Republikeinen VS kunnen Obama-functionarissen ondervragen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinen in de Amerikaanse Senaat kunnen een reeks hoge functionarissen uit het Obama-tijdperk officieel ondervragenover het FBI-onderzoek naar de presidentscampagne van Donald Trump in 2016. Dat onderzoek onder leiding van Robert Mueller was gericht op vermeende contacten met Rusland en werd door Trump gezien als ondermijning van zijn kandidatuur.
Een meerderheid in de justitiecommissie van de Senaat kende commissievoorzitter Lindsey Graham de bevoegdheid toe om functionarissen als vroegere FBI-chef James Comey en nationaal veiligheidsadviseur Susan Rice te dagvaarden en onder ede te ondervragen.
De Republikeinen wisten pogingen af te weren van de Democraten om juist adviseurs en vroegere helpers van Trump naar de Senaat te laten komen. "Dit is werkelijk ongekend", sprak de Democratische senator Dianne Feinstein. Volgens haar overtreedt Graham de regels omdat voor elk individu aparte toestemming voor een dagvaarding nodig is.
Russische bemoeienissen
Robert Mueller deed lang onderzoek naar vermeende Russische bemoeienissen met de presidentscampagne van 2016. Hij kwam tot de conclusie dat er geen bewijs was dat Trump heeft samengezworen of geprobeerd heeft uit Russische hoek hulp in de propagandastrijd te krijgen. Democraten twijfelen aan die conclusie.
Trump noemde het onderzoek altijd een "heksenjacht" die door de Democraten was opgezet. De initiatiefnemers waren echter voornamelijk Republikeinen.
De Democraten zien in het nieuwe onderzoek van de Republikeinen een poging om hun kandidaat in de komende presidentsverkiezingen, Joe Biden, te beschadigen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/DPA/RTR) - Ondanks de verkiezingsnederlaag bij de parlementsverkiezingen in april blijft de voormalige Hongaarse premier Viktor Orbán partijleider van het rechts-nationalistische Fidesz. Op een partijcongres stemden vrijwel alle afgevaardigden voor zijn herbenoeming. Er waren geen tegenkandidaten.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat volgens de planning de ondertekening van de verwachte deal tussen zijn land en Iran zondag is. Hij claimt op sociale media dat dan de Straat van Hormuz "meteen open is voor iedereen".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Kennedy Center heeft de naam van president Donald Trump van de gevel verwijderd. Een rechter had de culturele instelling daartoe bevolen.
3 uur geledenBELFAST (ANP/AFP) - Duizenden mensen doen zaterdag mee aan een antiracismeprotest in Belfast. De Noord-Ierse hoofdstad was afgelopen week het decor van rellen na een mesaanval.
6 uur geledenTEHERAN/ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het tijdstip van de ondertekening van een basisdocument voor vrede tussen Iran en de VS is volgens een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken mogelijk in de komende dagen, maar niet al op zondag.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De uitvaartplechtigheden voor de hoogste leider van de Islamitische Republiek Iran, Ali Khamenei, zijn gepland van 4 juli tot en met 9 juli, aldus staatsmedia. Khamenei werd 28 februari gedood door Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen. Hij werd 86 jaar en is opgevolgd door zijn zoon Mojtaba.
10 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten ondertekenen mogelijk al binnen 24 uur een basisdocument voor een vredesregeling. Dit heeft de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif gezegd. Zijn land bemiddelt tussen de twee partijen.
10 uur geleden