Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinse leider moet getuigen over bestorming Capitool

Republikeinse leider moet getuigen over bestorming Capitool

WASHINGTON (ANP) - De leider van de Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden moet getuigen over de bestorming van het Capitool door aanhangers van oud-president Donald Trump. Kevin McCarthy en vier andere Republikeinen zijn gedagvaard door een parlementaire commissie die daar onderzoek naar doet, melden Amerikaanse media.

Alle vijf weigerden vrijwillig mee te werken aan het onderzoek. Naast McCarthy (Californië) gaat het om de afgevaardigden Jim Jordan van Ohio, Andy Biggs van Arizona, Mo Brooks van Alabama en Scott Perry van Pennsylvania. Over een kleine maand wil de commissie een reeks openbare verhoren houden.

Uit onder meer audiofragmenten is gebleken dat McCarthy in het begin zeer kritisch was over de rol die Trump bij de bestorming heeft gespeeld en zelfs wilde dat hij zou aftreden. Later heeft hij juist weer zijn steun voor Trump uitgesproken.

Met de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021 wilden Trump-aanhangers voorkomen dat de overwinning van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen van eind 2020 werd bekrachtigd. De commissie van het door Democraten gedomineerde Huis van Afgevaardigden onderzoekt of het Witte Huis een rol speelde bij de rellen.

Meer uit Buitenland

Oman doet Iran voorstel over gezamenlijk beheer Straat van Hormuz

MASQAT (ANP/AFP/RTR) - Oman heeft Iran een voorstel gedaan voor het oprichten van een regionaal orgaan om de Straat van Hormuz gezamenlijk te beheren. Volgens Oman heeft het voorstel steun in de regio van de Perzische Golf.

7 minuten geleden
Brandweerman verongelukt tijdens werk in Zuid-Frankrijk

ARLES (ANP) - Tijdens werk ter voorkoming van bosbranden is ten noorden van het Zuid-Franse Arles een 38-jarig lid van de vrijwillige brandweer om het leven gekomen. Hij reed alleen in een speciaal voor bosbrandbestrijding ontworpen brandweertruck en raakte van de weg, melden Franse media. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend.

46 minuten geleden
Media: tiener wilde aanslag plegen op Pride Leuven in 2024

LEUVEN (ANP/BELGA) - Een 18-jarige jongen wilde in 2024 een terroristische aanslag plegen op de Pride in Leuven. De Belgische krant Het Laatste Nieuws meldt dat hij in november samen met een medeverdachte terechtstaat.

1 uur geleden
Meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd

MOSKOU (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de nacht van maandag op dinsdag meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd. Dat zei burgemeester Sergej Sobjanin op Telegram.

1 uur geleden
WSJ: Trump staat positiever tegenover Zelensky

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump staat positiever dan voorheen tegenover zijn Oekraïense collega Volodymyr Zelensky. Dat schrijft The Wall Street Journal in het licht van de ontmoeting die de twee dinsdag zullen hebben in het Witte Huis.

3 uur geleden
410 mensen in Duitsland als islamistische bedreiging gezien

BERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.

7 uur geleden
Netanyahu in Washington geland, spreekt Trump dinsdag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandagavond plaatselijke tijd in Washington geland. Dat melden diverse Israëlische media, waaronder The Times of Israel. Dinsdag heeft hij in het Witte Huis een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.

7 uur geleden