Reserves Oranje trainen tegen amateurs, basisspelers in hotel
WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de achtste finales op het EK gestart met een oefenwedstrijd. Een dag na de pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk (3-2) in het laatste pouleduel, nemen de reserves van het elftal van bondscoach Ronald Koeman het om 12.00 uur in het AOK Stadion in Wolfsburg op tegen de Duitse amateurclub TSV Havelse, dat uitkomt in de Regionalliga Nord.
Rond 11.15 uur stapten alleen de wisselspelers de Oranjebus uit in Wolfsburg. De basisspelers van dinsdag bleven achter in het hotel, waar ze hun partners en familieleden ontmoetten.
Het was aanvankelijk de bedoeling dat het Nederlands elftal woensdag zou trainen, met de familie en aanhang op de tribune. Nog voor de wedstrijd tegen Oostenrijk besloot Koeman al een besloten oefenwedstrijd voor de reserves in te plannen en de training te schrappen.
Stemming omgeslagen
De stemming rond Oranje is na de nederlaag tegen Oostenrijk behoorlijk omgeslagen. Het Nederlands elftal speelde een zwakke wedstrijd, vooral voor rust. Koeman haalde middenvelder Joey Veerman al in de 35e minuut naar de kant en verving hem voor Xavi Simons. Bij het tweede en derde tegendoelpunt, in de tweede helft, vergaten Cody Gakpo en Jerdy Schouten met hun man mee te lopen.
De oefenwedstrijd van de reserves, die twee keer 35 minuten duurt, is niet te zien voor journalisten en anderen. De gordijnen van het kleine stadion, waar Oranje tijdens het toernooi ook traint, zijn gesloten en aan de zijkanten hangen doeken.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
47 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
4 uur geleden