Republikeinen tegen Trump willen op rivaal stemmen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere Amerikaanse Republikeinen die zeer ontevreden zijn over hun president Donald Trump roepen op om op zijn rivaal te stemmen, de Democraat Joe Biden. Zij hebben een actiecomité gevormd om te voorkomen dat Trump wordt herkozen. Ze hopen te bereiken dat andere ontevreden Republikeinen in november ook voor Biden kiezen.
In het comité Right Side PAC zitten enkele ex-medewerkers van de regering Trump, zoals een communicatiedirecteur. Onder leiding van de voormalige voorzitter van de Republikeinse Partij van de staat Ohio richt de organisatie zich met mails, telefoontjes en digitale berichten op de kiezers. Het comité benadrukt het "gematigde" karakter van Biden.
Right Side PAC wil kiezers die zich al tegen Trump hebben gekeerd, ervan overtuigen dat het beter is op Biden te stemmen dan op een andere partij of de verkiezingen uit te zitten. Het comité richt zich in eerste instantie op kiezers in Arizona, Florida, Michigan, North Carolina, Pennsylvania en Wisconsin, allemaal staten die Trump in 2016 met beperkte marges won.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
10 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
12 uur geleden