Republikeinen in Louisiana keuren stem dissidente senator af
BATON ROUGE (ANP) - De Republikeinse senator Bill Cassidy uit Louisiana heeft een tik op de vingers gekregen van de partijleiding in zijn staat, omdat hij in het impeachmentproces voor veroordeling van Donald Trump stemde. In een korte verklaring laat de Republikeinse Partij van Louisiana weten dat besluit af te keuren, meldt politieke nieuwssite The Hill.
Cassidy was een van de zeven Republikeinse senatoren die net als alle 50 Democratische senatoren vinden dat Trump schuldig is aan het aanzetten tot een opstand, vanwege diens rol bij de gewelddadige bestorming van het Capitool. "Onze grondwet en ons land zijn belangrijker dan welke persoon dan ook. Ik stem voor veroordeling van (oud-)president Trump, omdat hij schuldig is", twitterde Cassidy zaterdag voorafgaand aan de stemming. Dat kwam enigszins als een verrassing omdat hij eerder liet doorschemeren voor vrijspraak te zullen stemmen.
"Wij veroordelen, in de sterkst mogelijke bewoording, de stem van vandaag van senator Cassidy", aldus de partij uit Louisiana op Twitter. "Gelukkig had het gezond verstand de overhand en is (oud-)president Trump vrijgesproken van de impeachmentaanklacht die tegen hem is ingediend."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
6 uur geleden