Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinse leider moet getuigen over bestorming Capitool

Republikeinse leider moet getuigen over bestorming Capitool

WASHINGTON (ANP) - De leider van de Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden moet getuigen over de bestorming van het Capitool door aanhangers van oud-president Donald Trump. Kevin McCarthy en vier andere Republikeinen zijn gedagvaard door een parlementaire commissie die daar onderzoek naar doet, melden Amerikaanse media.

Alle vijf weigerden vrijwillig mee te werken aan het onderzoek. Naast McCarthy (Californië) gaat het om de afgevaardigden Jim Jordan van Ohio, Andy Biggs van Arizona, Mo Brooks van Alabama en Scott Perry van Pennsylvania. Over een kleine maand wil de commissie een reeks openbare verhoren houden.

Uit onder meer audiofragmenten is gebleken dat McCarthy in het begin zeer kritisch was over de rol die Trump bij de bestorming heeft gespeeld en zelfs wilde dat hij zou aftreden. Later heeft hij juist weer zijn steun voor Trump uitgesproken.

Met de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021 wilden Trump-aanhangers voorkomen dat de overwinning van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen van eind 2020 werd bekrachtigd. De commissie van het door Democraten gedomineerde Huis van Afgevaardigden onderzoekt of het Witte Huis een rol speelde bij de rellen.

Meer uit Buitenland

Uitbarsting Guatemalteekse vulkaan officieel voorbij

ANTIGUA-GUATEMALA (ANP/AFP) - De uitbarsting van de Guatemalteekse vulkaan Volcán de Fuego is volgens deskundigen voorbij. De autoriteiten hadden groot alarm afgekondigd en ongeveer duizend mensen uit dorpen geëvacueerd.

2 uur geleden
Duitse minister: drone met explosief nieuw soort hybride dreiging

LEIPZIG/HALLE (ANP) - De vondst van een drone met explosief op de luchthaven van Leipzig is een nieuwe escalatie en laat eens te meer het belang zien van het verhoogde dreigingsniveau in Duitsland. Dat zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt, die eerder op woensdag zijn vakantie onderbrak om naar de luchthaven af te reizen voor overleg met de autoriteiten.

3 uur geleden
Netanyahu bevestigt dat Israël niet meewerkt aan Trumps plan Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat zijn land nooit heeft ingestemd met het plan van president Donald Trump voor de ontwapening van de Palestijnse beweging Hamas. Volgens het plan moet Israël zich uit de Palestijnse kuststrook terugtrekken zodra Hamas zich in overleg heeft ontwapend. Trump heeft afgelopen week trots gemeld dat er vaart zit in de uitvoering en dat Hamas gaat ontwapenen.

5 uur geleden
Spaanse media: Marokko vervolgt tientallen om komst migranten

RABAT (ANP) - Marokko vervolgt tientallen mensen voor betrokkenheid bij de plotselinge komst van tienduizenden migranten naar de Spaanse exclaves Ceuta en Melilla. Dat melden Spaanse media. Met name bij Ceuta staken veel mensen onverwachts de grens over. Daarbij vonden tientallen migranten de dood, velen verdronken op zee omdat ze om de grenshekken probeerden te zwemmen. Het overgrote deel van de migranten is inmiddels teruggekeerd naar Marokko.

7 uur geleden
Meerdere gewonden door steekpartij in centrum Londen

LONDEN (ANP) - Bij een steekpartij in het centrum van Londen zijn meerdere gewonden gevallen. Dat meldt Sky News op gezag van de autoriteiten. Een 47-jarige vrouw werd gearresteerd op verdenking van wapenbezit en geweldpleging.

8 uur geleden
Politie bevestigt vondst explosief bij drone luchthaven Leipzig

LEIPZIG (ANP) - De Duitse politie heeft bevestigd dat de drone die werd gevonden op de luchthaven van Leipzig voorzien was van een explosief. De lokale justitie meldt in een verklaring dat het toestel door een robot is onderzocht en dat de explosievenopruimingsdienst de ontsteker inmiddels heeft verwijderd.

9 uur geleden
FBI werkt samen met oude rivalen China en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse FBI is sinds vorig jaar gaan samenwerken met China en Rusland. Dat zegt directeur Kash Patel. De samenwerking betreft bijvoorbeeld het aanpakken van wereldwijde kindermisbruiknetwerken en cyberfraude die zich richt op Amerikanen. Experts noemen het gevaarlijk dat de VS gevoelige informatie deelt met twee oude rivalen.

11 uur geleden