Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinen VS willen Scalise als opvolger afgezette McCarthy

Republikeinen VS willen Scalise als opvolger afgezette McCarthy

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Republikeinse Partij, die de meerderheid heeft in het Huis van Afgevaardigden van het parlement, wil Steve Scalise als nieuwe voorzitter van het Huis. Dat melden afgevaardigden. Het is de bedoeling dat hij Kevin McCarthy opvolgt, de eerste Huis-voorzitter die is afgezet.

Scalise moet nu de goedkeuring krijgen van het voltallige Huis voordat hij de voorzittershamer kan opeisen. De Republikeinen controleren het Huis met een krappe 221-212 meerderheid, maar de partij is verdeeld.

Scalise (58) was lang de rechterhand van McCarthy. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden bekleedt een belangrijke functie in de Amerikaanse politiek. Hij of zij is na de vicepresident de tweede persoon in lijn van opvolging van de president. Zonder een voorzitter kan er ook geen nieuwe wetgeving worden aangenomen in het Huis, bijvoorbeeld om een sluiting van de overheid door gebrek aan financiering (shutdown) af te wenden.

Meer uit Buitenland

Dode en gewonden door nieuwe Russische aanval op Charkiv

CHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.

45 minuten geleden
Man rijdt met auto in op groep mensen in Duitse Passau

PASSAU (ANP/DPA) - In Passau in het zuidoosten van Duitsland is een man met zijn auto ingereden op een groep mensen. Vijf mensen zijn daarbij gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Niemand verkeert in levensgevaar. De politie sluit niet uit dat er opzet in het spel was.

1 uur geleden
Musk verwijdert Epstein-tweet over Trump

NEW YORK (ANP) - Miljardair Elon Musk heeft de tweet verwijderd waarin hij zei dat president Donald Trump voorkomt in de dossiers van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ook andere tweets zijn verwijderd.

3 uur geleden
Bulgaarse ouderen gered uit 'martelkamers' van illegale tehuizen

JAGODA (ANP) - Politie en sociaal werkers in Bulgarije hebben 75 zwaar verwaarloosde bejaarden aangetroffen in twee illegale tehuizen. Mensen waren vastgebonden aan bedden, werden verdoofd en geslagen, meldt het Bulgaarse ministerie van Binnenlandse Zaken, dat spreekt van "martelkamers". Vijf mensen zijn aangehouden.

3 uur geleden
Franse president Macron brengt bezoek aan Groenland

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron brengt 15 juni een bezoek aan Groenland. De reis is op uitnodiging van de Deense en Groenlandse premiers, meldt het Elysée zaterdag. Macron is het eerste buitenlandse staatshoofd dat Groenland bezoekt, sinds de Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd het gebied, dat bij Denemarken hoort, te willen inlijven.

4 uur geleden
Tientallen doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zaterdag tientallen mensen gedood door de Israëlische krijgsmacht. Volgens hulpverleners kwamen zeker vijftien mensen om door een luchtaanval op een gebouw in Gaza-Stad. Tientallen mensen raakten gewond.

4 uur geleden
Rusland: Oekraïne stelt gevangenenruil voor onbepaalde tijd uit

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Oekraïne heeft een voorgenomen gevangenenruil met Rusland voor onbepaalde tijd uitgesteld. Dat schrijft Vladimir Medinsky, het hoofd van de Russische delegatie die met Oekraïne onderhandelt, zaterdag op Telegram. Ook de overdracht van de lichamen van gesneuvelde militairen gaat voorlopig niet door.

8 uur geleden