Republikeinen in Louisiana keuren stem dissidente senator af
BATON ROUGE (ANP) - De Republikeinse senator Bill Cassidy uit Louisiana heeft een tik op de vingers gekregen van de partijleiding in zijn staat, omdat hij in het impeachmentproces voor veroordeling van Donald Trump stemde. In een korte verklaring laat de Republikeinse Partij van Louisiana weten dat besluit af te keuren, meldt politieke nieuwssite The Hill.
Cassidy was een van de zeven Republikeinse senatoren die net als alle 50 Democratische senatoren vinden dat Trump schuldig is aan het aanzetten tot een opstand, vanwege diens rol bij de gewelddadige bestorming van het Capitool. "Onze grondwet en ons land zijn belangrijker dan welke persoon dan ook. Ik stem voor veroordeling van (oud-)president Trump, omdat hij schuldig is", twitterde Cassidy zaterdag voorafgaand aan de stemming. Dat kwam enigszins als een verrassing omdat hij eerder liet doorschemeren voor vrijspraak te zullen stemmen.
"Wij veroordelen, in de sterkst mogelijke bewoording, de stem van vandaag van senator Cassidy", aldus de partij uit Louisiana op Twitter. "Gelukkig had het gezond verstand de overhand en is (oud-)president Trump vrijgesproken van de impeachmentaanklacht die tegen hem is ingediend."
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.
21 minuten geledenLIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
3 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
4 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
4 uur geleden