Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinen klagen staat Pennsylvania en district aan

Republikeinen klagen staat Pennsylvania en district aan

PHILADELPHIA (ANP/BLOOMBERG) - De Republikeinen hebben een voorstedelijk district bij Philadelphia (Pennsylvania) aangeklaagd omdat dat district zou zijn begonnen met het tellen van briefstemmen voordat dat was toegestaan. Het gaat om het district Montgomery County, dat naar verwachting overwegend voor de Democraten stemt. Mike Kelly, een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden, klaagt bovendien de hoogste verkiezingsfunctionaris van de staat aan, omdat die ervoor zou hebben gezorgd dat kiezers die fouten hadden gemaakt bij het uitbrengen van hun briefstem, die fouten konden herstellen. Pennsylvania wordt als cruciale staat in de strijd om het presidentschap beschouwd.

De aanklacht is dinsdag ingediend bij een federale rechtbank in Philadelphia door een andere Republikeinse parlementskandidaat. Een woordvoerder van Montgomery County zegt dat de aanklacht om slechts 49 stembiljetten draait. Het tellen van stemmen is in Pennsylvania bij wet verboden voor 07.00 uur op verkiezingsdag.

De Republikeinen beweren ook dat verkiezingsambtenaren in Montgomery County kiezers die fouten hebben gemaakt op hun stembiljetten de kans geven om die te corrigeren. De partij van president Donald Trump vraagt de federale rechter om het district te verplichten stembiljetten te weigeren waaraan zaken mankeren of die zijn gecorrigeerd.

De aanklacht komt nadat president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij geen mogelijkheid onbenut zal laten om via de rechter af te dwingen dat het verkiezingsproces verloopt zoals hij dat wil. De rechtszaken zijn er vooralsnog met name op gericht om te voorkomen dat de regels rond het stemmen per brief en het tellen van briefstemmen worden versoepeld.

Meer uit Buitenland

Vicepresident Vance waarschuwt Europeanen Trump serieus te nemen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance waarschuwt Europese leiders zijn chef, president Donald Trump, serieus te nemen. Hij zei dit op een vraag over Groenland, dat volgens Trump beter onderdeel van de VS kan zijn dan een autonoom deel van het Deense koninkrijk. In Washington wordt gesproken over mogelijkheden het grootste eiland ter wereld, met 57.000 inwoners, te kopen of gewoon in te nemen.

1 uur geleden
Internet valt volgens waarnemers uit in Teheran en delen van Iran

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.

3 uur geleden
Parlementsvoorzitter Venezuela kondigt vrijlating gevangenen aan

CARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.

4 uur geleden
Doden gemeld na aanvallen Israël op Gaza, onder wie kinderen

KHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.

5 uur geleden
President Brazilië spreekt veto uit over lagere straf voorganger

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.

6 uur geleden
Macron: VS onttrekken zich aan internationale regels

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.

8 uur geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om met Trump te bezegelen

KYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.

8 uur geleden