Republikeinen willen stemmen per auto ongeldig verklaren
HOUSTON (ANP/RTR) - Republikeinen in de Amerikaanse staat Texas proberen via de rechter 100.000 stemmen die zijn uitgebracht via drive-through stemlokalen ongeldig te verklaren. Amerikanen brachten in Harris County, een gebied waar doorgaans overwegend op de Democraten wordt gestemd, hun stem uit vanuit hun auto als alternatief voor een reguliere stembusgang vanwege de coronapandemie.
De conservatieve activist Steve Hotze en Steve Toth, een Republikeins lid van het Texaanse parlement, spanden een zaak aan die maandag bij een federale rechter in Houston voorkomt. Ze vinden dat deze vorm van stemmen ongrondwettelijk is. Harris County is met ongeveer 4,7 miljoen inwoners de op twee na dichtbevolktste provincie van de Verenigde Staten. Het heeft momenteel tien drive-through stembureaus die beschikbaar zijn voor kiezers.
De rechtszaak komt nadat het Hooggerechtshof van Texas, een van de meest conservatieve staatsrechtbanken in de Verenigde Staten, soortgelijke zaken om drive-through-stemmen in Harris County te stoppen heeft afgewezen.
Hotze en Toth eisen dat alle stemmen die op deze manier zijn uitgebracht ongeldig worden verklaard en niet meetellen voor de presidentsverkiezingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
4 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
6 uur geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
7 uur geleden