Republikeinen tegen Trump willen op rivaal stemmen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere Amerikaanse Republikeinen die zeer ontevreden zijn over hun president Donald Trump roepen op om op zijn rivaal te stemmen, de Democraat Joe Biden. Zij hebben een actiecomité gevormd om te voorkomen dat Trump wordt herkozen. Ze hopen te bereiken dat andere ontevreden Republikeinen in november ook voor Biden kiezen.
In het comité Right Side PAC zitten enkele ex-medewerkers van de regering Trump, zoals een communicatiedirecteur. Onder leiding van de voormalige voorzitter van de Republikeinse Partij van de staat Ohio richt de organisatie zich met mails, telefoontjes en digitale berichten op de kiezers. Het comité benadrukt het "gematigde" karakter van Biden.
Right Side PAC wil kiezers die zich al tegen Trump hebben gekeerd, ervan overtuigen dat het beter is op Biden te stemmen dan op een andere partij of de verkiezingen uit te zitten. Het comité richt zich in eerste instantie op kiezers in Arizona, Florida, Michigan, North Carolina, Pennsylvania en Wisconsin, allemaal staten die Trump in 2016 met beperkte marges won.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
4 uur geleden