Republikeinse gouverneurskandidaat gearresteerd om Capitool-rel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De FBI heeft donderdag Ryan Kelley, een Republikeinse kandidaat voor het gouverneurschap van Michigan, gearresteerd vanwege zijn rol in de aanval van 6 januari 2021 op het Capitool in Washington. Kelley is een van de vijf Republikeinen in de staat die strijden om het in november tegen de Democratische gouverneur Gretchen Whitmer op te nemen.
Volgens een verklaring van een FBI-agent werd Kelley op video vastgelegd in een menigte mensen die "wetshandhavers aanvielen en opzij duwden" in het Capitool. Andere afbeeldingen tonen dat Kelley op een "architectonisch element" in de buurt van de trap naar het gebouw klom. Vervolgens is te zien hoe hij met zijn hand zwaait om de menigte aan te moedigen naar boven te gaan.
Kelley wordt beschuldigd van het willens en wetens betreden van verboden terrein, wanordelijk gedrag, het willens en wetens beschadigen van "Amerikaans eigendom". Hij is een van de meer dan 840 mensen die tot nu toe zijn aangeklaagd in verband met de aanval op het Capitool.
Hoorzittingen
In november 2020 was Kelley ook een prominente spreker bij een 'Stop the Steal'-rally waarin hij de menigte vertelde: "We gaan staan en vechten voor Amerika, voor Donald Trump. We gaan de Democraten deze verkiezingen niet laten stelen."
De arrestatie van Kelley komt op dezelfde dag dat een door de Democraten geleide commissie van het Huis van Afgevaardigden de eerste hoorzittingen houdt over de bestorming van het Capitool. Vragen die centraal staan tijdens de hoorzittingen is waarom toenmalig Trump de aanval urenlang weigerde te veroordelen - en of dit bewijst dat hij heeft verzaakt en heeft geprobeerd het vaststellen van de verkiezingsuitslag door het Congres te voorkomen.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/RTR) - Jemenitische strijdkrachten van de internationaal erkende regering hebben aanvallen uitgevoerd op de Houthi's in de hoofdstad Sanaa en de noordelijke provincie Saada. Dat meldde een woordvoerder van de strijdkrachten in de nacht van zaterdag op zondag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben twee leden van de Iraanse delegatie bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het land uitgezet. Ze waren ondanks een bevel om te vertrekken in de VS gebleven, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zaterdag geprobeerd de leider van Hamas in Gaza te doden met een luchtaanval op een appartement. Volgens lokale functionarissen stierven vijf mensen door de aanval. Het is onduidelijk of Hamaskopstuk Ali al-Amoudi nog leeft.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Indiase piloot van het flydubai-toestel dat woensdag een noodlanding maakte, uitgenodigd voor een bezoek aan Israël. Hij wil Smit Machchhar ontvangen als eregast.
8 uur geledenRIGA (ANP/RTR) - In Letland heeft de partij van premier Andris Kulbergs volgens exitpolls de verkiezingen gewonnen met een onverwacht ruime marge. De verkiezingen stonden voor een belangrijk deel in het teken van waarschuwingen voor mogelijke Russische agressie.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De leider van de grootste Spaanse oppositiepartij, Alberto Núñez Feijóo van de PP, heeft opgeroepen tot verkiezingen na een zware nederlaag van de socialistische premier Pedro Sánchez in het parlement.
9 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Het hoofd van het gevangeniswezen in de Amerikaanse staat Tennessee, Frank Strada, treedt terug na de mislukte executie van een wegens moord veroordeelde vrouw, Christa Pike. De gouverneur van de staat, Bill Lee, heeft gezegd dat Strada zijn ontslag heeft aangeboden en deze maand vertrekt. Er loopt een onafhankelijk onderzoek naar de kwestie.
10 uur geleden