Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinen schuiven nu Jordan naar voren als opvolger McCarthy

Republikeinen schuiven nu Jordan naar voren als opvolger McCarthy

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse Partij heeft Jim Jordan genomineerd om de nieuwe voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden te worden. In een stemming achter gesloten deuren koos de partij voor hem in plaats van voor de minder bekende Austin Scott. Sinds de vorige voorzitter Kevin McCarthy werd afgezet is het lastig voor de verdeelde partij om één kandidaat te vinden om zich achter te scharen en het is ook voor Jordan niet zeker dat hij daarvoor genoeg steun heeft in het Huis.

Eerder deze week kozen de Republikeinen nog voor Steve Scalise als kandidaat ten koste van Jordan. Maar Scalise trok zich later terug, omdat hij niet dacht genoeg steun te hebben om de voorzittersverkiezing te winnen. Nu gaat dus de voorkeur naar de 59-jarige Jordan, die te boek staat als conservatiever en meer uitgesproken dan McCarthy en Scalise. Jordan kreeg eerder al de steun van oud-president Donald Trump om voorzitter te worden. Jordan is minder populair onder gematigde Republikeinen.

Het is nog niet bekend wanneer het Huis van Afgevaardigden zal stemmen over een nieuwe voorzitter. De Republikeinen hebben daar een meerderheid, dus als alle Republikeinen het eens zijn over een kandidaat kan die worden gekozen tot voorzitter. Of inderdaad alle Republikeinen nu voor Jordan zullen stemmen is nog onduidelijk.

Meer uit Buitenland

Israël praat met Libanon over teruggeven gebied Zuid-Libanon

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben in Washington een Amerikaans plan besproken waarbij de Israëlische krijgsmacht (IDF) zich terugtrekt uit een deel van Zuid-Libanon. Drie Israëlische functionarissen zeggen tegen persbureau Reuters dat het idee van de "pilot" is dat de Amerikanen het Libanese leger gaan trainen.

54 minuten geleden
Tienduizenden huishoudens in Frankrijk zonder stroom door hitte

PARIJS (ANP/AFP) - Zeker 68.000 huishoudens in het westen van Frankrijk zitten zonder stroom door de hittegolf die het land teistert. Volgens de autoriteiten in het departement Finistère hebben de extreem hoge temperaturen gezorgd voor problemen met het elektriciteitsnetwerk.

1 uur geleden
Rechtse Fujimori wint na lange strijd presidentsverkiezingen Peru

LIMA (ANP/AFP) - De rechtse presidentskandidaat Keiko Fujimori is als winnaar uit de Peruaanse presidentsverkiezingen gekomen. Nu de stemmentelling ten einde loopt, heeft ze een voorsprong opgebouwd op de linkse kandidaat Roberto Sánchez die niet meer in te halen is.

2 uur geleden
Sebastopol op de Krim zonder stroom door Oekraïense aanvallen

SEBASTOPOL (ANP) - De stroomtoevoer in Sebastopol, op de door Rusland geannexeerde Krim, is uitgevallen na een Oekraïense aanval. Dat meldt de gouverneur van de stad, Michail Razvozjajev, op Telegram. Eerder op woensdag liet Razvozjajev weten dat de luchtafweer boven zijn stad negen drones had neergehaald.

4 uur geleden
Oekraïne dient herziene aanvraag in voor OESO-lidmaatschap

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft een herziene aanvraag ingediend om toe te treden tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), meldde president Volodymyr Zelensky op Telegram. De OESO bestaat uit 38 voornamelijk ontwikkelde economieën, waaronder de Verenigde Staten, Duitsland en Japan. Ook Nederland is lid.

7 uur geleden
Treinverkeer in Duitsland hervat na communicatiestoring

BERLIJN (ANP) - In Duitsland is het treinverkeer hervat, nadat dinsdagavond landelijk al het treinverkeer was stilgelegd vanwege een radiostoring. Dat meldden Duitse media, waaronder Bild en Der Tagesspiegel.

7 uur geleden
Verzekeraar Allianz schat dat 1150 schepen vastzitten in de Golf

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz schat dat er nog 1150 schepen vastzitten in de Perzische Golf, ondanks de voorlopige overeenkomst die een einde moet maken aan het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. De schepen vertegenwoordigen volgens Allianz een waarde van ongeveer 125 miljard dollar.

7 uur geleden