actief blijven, terwijl ze werken aan een doorstart. De keten geeft in de aanvraag aan tussen de 100 en 500 miljoen dollar schuld te hebben.
De naam van het restaurant staat voor Thank Goodness It's Friday. TGI Fridays heeft het uitstel van betaling aangevraagd voor de 39 restaurants in de VS die het zelf uitbaat. Vestigingen van franchisenemers vallen niet onder de procedure. TGI Fridays had ook restaurants in Utrecht en Rotterdam, maar die zijn eerder dit jaar failliet verklaard.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiƫnten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
6 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
9 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
12 uur geleden