Republikeinen volgen Trump en blokkeren deal met Democraten
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinen in de Senaat van het Amerikaanse parlement volgen hun oud-president Donald Trump. Hij had zijn partijgenoten opgeroepen geen deal te sluiten met de Democraten van president Joe Biden. Daar gaven de meeste senatoren gehoor aan, melden Amerikaanse media.
Ze stemden tegen een gezamenlijk voorstel van beide partijen, waarin strengere migratieregels en andere plannen waren gekoppeld aan miljardensteun voor Oekraïne. Een strikter migratiebeleid is een grote wens van de Republikeinen, terwijl voor de Democraten steun aan Oekraïne belangrijk is.
Republikeinen en Democraten waren het maandenlang niet eens, maar leken zich uiteindelijk toch achter het gezamenlijke compromis te scharen. De waarschuwing van Trump, die in november weer tot president gekozen wil worden, veranderde alles. Hij gunt Biden geen overwinning op migratiegebied in aanloop naar de verkiezingen, stellen waarnemers.
Naar verwachting gaat de Senaat later wel akkoord met een apart hulppakket voor onder meer Oekraïne en Israël.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
4 uur geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
6 uur geleden