Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinse gouverneurskandidaat gearresteerd om Capitool-rel

Republikeinse gouverneurskandidaat gearresteerd om Capitool-rel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De FBI heeft donderdag Ryan Kelley, een Republikeinse kandidaat voor het gouverneurschap van Michigan, gearresteerd vanwege zijn rol in de aanval van 6 januari 2021 op het Capitool in Washington. Kelley is een van de vijf Republikeinen in de staat die strijden om het in november tegen de Democratische gouverneur Gretchen Whitmer op te nemen.

Volgens een verklaring van een FBI-agent werd Kelley op video vastgelegd in een menigte mensen die "wetshandhavers aanvielen en opzij duwden" in het Capitool. Andere afbeeldingen tonen dat Kelley op een "architectonisch element" in de buurt van de trap naar het gebouw klom. Vervolgens is te zien hoe hij met zijn hand zwaait om de menigte aan te moedigen naar boven te gaan.

Kelley wordt beschuldigd van het willens en wetens betreden van verboden terrein, wanordelijk gedrag, het willens en wetens beschadigen van "Amerikaans eigendom". Hij is een van de meer dan 840 mensen die tot nu toe zijn aangeklaagd in verband met de aanval op het Capitool.

Hoorzittingen

In november 2020 was Kelley ook een prominente spreker bij een 'Stop the Steal'-rally waarin hij de menigte vertelde: "We gaan staan ​​en vechten voor Amerika, voor Donald Trump. We gaan de Democraten deze verkiezingen niet laten stelen."

De arrestatie van Kelley komt op dezelfde dag dat een door de Democraten geleide commissie van het Huis van Afgevaardigden de eerste hoorzittingen houdt over de bestorming van het Capitool. Vragen die centraal staan tijdens de hoorzittingen is waarom toenmalig Trump de aanval urenlang weigerde te veroordelen - en of dit bewijst dat hij heeft verzaakt en heeft geprobeerd het vaststellen van de verkiezingsuitslag door het Congres te voorkomen.

Meer uit Buitenland

Bosnië zet twee Servische diplomaten uit om uitvaart Mladić

SARAJEVO (ANP/AFP) - Bosnië zet twee Servische diplomaten het land uit omdat meerdere ministers de uitvaart van Ratko Mladić in Belgrado hadden bijgewoond. Minister van Buitenlandse Zaken Elmedin Konaković heeft de defensiegezant en een adviseur van de Servische inlichtingendienst opgedragen te vertrekken.

4 minuten geleden
Landen willen handel met illegale nederzettingen aanpakken

LONDEN (ANP) - Een groep van twaalf landen heeft aangekondigd de handel in goederen met illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever te willen aanpakken. Landen kunnen zelf maatregelen nemen of die op Europees niveau steunen, stellen Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, IJsland, Ierland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk in een verklaring.

6 minuten geleden
Zelensky hoopt op gesprekken met Rusland en VS later deze maand

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat een ontmoeting tussen Oekraïense, Russische en Amerikaanse onderhandelaars nog later deze maand kan plaatsvinden. Dat zei hij nadat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend een bezoek hadden gebracht aan Moskou en Kyiv.

2 uur geleden
IJsland ontbiedt VS-ambassadeur om omstreden kaart Trump

REYKJAVIK (ANP/RTR) - De IJslandse minister van Buitenlandse Zaken Thorgerdur Katrín Gunnarsdóttir heeft de Amerikaanse ambassadeur in IJsland Billy Long ontboden. Zij deed dit omdat president Donald Trump maandag een kaart plaatste op zijn sociale mediaplatform Truth Social. Op deze kaart waren IJsland, Groenland, Canada, Mexico, de VS en het gebied ten zuiden ervan tot en met Panama en de Caraïben bedekt door de Amerikaanse vlag.

2 uur geleden
Verdachte van sabotageaanvallen op Duits stroomnet opgepakt

BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft de voortvluchtige verdachte van een reeks sabotageaanvallen op de elektriciteitsvoorziening opgepakt. Hij werd aangehouden in de buurt van een energiecentrale niet ver van Zuid-Limburg en had explosieven bij zich, meldt de politie.

3 uur geleden
Leider Ceuta vraagt Brussel om hulp bij 'onhoudbare situatie'

BRUSSEL (ANP) - De lokale leider van de Spaanse exclave Ceuta, Juan Jesús Vivas, vraagt de EU om hulp bij de "onhoudbare situatie". Die is ontstaan nadat eind juli 80.000 immigranten vanuit Marokko Ceuta binnenkwamen. Vivas wil onder meer geld om de grenzen beter te beschermen en voor humanitaire hulp, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie in het Europees Parlement. Daarnaast wil hij dat de EU-grensbewakingsdienst Frontex en het Asielagentschap van de EU zichtbaarder aanwezig zijn in Ceuta.

3 uur geleden
VK draagt 100 miljoen pond bij aan luchtverdediging voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat 100 miljoen Britse pond (116 miljoen euro) bijdragen aan een luchtverdedigingspakket voor Oekraïne voor de winter. Het gaat om onder meer felbegeerde Patriot-luchtverdedigingsraketten, maakte de regering in Londen dinsdag bekend. Die worden voor Oekraïne gekocht in de Verenigde Staten.

5 uur geleden