Republikeinse senator wil FBI-onderzoek naar demonstranten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse senator Rand Paul heeft vrijdag opgeroepen tot een onderzoek door de federale politiedienst FBI naar de demonstranten die hem en andere Republikeinen zouden hebben bedreigd. De bedreigingen zouden zijn geuit nadat de aanwezigen donderdagavond het Witte Huis verlieten. Daar had president Donald Trump zojuist een speech gehouden om de nominatie van het Republikeinse kandidaatschap formeel te accepteren.
De senator voor de staat Kentucky zei tegen de rechtse zender Fox News dat de demonstranten die zijn naam riepen en met de politie duwden en trokken volgens hem zijn betaald om rellen uit te lokken. Paul zei daar niet bij wie de demonstranten dan zou hebben betaald en kwam ook niet met enig bewijs voor zijn bewering.
In een video online is te zien dat Paul, zijn vrouw en politieagenten zijn omsingeld door demonstranten. Een man roept "zeg haar naam!" naar Paul, een verwijzing naar Breonna Taylor, een 26-jarige zwarte vrouw uit de staat Kentucky die in maart door de politie werd gedood. In de video is niet te zien dat Paul fysiek wordt aangevallen. De senator beweert dat omstanders "ik ga je afmaken" en "ik ga je dood maken" naar hem riepen.
Terwijl Trump zijn acceptatiespeech voor de Republikeinse conventie uitsprak stonden honderden anti-Trumpdemonstranten schreeuwend en toeterend voor het Witte Huis. Meerdere aanwezigen werden geconfronteerd door demonstranten bij het verlaten van het Witte Huis, is te zien op beelden die circuleren op sociale media.
Meer uit Buitenland
MONSCHAU (ANP/DPA) - In de Duitse grensplaats Monschau zijn inwoners geëvacueerd vanwege de grote natuurbrand in de Belgische Hoge Venen. De autoriteiten hebben bewoners van zeventien huizen opgedragen onmiddellijk te vertrekken. Het gaat om maximaal dertig mensen.
41 minuten geledenLUIK (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in Luik opent een onderzoek naar de oorzaak van de grote natuurbrand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Vooralsnog wordt rekening gehouden met "onopzettelijke brandstichting", maar het OM benadrukt dat dit in de loop van het onderzoek nog kan veranderen.
58 minuten geledenZARAGOZA (ANP/AFP) - Bij het blussen van een natuurbrand in de Spaanse regio Aragón is een militair omgekomen. President van de regio Jorge Azcón heeft de familie en collega's van het slachtoffer gecondoleerd op X.
2 uur geledenKARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is verder opgelopen naar 84, meldt de politie. Eerder werden al 68 doden gemeld bij het ongeval met de veerboot, die 90 mensen mocht vervoeren, maar minstens 114 mensen aan boord zou hebben gehad.
2 uur geledenHÜRTGENWALD (ANP/DPA) - De natuurbrand in het Duitse Hürtgenwald is onder controle, melden de lokale autoriteiten. Een dag eerder werd al gemeld dat de brandweer succes boekte bij het bestrijden van de brand in de buurt van Aken, bij de Nederlandse grens.
4 uur geledenCEUTA (ANP/RTR) - Honderden migranten die recent de Spaanse exclave Ceuta zijn binnengekomen demonstreren op het strand. Ze dringen er bij de Spaanse autoriteiten op aan hen asiel te verlenen in plaats van hen terug te sturen naar Marokko.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar, Egypte, Saudi-Arabië, Jordanië, Turkije, Indonesië en Pakistan hebben het afwijzen van een vredesplan voor Gaza door Israël veroordeeld. Het gaat om een plan van de zogenoemde Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump, dat werd goedgekeurd door Hamas.
5 uur geleden