Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinen weer bijeen om kandidaatvoorzitter Huis te vinden

Republikeinen weer bijeen om kandidaatvoorzitter Huis te vinden

WASHINGTON (ANP) - De fractie van de Republikeinse Partij in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden komt om 16.00 uur weer bijeen om te bespreken hoe de partij een kansrijke kandidaat naar voren kan schuiven om de nieuwe voorzitter van het Huis te worden. Het probleem leek net opgelost toen de Republikeinse voorman in het Huis, Steve Scalise, in een geheime stemming nipt de kandidatuur won. Maar volgens velen in de partij is hij kansloos als het hele Huis van Afgevaardigden over zijn voorzitterschap stemt.

Scalise heeft zich donderdag daarom na een dag als kandidaat al uit de race teruggetrokken. De fractie is diep verdeeld over de koers van de partij en daarom werd de Republikeinse Huisvoorzitter Kevin McCarthy recent de eerste afgezette voorzitter van het Huis. Tal van Republikeinen stemden samen met de Democraten McCarthy weg.

In de Amerikaanse Tweede Kamer zitten 221 Republikeinen en 212 Democraten. Eensgezindheid in de fractie lijkt een eerste voorwaarde om een kandidaat naar voren te kunnen schuiven. Maar de partij is volgens Amerikaanse media ver van eensgezind. De fractie gaat vrijdag onder meer bekijken of de kandidaat op een andere manier gekozen kan worden om het proces te bespoedigen.

De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden bekleedt een belangrijke functie in de Amerikaanse politiek. Hij of zij is na de vicepresident de tweede persoon in lijn van presidentiële opvolging. Zonder een voorzitter kan er ook geen nieuwe wetgeving worden aangenomen in het Huis, een probleem aangezien de leden het volgende maand weer eens moeten worden over een begroting. Als het parlement er niet in slaagt een nieuwe begroting goed te keuren, komt de regering zonder geld te zitten en volgt een zogeheten shutdown. Veel overheidsdiensten moeten dan de deuren sluiten en personeel met onbetaald verlof naar huis sturen.

Meer uit Buitenland

Relschoppers dringen Parijs' stadhuis binnen

PARIJS (ANP) - Relschoppers zijn binnengedrongen in het stadhuis van het 10e arrondissement in Parijs. Dat meldt Le Parisien. Volgens de krant was er op dat moment een bijeenkomst gaande rond de borstkankermaand. Aanwezigen zouden opgesloten zitten. Alexandra Cordebard, de burgemeester van het arrondissement, heeft de politie verzocht het pand te evacueren, aldus Le Parisien.

8 minuten geleden
Senaatsverkiezing 'catastrofaal' voor Tsjechische coalitie

PRAAG (ANP/RTR) - De rechtse, eurosceptische partij ANO van premier Andrej Babiš heeft geen enkele senaatszetel weten te bemachtigen bij de verkiezingen. De belangrijkste Tsjechische oppositiepartijen hebben zaterdag de meeste stemmen behaald. Een derde van de zetels in Tsjechiës 'Eerste Kamer' was verkiesbaar.

32 minuten geleden
Kolonisten vallen westerse diplomaten aan op bezette Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - Israëlische kolonisten hebben op de bezette Westelijke Jordaanoever een groep met westerse diplomaten aangevallen. Daarbij is een Franse burgemeester gewond geraakt.

1 uur geleden
Premier Lecornu hekelt geweld rond Franse protesten

PARIJS (ANP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft het geweld in Frankrijk in sterke bewoordingen veroordeeld. In een bericht op X schrijft de bewindsman dat hoewel er in Frankrijk plaats is voor vreedzame demonstraties, die plek er níét is "voor brandstichting, plundering en geweld".

1 uur geleden
Rust keert terug in België; politie slaat betoging Brussel neer

BRUSSEL/LUIK (ANP) - De politie in Brussel heeft zaterdag een einde gemaakt aan de gewelddadige betoging in de stad, waarmee in België de rust na de protesten lijkt terug te keren. Bij het protest in Luik is één gewonde gevallen, meldt de Franstalige omroep RTBF.

1 uur geleden
Meerdere doden bij aanvallen over en weer in Jemen

SANAA (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het verscheurde Jemen heeft zaterdag twintig doden veroorzaakt, blijkt uit uitgegeven verklaringen van de strijdende partijen.

2 uur geleden
Burgemeester Parijs veroordeelt geweld in Frankrijk en zijn stad

PARIJS (ANP) - De burgemeester van Parijs, Emmanuel Grégoire, heeft het geweld in Frankrijk en zijn stad van zaterdag scherp veroordeeld. In een exclusief interview met de veelgelezen krant France-Ouest zegt hij dat de middelen inmiddels hun doel voorbijschieten.

2 uur geleden