Republikeinen klagen Pelosi aan vanwege stemmen met volmacht
WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden klagen de Democratische voorzitter van het Huis aan vanwege invoering van stemmen bij volmacht tijdens de coronapandemie. Dat hebben assistenten van Republikeinse volksvertegenwoordigers dinsdag bekendgemaakt. Deze wijziging gaat volgens hen tegen de grondwet in.
De rechtszaak, die wordt aangespannen bij een rechtbank in Washington, moet een stokje steken voor het nieuwe systeem dat eerder deze maand door de Democratische meerderheid is aangenomen. Leden kunnen andere leden die wel aanwezig zijn in het Capitool vragen om namens hen een stem uit te brengen. De maatregel is ingesteld om de kamer te laten functioneren met inachtneming van sociale afstandsrichtlijnen.
Zonder dit nieuwe systeem kan een stemming in het Huis, dat 435 leden telt, uren in beslag nemen omdat de volksvertegenwoordigers vanwege coronamaatregelen alleen in kleine groepen bijeen mogen zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse nieuwszender CBS News zegt dat de Verenigde Staten deals hebben gesloten met Oeganda en Honduras over de opvang van gedeporteerde migranten. Beide landen zouden bereid zijn om mensen te ontvangen die door de VS worden uitgezet en niet hun eigen burgers zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de musea in het land minder negatief zijn over de geschiedenis van de Verenigde Staten. Hij schrijft op Truth Social dat hij na zijn strijd met de universiteiten nu de pijlen richt op musea, zodat die minder links en 'woke' worden.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Verenigde Staten willen het gesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky organiseren in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, schrijft nieuwssite Politico op basis van twee bronnen. Het Witte Huis heeft die informatie nog niet bevestigd en stelt dat er wordt gewerkt aan een geschikte locatie.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister en de nationale veiligheidsadviseurs van een aantal belangrijke Europese landen gaan met Oekraïne veiligheidsgaranties voor dat land uitwerken. Ze hebben een commissie gevormd die misschien al eind deze week iets af heeft, zeggen bronnen van nieuwssite Axios.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het volgende Europese sanctiepakket tegen Rusland zou volgende maand moeten klaarliggen. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas, die op X schreef dat de EU druk blijft uitoefenen op de Russische oorlogseconomie.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een boze brief gestuurd aan de Franse president Emmanuel Macron over zijn beslissing de Palestijnse staat te erkennen. Hij schrijft dat Macron daarmee "olie op het antisemitische vuur" heeft gegooid.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi gaat voor het eerst in jaren weer naar China. Hij bezoekt daar eind augustus een top van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SCO), maakte zijn nationale veiligheidsadviseur Ajit Doval bekend. Doval sprak over "nieuwe energie" in de diplomatieke betrekkingen met China.
9 uur geleden