Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reserveaanvoerder Berghuis probeert aankopen Ajax op te peppen

Reserveaanvoerder Berghuis probeert aankopen Ajax op te peppen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis is als reserveaanvoerder bij het onrustige Ajax druk bezig "alle neuzen dezelfde kant op te krijgen". De oud-Feyenoorder richt zich daarbij vooral op de vele nieuwe spelers die deze zomer zijn gekomen. "Ik probeer oog te hebben voor het gevoel van medespelers. Dat ze geloof moeten houden in hun eigen kwaliteiten", aldus de 31-jarige international voor het Europa League-duel met Olympique Marseille.

"Natuurlijk heb ik het nieuws gisteren ook meegekregen", zegt Berghuis over de mogelijke belangenverstrengeling van technisch directeur Sven Mislintat bij de aankoop van de linksback Borna Sosa. "Ik heb de apps van de kranten ook. Ik vind het jammer, want ik vind het spelletje gewoon zo leuk. En dan moet het alleen maar hierover gaan… Het leidt alleen maar af."

De aanvallende middenvelder leeft ook nog in mineur vanwege de kansloze 3-1-nederlaag bij FC Twente van zondag. "Er was geen moment het geloof dat er iets te halen was. De voorwaarden om te presteren waren er niet voor de nieuwe jongens om een goede wedstrijd te spelen. Voor mijzelf ook niet. Dat probeer ik bij de jongens aan te geven."

Het duel met Marseille van donderdag komt dan ook als geroepen. Berghuis; "Een speler wil in zo'n situatie het liefst morgen een toppartij op de mat leggen."

Meer uit Voetbal

Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

9 minuten geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

6 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

8 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

9 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

11 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

12 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

12 uur geleden