Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinen willen stemmen per auto ongeldig verklaren

Republikeinen willen stemmen per auto ongeldig verklaren

HOUSTON (ANP/RTR) - Republikeinen in de Amerikaanse staat Texas proberen via de rechter 100.000 stemmen die zijn uitgebracht via drive-through stemlokalen ongeldig te verklaren. Amerikanen brachten in Harris County, een gebied waar doorgaans overwegend op de Democraten wordt gestemd, hun stem uit vanuit hun auto als alternatief voor een reguliere stembusgang vanwege de coronapandemie.

De conservatieve activist Steve Hotze en Steve Toth, een Republikeins lid van het Texaanse parlement, spanden een zaak aan die maandag bij een federale rechter in Houston voorkomt. Ze vinden dat deze vorm van stemmen ongrondwettelijk is. Harris County is met ongeveer 4,7 miljoen inwoners de op twee na dichtbevolktste provincie van de Verenigde Staten. Het heeft momenteel tien drive-through stembureaus die beschikbaar zijn voor kiezers.

De rechtszaak komt nadat het Hooggerechtshof van Texas, een van de meest conservatieve staatsrechtbanken in de Verenigde Staten, soortgelijke zaken om drive-through-stemmen in Harris County te stoppen heeft afgewezen.

Hotze en Toth eisen dat alle stemmen die op deze manier zijn uitgebracht ongeldig worden verklaard en niet meetellen voor de presidentsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Paus ondergaat 'in komende dagen' operatie om knobbeltje in long

VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.

4 minuten geleden
Zelensky: aanvalsstop raffinaderijen mogelijk als Rusland inbindt

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.

25 minuten geleden
Meer dan honderd doden gemeld na kapseizen boot bij Djibouti

DJIBOUTI (ANP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Meer dan 116 mensen worden vermist, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).

1 uur geleden
Migrantenkamp Ceuta ontruimd voor komst koning

CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.

2 uur geleden
Houthi's na dodelijke aanval: gebruik geen Saudische luchthavens

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.

2 uur geleden
FT: veiligheidsdiensten waarschuwen voor moorden op defensiebazen

LONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.

3 uur geleden
Schade en evacuatieoproep in Nepal na nieuwe overstroming

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een nieuwe overstroming heeft in Nepal tot grote schade geleid. De autoriteiten hebben burgers die bij de rivier zondag wonen opgeroepen een veilige plek te zoeken.

4 uur geleden