Republikeinse senatoren lijken niet overtuigd door aanklagers
WASHINGTON (ANP) - Het betoog van de aanklagers over de grondwettigheid van de vervolging van oud-president Donald Trump lijkt niet veel senatoren van Republikeinse huize op andere gedachten te hebben gebracht, meldt CNN. De zender zegt verscheidene politici te hebben gesproken na de presentatie van de impeachmentmanagers.
Volgens senator Roger Wicker hebben de "Democraten een beter team gestuurd" dan bij de vorige afzettingsprocedure van een jaar geleden tegen Trump. Ze zijn "zeer welbespraakt". Maar van mening is hij niet veranderd, aldus de senator uit Mississippi.
Collega John Kennedy ziet weeffouten in de grondwet en Ron Johnson zet de hakken in het zand en wijst naar de andere kant van het politieke spectrum. "Is er iets dat de Democraten van gedachten zal doen veranderen? Waarschijnlijk niet."
Motie
Senator Bil Cassidy uit Louisiana was wel onder de indruk van de presentatie met "zeer goede argumenten" en wil de verdediging van Trump horen.
Eerder al stemde de Senaat over een motie van de Republikeinse senator Rand Paul die stelt dat vervolging van Trump ongrondwettelijk zou zijn. Die haalde het niet. Van de honderd senatoren stemden 55 tegen de motie, onder wie vijf Republikeinen. De overige 45 Republikeinen waren voor het stoppen van de vervolging.
Na het betoog van de verdediging van Trump op dinsdag over de grondwettigheid van het proces in de Senaat zal er een stemming plaatsvinden of het proces moet doorgaan. Een absolute meerderheid is nodig om het proces af te blazen of voort te zetten.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
57 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
4 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
6 uur geleden