Republikeinen volgen Trump en blokkeren deal met Democraten
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinen in de Senaat van het Amerikaanse parlement volgen hun oud-president Donald Trump. Hij had zijn partijgenoten opgeroepen geen deal te sluiten met de Democraten van president Joe Biden. Daar gaven de meeste senatoren gehoor aan, melden Amerikaanse media.
Ze stemden tegen een gezamenlijk voorstel van beide partijen, waarin strengere migratieregels en andere plannen waren gekoppeld aan miljardensteun voor Oekraïne. Een strikter migratiebeleid is een grote wens van de Republikeinen, terwijl voor de Democraten steun aan Oekraïne belangrijk is.
Republikeinen en Democraten waren het maandenlang niet eens, maar leken zich uiteindelijk toch achter het gezamenlijke compromis te scharen. De waarschuwing van Trump, die in november weer tot president gekozen wil worden, veranderde alles. Hij gunt Biden geen overwinning op migratiegebied in aanloop naar de verkiezingen, stellen waarnemers.
Naar verwachting gaat de Senaat later wel akkoord met een apart hulppakket voor onder meer Oekraïne en Israël.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
5 uur geleden