
Republikeinse gouverneurskandidaat New York aangevallen met mes
FAIRPORT (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Republikeinse kandidaat Lee Zeldin voor het gouverneurschap van de Amerikaanse staat New York is donderdagavond (lokale tijd) tijdens een campagnebijeenkomst in het dorp Fairport aangevallen met een mes.
"Iemand probeerde me op het podium neer te steken tijdens de rally van vanavond. Maar gelukkig kon ik zijn pols vastgrijpen en hem even stoppen totdat anderen hem wisten te overmeesteren", aldus Zeldin in een vrijgegeven verklaring. Volgens de politicus is ook zijn 'running mate' Alison Esposito, die eveneens aanwezig was, ongedeerd gebleven. "Dankbaar voor de aanwezigen die snel ingrepen en de wetshandhavers die snel reageerden."
De politie bevestigt de aanval en zegt dat die in onderzoek is zonder nadere details te verstrekken, bijvoorbeeld over het soort wapen dat is gebruikt. Het motief van de dader is nog onbekend.
Kathy Hochul, de Democratische gouverneur van New York en de tegenstander van Zeldin bij de verkiezingen van november, veroordeelde de aanval op Twitter en voegde eraan toe dat ze "opgelucht" was om te horen dat Zeldin niet gewond is en dat er een verdachte is aangehouden. "Ik veroordeel dit gewelddadige gedrag in de sterkst mogelijke bewoordingen - het hoort niet thuis in New York."
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP/DPA) - Het aantal doden door zware overstromingen in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen tot 91, meldt het Witte Huis. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 75 mensen om, onder wie tientallen kinderen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Israël en Iran heeft 1060 mensenlevens geëist in Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. In een eerdere telling was nog sprake van minstens 935 doden.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft maandag fel uitgehaald naar de radicaal-rechtse partijen in het Europees Parlement. Dat deed zij in een debat over de motie van wantrouwen die tegen haar is ingediend door enkele tientallen Europarlementariërs van deze partijen. Ze beschuldigde hen van polarisatie en ondermijning van de democratie.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia zijn verspreid door het land zeker tien doden en 29 gewonden gevallen bij grootschalige betogingen, meldt de Keniaanse Nationale Commissie voor de Rechten van de Mens (KNCHR) op X. De protesten werden precies 35 jaar na grote betogingen voor democratie gehouden.
7 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering probeert met hoog spel verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te smoren. Zij wil de bevolking voorleggen of Slovenië al dan niet in de NAVO moet blijven.
9 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben de aanval op een vrachtschip op de Rode Zee opgeëist. De Magic Seas van een Griekse rederij werd zondag voor de zuidwestkust van Jemen bestookt en zwaar beschadigd. Het was de eerste aanval op de scheepvaart in de Rode Zee in maanden. Volgens een latere verklaring van de rebellen is het schip inmiddels gezonken.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Kort na zijn ontslag door president Vladimir Poetin heeft de Russische minister van Transport zichzelf doodgeschoten, melden Russische media zoals Izvestia. Bewindsman Roman Starovojt moest na ruim een jaar opstappen.
10 uur geleden