Reserveaanvoerder Berghuis probeert aankopen Ajax op te peppen
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis is als reserveaanvoerder bij het onrustige Ajax druk bezig "alle neuzen dezelfde kant op te krijgen". De oud-Feyenoorder richt zich daarbij vooral op de vele nieuwe spelers die deze zomer zijn gekomen. "Ik probeer oog te hebben voor het gevoel van medespelers. Dat ze geloof moeten houden in hun eigen kwaliteiten", aldus de 31-jarige international voor het Europa League-duel met Olympique Marseille.
"Natuurlijk heb ik het nieuws gisteren ook meegekregen", zegt Berghuis over de mogelijke belangenverstrengeling van technisch directeur Sven Mislintat bij de aankoop van de linksback Borna Sosa. "Ik heb de apps van de kranten ook. Ik vind het jammer, want ik vind het spelletje gewoon zo leuk. En dan moet het alleen maar hierover gaan… Het leidt alleen maar af."
De aanvallende middenvelder leeft ook nog in mineur vanwege de kansloze 3-1-nederlaag bij FC Twente van zondag. "Er was geen moment het geloof dat er iets te halen was. De voorwaarden om te presteren waren er niet voor de nieuwe jongens om een goede wedstrijd te spelen. Voor mijzelf ook niet. Dat probeer ik bij de jongens aan te geven."
Het duel met Marseille van donderdag komt dan ook als geroepen. Berghuis; "Een speler wil in zo'n situatie het liefst morgen een toppartij op de mat leggen."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
9 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
9 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
9 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
12 uur geleden