Republikeinse senator wil FBI-onderzoek naar demonstranten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse senator Rand Paul heeft vrijdag opgeroepen tot een onderzoek door de federale politiedienst FBI naar de demonstranten die hem en andere Republikeinen zouden hebben bedreigd. De bedreigingen zouden zijn geuit nadat de aanwezigen donderdagavond het Witte Huis verlieten. Daar had president Donald Trump zojuist een speech gehouden om de nominatie van het Republikeinse kandidaatschap formeel te accepteren.
De senator voor de staat Kentucky zei tegen de rechtse zender Fox News dat de demonstranten die zijn naam riepen en met de politie duwden en trokken volgens hem zijn betaald om rellen uit te lokken. Paul zei daar niet bij wie de demonstranten dan zou hebben betaald en kwam ook niet met enig bewijs voor zijn bewering.
In een video online is te zien dat Paul, zijn vrouw en politieagenten zijn omsingeld door demonstranten. Een man roept "zeg haar naam!" naar Paul, een verwijzing naar Breonna Taylor, een 26-jarige zwarte vrouw uit de staat Kentucky die in maart door de politie werd gedood. In de video is niet te zien dat Paul fysiek wordt aangevallen. De senator beweert dat omstanders "ik ga je afmaken" en "ik ga je dood maken" naar hem riepen.
Terwijl Trump zijn acceptatiespeech voor de Republikeinse conventie uitsprak stonden honderden anti-Trumpdemonstranten schreeuwend en toeterend voor het Witte Huis. Meerdere aanwezigen werden geconfronteerd door demonstranten bij het verlaten van het Witte Huis, is te zien op beelden die circuleren op sociale media.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
5 uur geleden