Reserveaanvoerder Berghuis probeert aankopen Ajax op te peppen
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis is als reserveaanvoerder bij het onrustige Ajax druk bezig "alle neuzen dezelfde kant op te krijgen". De oud-Feyenoorder richt zich daarbij vooral op de vele nieuwe spelers die deze zomer zijn gekomen. "Ik probeer oog te hebben voor het gevoel van medespelers. Dat ze geloof moeten houden in hun eigen kwaliteiten", aldus de 31-jarige international voor het Europa League-duel met Olympique Marseille.
"Natuurlijk heb ik het nieuws gisteren ook meegekregen", zegt Berghuis over de mogelijke belangenverstrengeling van technisch directeur Sven Mislintat bij de aankoop van de linksback Borna Sosa. "Ik heb de apps van de kranten ook. Ik vind het jammer, want ik vind het spelletje gewoon zo leuk. En dan moet het alleen maar hierover gaan… Het leidt alleen maar af."
De aanvallende middenvelder leeft ook nog in mineur vanwege de kansloze 3-1-nederlaag bij FC Twente van zondag. "Er was geen moment het geloof dat er iets te halen was. De voorwaarden om te presteren waren er niet voor de nieuwe jongens om een goede wedstrijd te spelen. Voor mijzelf ook niet. Dat probeer ik bij de jongens aan te geven."
Het duel met Marseille van donderdag komt dan ook als geroepen. Berghuis; "Een speler wil in zo'n situatie het liefst morgen een toppartij op de mat leggen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
32 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
34 minuten geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
2 uur geleden