Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinen Wisconsin naar rechter voor heropenen economie

Republikeinen Wisconsin naar rechter voor heropenen economie

MADISON (ANP/RTR) - Republikeinse politici in de staat Wisconsin hebben de Democratische gouverneur Tony Evers voor de rechter gedaagd. Ze vechten zijn maatregelen tegen het coronavirus waardoor inwoners thuis moeten blijven, aan en willen dat de economie in de staat heropend wordt.

In de rechtszaak willen ze dat het hooggerechtshof van de staat een streep zet door de verlenging van de maatregelen tot 26 mei die vorige week was afgekondigd door het ministerie van volksgezondheid.

De heropening van de economieën in verschillende Amerikaanse staten wordt steeds meer een politieke strijd. In Wisconsin, Michigan en andere staten hebben demonstranten geëist dat bedrijven weer open mogen. De gouverneurs in Georgia en South Carolina willen een heropening van bedrijven en winkels doordrukken deze week, ondanks waarschuwingen dat een te vroege versoepeling van de maatregelen kan leiden tot een tweede golf van besmettingen met het coronavirus.

Voorverkiezingen

De Republikeinen stapten begin deze maand al succesvol naar het hooggerechtshof in een zaak tegen gouverneur Evers. Zij dwongen toen af dat de voorverkiezingen in de staat en de verkiezing voor een zetel in het hooggerechtshof alsnog zouden doorgaan op 7 april, terwijl de gouverneur die wilde verplaatsen naar juni vanwege het coronavirus.

Het ministerie van Volksgezondheid van Wisconsin meldde dinsdag aan CNN dat minstens zeven patiënten met Covid-19 zijn gerelateerd aan de verkiezingen op 7 april. "We weten dat bijeenkomsten als verkiezingen zeer nadelig zijn in het tegengaan van de verspreiding van het virus", zei Ben Weston, de medisch directeur van het bureau voor eerste hulp van Milwaukee.

Meer uit Buitenland

Doden in Bangkok na ernstig noodweer

BANGKOK (ANP/AFP) - In Bangkok zijn zeker vier mensen om het leven gekomen na ernstig noodweer. Zware regen leidde in de miljoenenstad tot overstromingen en dat heeft gevolgen voor 700.000 mensen, zeggen de autoriteiten.

57 minuten geleden
VN: hulp 8,3 miljoen vluchtelingen in gevaar door geldtekort

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De hulp aan 8,3 miljoen vluchtelingen en andere ontheemden is in gevaar door een "ernstig" gebrek aan financiering waar de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties UNHCR door geraakt wordt. In juli had de organisatie pas 32 procent binnen van de benodigde 8,5 miljard dollar voor dit jaar. Verdere kostenbesparende acties zijn volgens de VN-organisatie niet meer mogelijk.

2 uur geleden
Schoonouders medewerker New York Times verdacht van moord op hem

SAN FRANCISCO (ANP) - De schoonouders van een medewerker van The New York Times worden verdacht van moord op hem, melden buitenlandse media, waaronder de toonaangevende Amerikaanse krant zelf. De 40-jarige Jonathan McKinsey werkte als hoofd engineering bij de afdeling die verantwoordelijk is voor de interactieve spellen van The New York Times. Hij werd afgelopen zaterdag doodgeschoten op een parkeerplaats van een sportveld in het Amerikaanse Dublin, even ten oosten van San Francisco.

3 uur geleden
Vier opvarenden Amerikaans vliegdekschip gewond bij ongeluk

ARLINGTON (ANP/RTR) - Bij een ongeluk aan boord van het Amerikaanse vliegdekschip USS Eisenhower voor de kust van de Amerikaanse staat Virginia zijn maandagavond (lokale tijd) vier opvarenden gewond geraakt. De marine meldt in een bericht op X dat het misging tijdens de landing van een vliegtuig op het schip.

3 uur geleden
Rubio: 'buitenlandse speler' betrokken bij incident op RAF-basis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft in een interview met Fox News gezegd dat een "buitenlandse speler" betrokken was bij het incident op de Britse luchtmachtbasis afgelopen weekend. Groot-Brittannië heeft dit nog niet bevestigd. De antiterreurbrigade van de Britse politie liet maandag wel weten de betrokkenheid van een andere staat te onderzoeken.

3 uur geleden
87-jarige kan toch in huis Madrid blijven wonen na massaprotesten

MADRID (ANP/AFP) - De 87-jarige vrouw die vorige week uit haar woning in Madrid werd gezet, kan door een akkoord met de verhuurder toch in het huis blijven wonen. De advocaat van de hoogbejaarde Maricarmen Abascal heeft dat maandagavond laat aan verslaggevers laten weten. Abascal moet de nieuwe huurovereenkomst volgens de Spaanse omroep RTVE zelf nog wel ondertekenen.

5 uur geleden
Trump ontkent dat hij versoepeling sancties Iran overweegt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij niet openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran. Nieuwssite Axios schreef maandag dat Trump Iran economisch zou willen ontzien in ruil voor "concrete stappen" van Iraanse kant met betrekking tot het nucleaire programma. Dat is "nepnieuws", aldus Trump op Truth Social.

8 uur geleden