Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rest F-16 gevechtsvliegtuigen gaat nog dit jaar naar Roemenië

Rest F-16 gevechtsvliegtuigen gaat nog dit jaar naar Roemenië

UTRECHT (ANP) - Defensie stuurt nog dit jaar de rest van de toegezegde F-16 gevechtsvliegtuigen naar Roemenië, zegt generaal Onno Eichelsheim, de commandant der strijdkrachten (CDS). Deze week zijn de eerste vijf vliegtuigen naar het nieuwe trainingscentrum gegaan.

"We gaan er nu vanuit dat ze er achttien nodig hebben en daar plannen we ook op", aldus Eichelsheim. Tot dusver was steeds gezegd dat het om twaalf tot achttien toestellen ging. De gevechtsvliegtuigen zijn bedoeld voor zowel de training van vliegers uit Oekraïne als Roemenië. Hij verwacht vanaf begin volgend jaar de Oekraïners daar te gaan trainen.

In Utrecht was een overleg van de hoogste militairen uit elf Noord-Europese landen en de VS. Ook de militaire bevelhebber van de NAVO, de Amerikaan Chris Cavoli, was erbij. Ze spraken op de Kromhoutkazerne over onder meer extra hulp aan Oekraïne en wat welk land kan bijdragen.

Oekraïne heeft een aantal zaken extra nodig om het gevecht met de Russen voort te kunnen zetten. Het gaat onder meer over luchtafweer en apparatuur voor elektronische oorlogsvoering. Eichelsheim wilde niet zeggen wat Nederland extra gaat toezeggen aan Oekraïne. Nederland heeft al meer dan 2 miljard euro aan militaire steun gegeven aan Oekraïne.

Meer uit Binnenland

Geen treinen van en naar Amsterdam Centraal

UTRECHT (ANP) - Van en naar Amsterdam Centraal rijden geen treinen door de gevolgen van het winterse weer, meldt NS. Dit duurt naar verwachting tot ongeveer 10.45 uur. Ook tussen Utrecht en Leiden rijden geen treinen. Dit komt door een wisselstoring tussen Alphen aan den Rijn en Leiden Lammenschans. Dit duurt tot ongeveer 11.45 uur.

36 minuten geleden
Maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid door winterweer

UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid op de wegen. De teller stond even na 9.30 uur op 6.590.776 kilo, is te zien op de Strooikaart van de wegbeheerder.

47 minuten geleden
Stadsherstel zamelt ruim 92.000 euro in voor herstel Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel heeft tot zondagavond 92.779 euro ingezameld om de Vondelkerk in Amsterdam te herstellen, meldt de organisatie op haar website. Het geld om de op nieuwjaarsnacht door brand verwoeste kerk weer op te bouwen, kwam van 1365 donateurs.

51 minuten geleden
Toe- en afritten dicht door gladheid, verkeer komt heuvel niet op

UTRECHT (ANP) - Door de gladheid zijn meerdere verbindingswegen, toe- en afritten dicht, meldt Rijkswaterstaat. "Het verkeer staat vast en komt de heuvel niet op."

53 minuten geleden
Veel wisselstoringen op spoor, aannemers ProRail langer onderweg

UTRECHT (ANP) - Aannemers van ProRail die maandagochtend zijn ingeschakeld om wisselstoringen op het spoor te repareren, zijn in verband met het winterse weer langer onderweg dan gebruikelijk. "Zij komen met de auto en hebben te maken met gladheid en files, dus hun aanrijdtijd is langer dan normaal", zegt een woordvoerder van de spoorbeheerder. Het kan daarom nog even duren voordat de hinder op het spoor voorbij is.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat: drukste spits sinds december 2024

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer staat er maandagochtend zo'n 690 kilometer file. Volgens Rijkswaterstaat is het de drukste ochtendspits sinds december 2024. "Ter vergelijking, in 2025 zagen we geen ochtendspits drukker dan 650 kilometer."

1 uur geleden
Rijkswaterstaat: mijd wegen in regio Utrecht om winterse weer

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om in de regio Utrecht niet de weg op te gaan in verband met het winterse weer. "We zien de snelwegen rondom Utrecht vastlopen", aldus de dienst. "Er trekken nu sneeuwbuien over en daardoor zijn de wegen slecht begaanbaar en zullen de files verder toenemen."

2 uur geleden