Republikeinen scharen zich achter Trump na aanklacht
WASHINGTON (ANP) - Republikeinse bondgenoten en rivalen van Donald Trump hebben donderdag de aanklacht tegen de voormalige Amerikaanse president aan de kaak gesteld als een politiek gemotiveerde poging om zijn presidentskandidatuur in 2024 te laten ontsporen.
Republikein en voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy haalde uit naar aanklager Alvin Bragg, een Democraat die het strafrechtelijk onderzoek naar Trump leidt.
Elise Stefanik, Republikein en lid van het Huis van Afgevaardigden, hekelde de aanklacht als "ongekende verkiezingsinmenging" en een "politieke heksenjacht". "Radicaal extreemlinks zal voor niets stoppen om Joe Bidens belangrijkste politieke tegenstander te vervolgen in de aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2024", zei ze.
Ron DeSantis, de gouverneur van Florida die gezien wordt als Trumps belangrijkste rivaal voor de Republikeinse presidentiële nominatie in 2024, noemde de aanklacht 'on-Amerikaans'. Hij beschuldigde Bragg ervan "de wet op te rekken om een politieke tegenstander in het vizier te krijgen".
Trumps Republikeinse oud-bondgenoot Jim Jordan beperkte zijn reactie tot één woord: "Schandalig", twitterde hij.
Meer uit Buitenland
KYIV (AFP/RTR) - Oekraïne heeft de lichamen van 1003 vermoedelijke militairen ontvangen uit Rusland, melden de Oekraïense autoriteiten. De identiteit van de overledenen moet nog worden vastgesteld. De militairen zouden zijn omgekomen tijdens gevechten met Rusland.
3 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ziet tot nu toe geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken. Dat zei hij tijdens zijn jaarlijkse persconferentie. "Ze weigeren dit conflict op vreedzame wijze te beëindigen." Poetin benadrukt dat Rusland "klaar en bereid" is de oorlog in Oekraïne vreedzaam te beëindigen.
15 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een commissie van Franse parlementariërs is er niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting van 2026. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen begroting kan worden aangenomen voor het einde van het jaar en dat premier Sébastien Lecornu een zogenoemde 'speciale wet' nodig heeft om een overheidssluiting te voorkomen. Zonder die wet kan Frankrijk na 1 januari geen belastingen meer heffen en ambtenaren betalen.
20 minuten geledenOSLO (ANP) - Kroonprinses Mette-Marit moet hoogstwaarschijnlijk een longtransplantatie ondergaan vanwege "een duidelijke verslechtering" van haar gezondheid. Dat heeft het Noorse hof vrijdagochtend bekendgemaakt.
24 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan moet kernwapens gaan bezitten, zei een veiligheidsmedewerker van premier Sanae Takaichi donderdag volgens Japanse media. Dat leidt direct tot onvrede bij buurland China. Het gaat al langer de verkeerde kant op met Japan als het gaat om veiligheids- en militaire zaken, zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie.
42 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een politieman in Arnhem wordt vervolgd voor het overlijden van een arrestant in juni. De opgepakte man had de verkeerde medicijnen gekregen en stierf daaraan. De politieman die deze medicatie aan hem gaf, heeft niet genoeg gedaan om te controleren dat de middelen bij de juiste persoon kwamen, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. De verdenking luidt dood door schuld.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering is afgelopen oktober slachtoffer geworden van een hack, bevestigt onderminister van Handel Chris Bryant na berichtgeving van The Sun. Volgens de krant zijn duizenden vertrouwelijke documenten en gegevens van het ministerie van Buitenlandse Zaken buitgemaakt.
1 uur geleden