Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinse leider moet getuigen over bestorming Capitool

Republikeinse leider moet getuigen over bestorming Capitool

WASHINGTON (ANP) - De leider van de Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden moet getuigen over de bestorming van het Capitool door aanhangers van oud-president Donald Trump. Kevin McCarthy en vier andere Republikeinen zijn gedagvaard door een parlementaire commissie die daar onderzoek naar doet, melden Amerikaanse media.

Alle vijf weigerden vrijwillig mee te werken aan het onderzoek. Naast McCarthy (Californië) gaat het om de afgevaardigden Jim Jordan van Ohio, Andy Biggs van Arizona, Mo Brooks van Alabama en Scott Perry van Pennsylvania. Over een kleine maand wil de commissie een reeks openbare verhoren houden.

Uit onder meer audiofragmenten is gebleken dat McCarthy in het begin zeer kritisch was over de rol die Trump bij de bestorming heeft gespeeld en zelfs wilde dat hij zou aftreden. Later heeft hij juist weer zijn steun voor Trump uitgesproken.

Met de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021 wilden Trump-aanhangers voorkomen dat de overwinning van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen van eind 2020 werd bekrachtigd. De commissie van het door Democraten gedomineerde Huis van Afgevaardigden onderzoekt of het Witte Huis een rol speelde bij de rellen.

Meer uit Buitenland

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

PARAMARIBO (ANP) - Het historische hart van de Surinaamse hoofdstad Paramaribo is door UNESCO toegevoegd aan de lijst van bedreigd werelderfgoed, bevestigt sitemanager Stephen Fokké aan het ANP. Het grotendeels houten stadscentrum, een toeristische trekpleister, stond sinds 2002 op de UNESCO-Werelderfgoedlijst.

7 minuten geleden
Griekenland koopt luchtverdedigingssysteem van Israël

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - Griekenland koopt het luchtverdedigingssysteem Achilles' Schild van Israël om het luchtruim te verdedigen tegen drones en raketten. Volgens bronnen van persbureau AFP kost het droneschild 2,8 miljard euro en is het deel van een groter Grieks defensiepakket.

16 minuten geleden
ICC zet zaak tegen Soedanese rebellenleider stop

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) zet de zaak tegen de Soedanese rebellenleider Abdallah Banda stop. Aanklagers vroegen hier al om, omdat er geen goed genoeg bewijs meer zou zijn om hem te kunnen veroordelen.

34 minuten geleden
Traangas ingezet bij Albanees protest tegen hotel familie Trump

TIRANA (ANP/AFP) - De politie van Albanië heeft traangas en een waterkanon ingezet bij een protest tegen de bouw van een hotel van Ivanka Trump en Jared Kushner, de dochter en schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump. Demonstranten verzetten zich al weken tegen de komst van het luxeresort in een beschermd natuurgebied en houden donderdag een nieuwe grote bijeenkomst in de hoofdstad Tirana.

1 uur geleden
Kallas: EU werkt aan volgende stappen tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU werkt al aan "volgende stappen", zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas in reactie op het akkoord over het 21e EU-sanctiepakket tegen Rusland. "De EU moet klaarstaan ​​om te reageren op elke verdere escalatie door Rusland", aldus Kallas op X. "Dit is niet het einde van de sancties."

1 uur geleden
De Krim installeert openbare telefoons voor noodoproepen

SIMFEROPOL (ANP/RTR) - De autoriteiten op de door Rusland geannexeerde Krim hebben openbare telefoons op straat geïnstalleerd voor noodoproepen. Die moeten een alternatief bieden voor mobieltjes, die vaak geen bereik hebben door Oekraïense aanvallen.

1 uur geleden
Zuid-Korea verandert benadering Pyongyang in 'vrede eerst'

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse benadering van zijn noorderbuur is er niet langer primair op gericht dat Pyongyang zijn kernwapens inlevert, meldt persbureau Yonhap. De minister van Hereniging, Chung Dong-young, stelt dat het beleid voor Noord-Korea is aangepast naar "vrede eerst".

2 uur geleden