Republikeinen zetten juridisch offensief in over stemmen Nevada
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt beweringen door het campagneteam van president Donald Trump over vermeende stemfraude in de westelijke staat Nevada. Volgens advocaten van het presidentiële campagneteam zou het gaan om briefstemmen van kiezers die niet meer woonachtig zijn in de staat.
Een functionaris van het ministerie van Justitie liet weten dat het ministerie de beschuldigingen gaat onderzoeken. Het is het eerste signaal dat Trumps minister van Justitie William Barr zich mogelijk gaat mengen in het verloop van de verkiezingen. De Democraten ontkennen stellig dat er sprake is van stemfraude in de staat Nevada (6 kiesmannen), waar hun aanvoerder Joe Biden in de tussenstand van vrijdagochtend een voorsprong van ongeveer 11.000 stemmen (0,9 procent) heeft op president Trump.
In navolging van de Trump-campagne, hebben ook twee Republikeinse parlementskandidaten besloten om juridische stappen te ondernemen vanwege vermeende stemfraude in Nevada. Zij hebben de hoogste verkiezingsfunctionaris van het grootste district in de staat en de minister van Binnenlandse Zaken van Nevada aangeklaagd omdat er volgens hen meer dan 3000 stemmen ten onrechte zouden zijn uitgebracht. De aanklacht werd ingediend bij een federale rechtbank in Las Vegas.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
4 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
8 uur geleden