Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rest F-16 gevechtsvliegtuigen gaat nog dit jaar naar Roemenië

Rest F-16 gevechtsvliegtuigen gaat nog dit jaar naar Roemenië

UTRECHT (ANP) - Defensie stuurt nog dit jaar de rest van de toegezegde F-16 gevechtsvliegtuigen naar Roemenië, zegt generaal Onno Eichelsheim, de commandant der strijdkrachten (CDS). Deze week zijn de eerste vijf vliegtuigen naar het nieuwe trainingscentrum gegaan.

"We gaan er nu vanuit dat ze er achttien nodig hebben en daar plannen we ook op", aldus Eichelsheim. Tot dusver was steeds gezegd dat het om twaalf tot achttien toestellen ging. De gevechtsvliegtuigen zijn bedoeld voor zowel de training van vliegers uit Oekraïne als Roemenië. Hij verwacht vanaf begin volgend jaar de Oekraïners daar te gaan trainen.

In Utrecht was een overleg van de hoogste militairen uit elf Noord-Europese landen en de VS. Ook de militaire bevelhebber van de NAVO, de Amerikaan Chris Cavoli, was erbij. Ze spraken op de Kromhoutkazerne over onder meer extra hulp aan Oekraïne en wat welk land kan bijdragen.

Oekraïne heeft een aantal zaken extra nodig om het gevecht met de Russen voort te kunnen zetten. Het gaat onder meer over luchtafweer en apparatuur voor elektronische oorlogsvoering. Eichelsheim wilde niet zeggen wat Nederland extra gaat toezeggen aan Oekraïne. Nederland heeft al meer dan 2 miljard euro aan militaire steun gegeven aan Oekraïne.

Meer uit Binnenland

Verdachte moord Rijswijk: slachtoffer heeft dit zelf gedaan

DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.

1 uur geleden
Advocaat Knoops voorwaardelijk geschorst door tuchtcollege

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.

2 uur geleden
Atletiekunie: hardloopevenementen hadden maatregelen op orde

ARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.

2 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 92 asielzoekers in nachtopvang Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.

4 uur geleden
Alle bedden in tbs-klinieken bezet ondanks lagere instroom

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.

6 uur geleden
Drukkerij: Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende 'vlaggenpiek'

AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.

7 uur geleden
Drie gewonden bij twee steekpartijen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.

9 uur geleden