Respectvol Spanje op hoede voor EK-debutant Georgië
FRANKFURT (ANP/DPA) - Spanje heeft veel respect voor Georgië, de verrassende tegenstander in de achtste finales van het EK voetbal. Dat zegt de Spaanse bondscoach Luis de la Fuente. Hij is op zijn hoede voor de EK-debutant.
"Ik heb het allergrootste respect voor deze rivaal, ze spelen vooralsnog een geweldig toernooi. Daarom moeten we op ons best zijn om te winnen en uiteindelijk door te komen", zei De la Fuente.
Hij vindt vooral de counters van Georgië gevaarlijk, waarbij ze gebruikmaken van snelle spelers voorin. "Ze zijn gemotiveerd geworden door de eerste drie wedstrijden op dit toernooi en dat maakt ze alleen maar gevaarlijker." Georgië won woensdag met 2-0 van Portugal.
Titelkandidaat Spanje treft Georgië zondag in Keulen om 21.00 uur. De winnaar ontmoet mogelijk gastheer Duitsland in de kwartfinale, als dat land wint van Denemarken. Oranje speelt dinsdag tegen Roemenië.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
46 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
47 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
2 uur geledenROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
14 uur geleden