Republikeinen in Louisiana keuren stem dissidente senator af
BATON ROUGE (ANP) - De Republikeinse senator Bill Cassidy uit Louisiana heeft een tik op de vingers gekregen van de partijleiding in zijn staat, omdat hij in het impeachmentproces voor veroordeling van Donald Trump stemde. In een korte verklaring laat de Republikeinse Partij van Louisiana weten dat besluit af te keuren, meldt politieke nieuwssite The Hill.
Cassidy was een van de zeven Republikeinse senatoren die net als alle 50 Democratische senatoren vinden dat Trump schuldig is aan het aanzetten tot een opstand, vanwege diens rol bij de gewelddadige bestorming van het Capitool. "Onze grondwet en ons land zijn belangrijker dan welke persoon dan ook. Ik stem voor veroordeling van (oud-)president Trump, omdat hij schuldig is", twitterde Cassidy zaterdag voorafgaand aan de stemming. Dat kwam enigszins als een verrassing omdat hij eerder liet doorschemeren voor vrijspraak te zullen stemmen.
"Wij veroordelen, in de sterkst mogelijke bewoording, de stem van vandaag van senator Cassidy", aldus de partij uit Louisiana op Twitter. "Gelukkig had het gezond verstand de overhand en is (oud-)president Trump vrijgesproken van de impeachmentaanklacht die tegen hem is ingediend."
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.
4 uur geleden