Republikeins senator: bewijs tegen Trump behoorlijk schadelijk
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator Lisa Murkowski vindt dat de tot nu toe gepresenteerde bewijzen in de impeachmentzaak tegen haar partijgenoot en voormalig president Donald Trump "hem behoorlijk veel schade berokkent".
Ook haar partijgenoot Mitt Romney was onder de indruk van de presentatie van de Democratische aanklagers woensdag, op de tweede dag van het afzettingsproces. Er werden niet eerder getoonde beelden van de bestorming van het Capitool getoond.
"Emotioneel en zeer verontrustend," zei hij na het zien van de beelden waarop was te zien hoe hij, juist voordat de menigte binnenstormde, door een medewerker van het Capitool werd weggeleid. Romney zei geen idee te hebben gehad dat de menigte hem op de hielen zat.
Andere partijgenoten van Trump blijven onverminderd aan zijn kant staan. Senator Rick Scott uit Florida betitelde het impeachment tegen verslaggevers als "complete tijdverspilling".
Zestien uur
De aanklagers en de verdediging krijgen elk zestien uur de tijd om hun zaak te bepleiten. Democratisch Congreslid Jamie Raskin beet het spits af en beschuldigde Trump ervan dat hij zijn presidentiële taken heeft verzaakt. De oud-president kreeg veelvuldig het verwijt dat hij zijn aanhangers die het Capitool bestormden in eerste instantie niet en later halfslachtig tot tot de orde riep, met doden en gewonden tot gevolg.
Donderdag hebben de Democratische aanklagers in principe nog acht uur de tijd. Of ze al die tijd gaan gebruiken is nog onduidelijk. Daarna zijn de raadslieden van Trump aan de beurt voor de verdediging tegen de aanklachten.
Het impeachmentproces tegen Trump werd in gang gezet na de bestorming van het Capitool op 6 januari. De oud-president zou hebben aangezet tot een opstand. Om hem schuldig te bevinden moet een twee derde meerderheid in de Senaat hiermee instemmen. De verwachting is dat dit aantal niet gehaald zal worden.
De stemming over de veroordeling van Trump laat mogelijk nog maar enkele dagen op zich wachten. Sommige Republikeinen zeggen dat het proces komend weekend al wordt afgerond, bericht politieke nieuwssite The Hill. Voorwaarde is dan wel dat geen getuigen worden opgeroepen. Senator Kevin Cramer zei dat in een "optimistisch scenario" zaterdagavond de eindstreep wordt gehaald.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
10 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
11 uur geleden