Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rest oppositie woest over uitstel stemming over begrotingen

Rest oppositie woest over uitstel stemming over begrotingen

DEN HAAG (ANP) - De meeste oppositiepartijen die niet aan de onderhandelingstafel zitten over de onderwijsbegroting, zijn niet te spreken over het voorstel om de stemming over alle begrotingen uit te stellen. Dat sommige coalitiepartijen ook nog een eventueel debat blokkeren over een eventueel akkoord tussen de regeringscoalitie en CDA, ChristenUnie, SGP en JA21, is tegen het zere been van veel oppositiepartijen.

"Het moet niet gekker worden", foeterde SP-leider Jimmy Dijk. Er wordt al weken onderhandeld, en op het laatste moment vraagt de coalitie om uitstel. Dat is volgens de socialist onwerkbaar. "Of we gaan stemmen, of het kabinet stopt er gewoon mee", luidde zijn suggestie. Stephan van Baarle (DENK) spreekt van een "amateuristisch zootje". "Dit gaat wel weer heel chaotisch", zei Volt-voorman Laurens Dassen.

PvdD-leider Esther Ouwehand wil dat de oppositie zich gewoon tegen de bezuinigingen van het kabinet uitspreekt. Dan haalt de begroting het ook niet in de Eerste Kamer, waar de coalitie geen meerderheid heeft. "We gaan ons niet medeverantwoordelijk maken voor het oplossen van de rotzooi van deze plannen."

Hoon

"Dit begint wel echt een puinhoop te worden", verzuchtte Jesse Klaver, Kamerlid van GroenLinks-PvdA. "Dit betekent dat de Eerste Kamer hier niet voor kerst over kan stemmen. Dat zet daar de boel onder druk." De grootste oppositiepartij zit niet aan tafel, maar zegt zich wel constructief op te stellen.

Ze wil uitstel dan ook steunen, mits er een debat over het akkoord wordt gehouden. Dat is volgens Klaver onder meer belangrijk, omdat de Kamer ook over andere begrotingen pas volgende week stemt. De financiering van het tegenhouden van de bezuinigingen zal immers vanuit verschillende begrotingen komen.

Veel partijen willen volgende week bezien of het nodig is nog over het akkoord te praten in de Kamer. Zo ook coalitiepartij VVD. Regeringspartner BBB stemde een debat echter weg. Ook NSC zei geen debat te steunen, wat tot hoon en frustratie bij de oppositiepartijen leidde.

Meer uit Politiek

Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

13 uur geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

14 uur geleden
Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

14 uur geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

15 uur geleden
Oud-PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk wil nieuwe partij oprichten

HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".

20 uur geleden
Jetten spreekt maandag oud-minister en senatoren in Washington

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.

21 uur geleden
Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

1 dag geleden