
Republikeinen tegen Trump willen op rivaal stemmen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere Amerikaanse Republikeinen die zeer ontevreden zijn over hun president Donald Trump roepen op om op zijn rivaal te stemmen, de Democraat Joe Biden. Zij hebben een actiecomité gevormd om te voorkomen dat Trump wordt herkozen. Ze hopen te bereiken dat andere ontevreden Republikeinen in november ook voor Biden kiezen.
In het comité Right Side PAC zitten enkele ex-medewerkers van de regering Trump, zoals een communicatiedirecteur. Onder leiding van de voormalige voorzitter van de Republikeinse Partij van de staat Ohio richt de organisatie zich met mails, telefoontjes en digitale berichten op de kiezers. Het comité benadrukt het "gematigde" karakter van Biden.
Right Side PAC wil kiezers die zich al tegen Trump hebben gekeerd, ervan overtuigen dat het beter is op Biden te stemmen dan op een andere partij of de verkiezingen uit te zitten. Het comité richt zich in eerste instantie op kiezers in Arizona, Florida, Michigan, North Carolina, Pennsylvania en Wisconsin, allemaal staten die Trump in 2016 met beperkte marges won.
Meer uit Buitenland
FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.
4 uur geledenMOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.
6 uur geledenWERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.
8 uur geleden