Republikeinen schuiven nu Jordan naar voren als opvolger McCarthy
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse Partij heeft Jim Jordan genomineerd om de nieuwe voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden te worden. In een stemming achter gesloten deuren koos de partij voor hem in plaats van voor de minder bekende Austin Scott. Sinds de vorige voorzitter Kevin McCarthy werd afgezet is het lastig voor de verdeelde partij om één kandidaat te vinden om zich achter te scharen en het is ook voor Jordan niet zeker dat hij daarvoor genoeg steun heeft in het Huis.
Eerder deze week kozen de Republikeinen nog voor Steve Scalise als kandidaat ten koste van Jordan. Maar Scalise trok zich later terug, omdat hij niet dacht genoeg steun te hebben om de voorzittersverkiezing te winnen. Nu gaat dus de voorkeur naar de 59-jarige Jordan, die te boek staat als conservatiever en meer uitgesproken dan McCarthy en Scalise. Jordan kreeg eerder al de steun van oud-president Donald Trump om voorzitter te worden. Jordan is minder populair onder gematigde Republikeinen.
Het is nog niet bekend wanneer het Huis van Afgevaardigden zal stemmen over een nieuwe voorzitter. De Republikeinen hebben daar een meerderheid, dus als alle Republikeinen het eens zijn over een kandidaat kan die worden gekozen tot voorzitter. Of inderdaad alle Republikeinen nu voor Jordan zullen stemmen is nog onduidelijk.
Meer uit Buitenland
BONN (ANP) - Het jaar 2025 komt naar verwachting in de top drie terecht van warmste jaren ooit. Dat heeft de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) berekend. De VN-organisatie denkt niet dat dit jaar het hitterecord van 2024 gaat verbreken. Wel wordt dit jaar waarschijnlijk het op een na of op twee na warmste jaar ooit.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi stelt zich in 2026 niet herkiesbaar voor het Congres. De 85-jarige prominente Democraat zit sinds 1987 namens de staat Californië in het Huis van Afgevaardigden en was daar jarenlang voorzitter van.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische luchtbewakingscentrum wordt versterkt, heeft de Belgische minister van Defensie Theo Francken donderdag gezegd na afloop van de Nationale Veiligheidsraad. Het NASC (National Air Security Center) in Bevekom moet vanaf 1 januari volledig operationeel zijn. De Veiligheidsraad was donderdagochtend bijeengekomen om de vele drone-incidenten van deze week boven verschillende Belgische luchthavens en militaire bases te bespreken.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém zijn meer dan vijftig wereldleiders donderdag en vrijdag bijeen om hun aanpak van klimaatverandering te bespreken. De World Leaders Climate Action Summit, zoals de top heet, gaat vooraf aan de VN-klimaattop, die maandag begint. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. De leiders van vier van de vijf grootste uitstoters van broeikasgassen ontbreken echter.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Verenigde Staten treffen voorbereidingen om militairen naar een luchtmachtbasis te sturen bij de Syrische hoofdstad Damascus. Dat initiatief maakt deel uit van pogingen een veiligheidspact te sluiten tussen de nieuwe Syrische machtshebbers en Israël, bericht persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Het gaat jaren duren om de beveiligingsproblemen van het Louvre op te lossen. Dat staat in een donderdag verschenen rapport over het Parijse museum, waar vorige maand een juwelenroof plaatsvond.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël bevestigt dat een lichaam dat Hamas woensdagavond heeft overgedragen van een overleden gijzelaar is. Het gaat om de Tanzaniaanse student Joshua Mollel, die op zijn 21e stierf bij de aanval op 7 oktober 2023 en wiens lichaam was meegenomen naar Gaza.
4 uur geleden