Rest F-16 gevechtsvliegtuigen gaat nog dit jaar naar Roemenië
UTRECHT (ANP) - Defensie stuurt nog dit jaar de rest van de toegezegde F-16 gevechtsvliegtuigen naar Roemenië, zegt generaal Onno Eichelsheim, de commandant der strijdkrachten (CDS). Deze week zijn de eerste vijf vliegtuigen naar het nieuwe trainingscentrum gegaan.
"We gaan er nu vanuit dat ze er achttien nodig hebben en daar plannen we ook op", aldus Eichelsheim. Tot dusver was steeds gezegd dat het om twaalf tot achttien toestellen ging. De gevechtsvliegtuigen zijn bedoeld voor zowel de training van vliegers uit Oekraïne als Roemenië. Hij verwacht vanaf begin volgend jaar de Oekraïners daar te gaan trainen.
In Utrecht was een overleg van de hoogste militairen uit elf Noord-Europese landen en de VS. Ook de militaire bevelhebber van de NAVO, de Amerikaan Chris Cavoli, was erbij. Ze spraken op de Kromhoutkazerne over onder meer extra hulp aan Oekraïne en wat welk land kan bijdragen.
Oekraïne heeft een aantal zaken extra nodig om het gevecht met de Russen voort te kunnen zetten. Het gaat onder meer over luchtafweer en apparatuur voor elektronische oorlogsvoering. Eichelsheim wilde niet zeggen wat Nederland extra gaat toezeggen aan Oekraïne. Nederland heeft al meer dan 2 miljard euro aan militaire steun gegeven aan Oekraïne.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
1 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
11 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
16 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
16 uur geleden