
Republikeinen stellen verhoging schuldenplafond tot december voor
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben een voorstel gedaan om het Amerikaanse schuldenplafond tot in december te verhogen. Het is nog niet duidelijk of Democraten instemmen met het plan, dat slechts tijdelijk soelaas biedt. Een stemming over het schuldenplafond is uitgesteld.
De Amerikaanse regering nadert bijna de grens van het totale bedrag dat ze mag lenen. Als het plafond van 28,4 biljoen dollar niet snel wordt opgehoogd, kunnen de Verenigde Staten voor 18 oktober waarschijnlijk niet meer aan alle financiële verplichtingen voldoen.
De kwestie is al weken een fel twistpunt tussen Amerikaanse Congresleden. De zenuwen over een Amerikaanse overheid die zonder geld komt te zitten namen op de beurzen steeds meer toe. Het compromis dat de leider van de Republikeinse senaatsfractie Mitch McConnell aanbood zorgde duidelijk voor opluchting op Wall Street.
In een speech legde de Amerikaanse president Joe Biden de schuld van de impasse duidelijk bij de Republikeinen. Hij wees erop dat Democraten in het Huis van Afgevaardigden al een voorstel voor het verhogen van het schuldenplafond hebben aangenomen. "Mijn Republikeinse vrienden moeten stoppen Russische roulette te spelen met de economie van de Verenigde Staten."
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - De Groningse jeneverproducent Hooghoudt krijgt een nieuwe eigenaar. Het familiebedrijf heeft de distilleerderij verkocht aan een dochterbedrijf van La Martiniquaise, eigenaar van drankmerken Label 5 en Sir Edward's.
42 minuten geledenFLENSBURG (ANP/AFP) - De verkopen van Tesla in Duitsland zijn in april opnieuw gekelderd, terwijl de gehele Duitse markt voor elektrische auto's wel flink groeide. Volgens de Duitse transportautoriteit BKA zakte de verkoop op jaarbasis met 46 procent tot slechts 885 Tesla's.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - Oud-stikstofminister Christianne van der Wal heeft een nieuwe baan. Ze wordt vanaf 1 september voor een periode van vier jaar algemeen voorzitter van autobranchevereniging BOVAG. De ledenraad van BOVAG heeft haar unaniem benoemd tot voorzitter en opvolger van Han ten Broeke.
1 uur geledenVALENCIA (ANP/BLOOMBERG) - De grootste stroomstoring ooit in Spanje heeft de economie van dat land bijna 400 miljoen euro gekost. Dat meldt de Spaanse CaixaBank op basis van een eerste schatting.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Gillis heeft nog geen geld ontvangen voor de verkoop van zijn vakantieparken, liet zijn advocaat dinsdag weten. Ook heeft de koper nog niet de benodigde informatie aangeleverd, zoals wie de financiers zijn achter de overname. Hierom wordt vanaf dinsdag een dwangsom opgelegd van 100.000 euro per dag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van grote Amerikaanse bedrijven gaan mee met het bezoek van president Donald Trump aan Saudi-Arabië volgende week. Het gaat onder anderen om de bestuursvoorzitters van vermogensbeheerder BlackRock, de bank Citigroup, investeringsbedrijf Blackstone, chipproducent Qualcomm en technologieconcern IBM.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het bedrijf achter beurzen in onder andere Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel zegt de Europese defensiesector te willen helpen bij het ophalen van geld voor forse investeringen. Beursuitbater Euronext hoopt daarmee "de strategische autonomie" van Europa te steunen.
5 uur geleden