Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinen willen New Yorkse aanklager horen over Trump

Republikeinen willen New Yorkse aanklager horen over Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden eisen dat openbaar aanklager Alvin Bragg in New York documenten overlegt waarop hij een van zijn zaken tegen ex-president Donald Trump baseert. Ze beschuldigen Bragg ervan zijn macht als aanklager te misbruiken voor een politieke agenda.

De als linkse Democraat bekend staande Bragg komt volgens Trump dinsdag met een aanklacht en een arrestatiebevel tegen Trump. Het gaat over zwijggeld dat in 2016 tijdens de verkiezingscampagne is betaald aan 'Stormy Daniels', een pornosterretje dat de toenmalige presidentskandidaat zou hebben afgeperst.

De voorzitter van de juridische commissie van het Huis, James Comer, beschuldigt Bragg er van "ongekend misbruik van de functie als aanklager te maken, om een voormalig president en verklaard kandidaat voor de komende verkiezingen aan te klagen". De aanklacht zou komen na jarenlange pogingen van het bureau van Bragg in Manhattan om iets te vinden om tegen Trump te gebruiken, aldus de Republikeinen uit het Huis.

Mogelijk strafbare feiten

Trump zelf heeft verkondigd dat hij dinsdag wordt aangehouden en heeft zijn aanhang opgeroepen te protesteren. Bij de rechtbank in Manhattan zijn maandag hekken en versperringen neergezet uit vrees voor betogers.

De aanklacht richt zich op mogelijk strafbare feiten in de administratie van Trump na de betaling van een bedrag van 130.000 dollar aan Daniels door een raadsman en zakenpartner van Trump, Michael Cohen. De betaling zou op onwettige wijze zijn verhuld en mogelijk is belasting ontdoken volgens de wetten van de staat New York.

Protestbijeenkomst

Cohen heeft eind 2018 drie jaar cel gekregen wegens malversaties die hij volgens de rechters had gepleegd terwijl hij werkte als advocaat van Trump. De twee hebben slaande ruzie gekregen en de aanklacht tegen Trump is volgens een aantal media voornamelijk op zijn uitspraken gebaseerd. Hij heeft naar verluidt eerder ook via een tussenpersoon bijgedragen aan het boek The Fixers dat begin 2020 is uitgegeven en gaat over vermeende duistere figuren rond de politicus en zakenman Trump.

Een vereniging 'Jonge Republikeinen' in New York houdt maandagavond een protestbijeenkomst tegen de mogelijke aanhouding van de ex-president. De meer dan honderd jaar oude club heeft kennelijk om geen onrust te stoken, de plek van de bijeenkomst niet geopenbaard, behalve dat die om middernacht onze tijd in het centrum van Manhattan is en drie uur duurt.

Meer uit Buitenland

Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

51 minuten geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

1 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

2 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

3 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

3 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

3 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

4 uur geleden