Republikeinse Haley wil Trump verslaan en president VS worden
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse politica Nikki Haley, die ambassadeur van de Verenigde Staten bij de Verenigde Naties was, wil president worden. De voormalige gouverneur van de Amerikaanse staat South Carolina wordt daarmee de eerste rivaal van ex-president Donald Trump in de race voor de kandidaat van de Republikeinen. Ze kondigde haar kandidatuur aan in een videoboodschap.
Trump stelde zich vorig jaar als eerste beschikbaar om namens de Republikeinen een gooi te doen naar het presidentschap bij de verkiezingen volgend jaar. Haley (51) was ambassadeur onder Trump.
Als de Republikeinen uiteindelijk Haley tot hun kandidaat kiezen, is ze bij die partij de eerste vrouw en de eerste Aziatische Amerikaan die voor het hoogste ambt gekozen kan worden, meldt The Washington Post. Volgens de krant begint Haley, dochter van immigranten uit India, haar campagne als underdog. De afgelopen jaren schaarde Haley zich soms achter Trump, terwijl zij hem bij andere gelegenheden bekritiseerde. Haar besluit "markeert een ommezwaai" nadat ze eerder openlijk verzekerd had "hem niet uit te dagen".
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP/AFP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op oostelijke grensregio's van Afghanistan zijn 36 burgers omgekomen en 136 mensen gewond geraakt, zegt een woordvoerder van de Taliban. Pakistan zei eerder "precisieaanvallen" te hebben uitgevoerd.
23 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft maandag de Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko ontmoet in Beijing. "De betrekkingen tussen China en Belarus hebben de internationale uitdagingen doorstaan" en "betreden de beste periode in de geschiedenis", meldde de Chinese overheid achteraf in een verklaring.
46 minuten geledenCARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de viering van de 250e verjaardag van de Verenigde Staten in Brussel heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte de trans-Atlantische band geprezen. Volgens hem zijn de VS "een baken" en de fundering waarop de NAVO rust.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Sinds vrijdag zijn zeker vijftien mensen in Duitsland omgekomen tijdens het zwemmen. Het jongste slachtoffer was een kind van 8 jaar dat in het Rijn-Hernekanaal in het Ruhrgebied verdronk.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS en Iran hebben afgesproken om de aanvallen op elkaar te staken. Dat meldt Axios zondag op basis van een hoge Amerikaanse functionaris.
9 uur geleden