Republikeinen in VS willen presidentsdebatten boycotten
NEW YORK (ANP) - De Republikeinse Partij in de Verenigde Staten wil breken met de commissie die debatten organiseert tussen presidentskandidaten. Toekomstige Republikeinse kandidaten moeten gaan beloven dat ze niet meedoen aan debatten van de Commission on Presidential Debates, schrijft The New York Times.
De partij van oud-president Donald Trump heeft de commissie per brief geïnformeerd over de geplande boycot. Die kan volgens de krant enorme gevolgen hebben voor de manier waarop debatten worden georganiseerd in de aanloop naar de presidentsverkiezingen.
De twee belangrijke partijen van de VS, de Republikeinen en Democraten, hebben de debatcommissie in 1987 samen opgericht. Het orgaan moest onpartijdig zijn. De Republikeinen liggen inmiddels al jaren met de commissie overhoop over uiteenlopende zaken. Zo klaagde Trump dat debatleiders vooringenomen waren.
De Republikeinen moeten tijdens een bijeenkomst in februari besluiten of het echt tot een breuk komt. Het is nog de vraag wat zo'n besluit zou betekenen voor toekomstige debatten. Voordat de commissie bestond, moesten politieke partijen rechtstreeks onderhandelen over de voorwaarden waaronder kandidaten publiekelijk met elkaar in discussie gaan.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Een Israëlische rechtbank heeft een man veroordeeld tot zeven jaar cel voor de diefstal van geluidsapparatuur na de aanval door Hamas op het muziekfestival Nova, drie jaar geleden. Dat schrijft de nieuwssite Times of Israel. Enkele dagen na de aanslag, waarbij honderden doden vielen, kwam hij apparatuur halen die was achtergebleven. Deze had een waarde van ongeveer een half miljoen dollar (447.000 euro).
34 minuten geledenNICE (ANP) - De Franse politie heeft in verscheidene delen van het land zes arrestaties verricht in verband met de diefstal van vier werken van de beroemde schilder Pierre-Auguste Renoir. Die werden een maand geleden gestolen uit het Renoir Museum in Cagnes-sur-Mer, vlak bij Nice.
41 minuten geledenPARIJS (ANP) - Bij de protesten en ongeregeldheden die sinds eind vorige maand vooral op en rond Franse scholen zijn geweest, zijn volgens binnenlandminister Laurent Nuñez 6629 aanhoudingen verricht. Bij uit de hand gelopen manifestaties zijn volgens de bewindsman 761 politiemensen gewond geraakt. Daarnaast raakten 215 scholieren en 89 medewerkers of leden van het onderwijzend personeel gewond.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - In Duitsland is een grote zoekactie opgezet na de waarneming van wat mogelijk een poema is. De politie zet in de buurt van München patrouillewagens, een helikopter en drones in om de roofkat te vinden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-lidstaten hebben woensdag een akkoord bereikt over EU-sancties tegen 1646 mensen en bedrijven of instellingen die de Russische oorlog tegen Oekraïne steunen. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken keuren de lijst maandag formeel goed. Het is de omvangrijkste uitbreiding van de sanctielijst sinds het begin van de oorlog in Oekraïne.
3 uur geledenMOSKOU/GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft beklemtoond dat het de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) goed heeft geïnformeerd over een sterfgeval in het oosten van het land, waar volgens de eerste berichten de pest mee te maken zou hebben. Dit is volgens Moskou blijkens onderzoek echter niet het geval.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de scholierenprotesten in Frankrijk zijn opnieuw botsingen geweest tussen de politie en betogers. De al langer lopende acties leiden volgens het ministerie van Onderwijs nog altijd tot verstoring van de lessen, meldt onder meer Le Monde.
5 uur geleden