Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reserves Oranje trainen tegen amateurs, basisspelers in hotel

Reserves Oranje trainen tegen amateurs, basisspelers in hotel

WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de achtste finales op het EK gestart met een oefenwedstrijd. Een dag na de pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk (3-2) in het laatste pouleduel, nemen de reserves van het elftal van bondscoach Ronald Koeman het om 12.00 uur in het AOK Stadion in Wolfsburg op tegen de Duitse amateurclub TSV Havelse, dat uitkomt in de Regionalliga Nord.

Rond 11.15 uur stapten alleen de wisselspelers de Oranjebus uit in Wolfsburg. De basisspelers van dinsdag bleven achter in het hotel, waar ze hun partners en familieleden ontmoetten.

Het was aanvankelijk de bedoeling dat het Nederlands elftal woensdag zou trainen, met de familie en aanhang op de tribune. Nog voor de wedstrijd tegen Oostenrijk besloot Koeman al een besloten oefenwedstrijd voor de reserves in te plannen en de training te schrappen.

Stemming omgeslagen

De stemming rond Oranje is na de nederlaag tegen Oostenrijk behoorlijk omgeslagen. Het Nederlands elftal speelde een zwakke wedstrijd, vooral voor rust. Koeman haalde middenvelder Joey Veerman al in de 35e minuut naar de kant en verving hem voor Xavi Simons. Bij het tweede en derde tegendoelpunt, in de tweede helft, vergaten Cody Gakpo en Jerdy Schouten met hun man mee te lopen.

De oefenwedstrijd van de reserves, die twee keer 35 minuten duurt, is niet te zien voor journalisten en anderen. De gordijnen van het kleine stadion, waar Oranje tijdens het toernooi ook traint, zijn gesloten en aan de zijkanten hangen doeken.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

10 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

10 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

10 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

12 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

13 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

14 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

14 uur geleden