Reserves Oranje trainen tegen amateurs, basisspelers in hotel
WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de achtste finales op het EK gestart met een oefenwedstrijd. Een dag na de pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk (3-2) in het laatste pouleduel, nemen de reserves van het elftal van bondscoach Ronald Koeman het om 12.00 uur in het AOK Stadion in Wolfsburg op tegen de Duitse amateurclub TSV Havelse, dat uitkomt in de Regionalliga Nord.
Rond 11.15 uur stapten alleen de wisselspelers de Oranjebus uit in Wolfsburg. De basisspelers van dinsdag bleven achter in het hotel, waar ze hun partners en familieleden ontmoetten.
Het was aanvankelijk de bedoeling dat het Nederlands elftal woensdag zou trainen, met de familie en aanhang op de tribune. Nog voor de wedstrijd tegen Oostenrijk besloot Koeman al een besloten oefenwedstrijd voor de reserves in te plannen en de training te schrappen.
Stemming omgeslagen
De stemming rond Oranje is na de nederlaag tegen Oostenrijk behoorlijk omgeslagen. Het Nederlands elftal speelde een zwakke wedstrijd, vooral voor rust. Koeman haalde middenvelder Joey Veerman al in de 35e minuut naar de kant en verving hem voor Xavi Simons. Bij het tweede en derde tegendoelpunt, in de tweede helft, vergaten Cody Gakpo en Jerdy Schouten met hun man mee te lopen.
De oefenwedstrijd van de reserves, die twee keer 35 minuten duurt, is niet te zien voor journalisten en anderen. De gordijnen van het kleine stadion, waar Oranje tijdens het toernooi ook traint, zijn gesloten en aan de zijkanten hangen doeken.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
6 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
7 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
18 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
20 uur geleden