Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinen volgen Trump en blokkeren deal met Democraten

Republikeinen volgen Trump en blokkeren deal met Democraten

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinen in de Senaat van het Amerikaanse parlement volgen hun oud-president Donald Trump. Hij had zijn partijgenoten opgeroepen geen deal te sluiten met de Democraten van president Joe Biden. Daar gaven de meeste senatoren gehoor aan, melden Amerikaanse media.

Ze stemden tegen een gezamenlijk voorstel van beide partijen, waarin strengere migratieregels en andere plannen waren gekoppeld aan miljardensteun voor Oekraïne. Een strikter migratiebeleid is een grote wens van de Republikeinen, terwijl voor de Democraten steun aan Oekraïne belangrijk is.

Republikeinen en Democraten waren het maandenlang niet eens, maar leken zich uiteindelijk toch achter het gezamenlijke compromis te scharen. De waarschuwing van Trump, die in november weer tot president gekozen wil worden, veranderde alles. Hij gunt Biden geen overwinning op migratiegebied in aanloop naar de verkiezingen, stellen waarnemers.

Naar verwachting gaat de Senaat later wel akkoord met een apart hulppakket voor onder meer Oekraïne en Israël.

Meer uit Buitenland

Leger Israël doodt twee Palestijnen op Westelijke Jordaanoever

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.

1 uur geleden
Maagdenburg herdenkt slachtoffers aanslag kerstmarkt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.

4 uur geleden
Zelensky wil dat VS vredesgesprekken met Rusland blijven leiden

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.

4 uur geleden
Krant: doden en veel gewonden na massale vergiftiging in Moskou

MOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.

5 uur geleden
Duitse als eerste persoon in rolstoel naar de ruimte

VAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.

6 uur geleden
VS stellen driehoeksoverleg voor met Oekraïne en Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.

8 uur geleden
Zelensky: geen verkiezingen mogelijk in door Rusland bezet gebied

KYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.

9 uur geleden