Republikeinen houden weer verkiezingsdebat, opnieuw zonder Trump
SIMI VALLEY (ANP) - Republikeinse kandidaten voor de aankomende Amerikaanse presidentsverkiezingen houden voor de tweede keer een debat. Dat begint om 03.00 uur Nederlandse tijd in Simi Valley (Californië) en wordt uitgezonden op televisie. De grote afwezige is oud-president Donald Trump, die zich ook had afgemeld voor het eerste debat.
Deelnemers hopen uiteindelijk in voorverkiezingen te worden gekozen tot officiële presidentskandidaat van hun partij. Er doen zeven kandidaten mee: gouverneur Ron DeSantis van Florida, zakenman Vivek Ramaswamy, oud-vicepresident Mike Pence, voormalig topdiplomaat Nikki Haley, oud-gouverneur van New Jersey Chris Christie, senator Tim Scott en gouverneur Doug Burgum van North Dakota.
Het eerste debat telde nog acht deelnemers. Gouverneur van Arkansas Asa Hutchinson wist zich deze keer niet te kwalificeren voor deelname. Kandidaten moesten aantonen dat ze geld voor hun campagne ontvingen van minstens 50.000 geldschieters en hoog genoeg scoorden in de peilingen. Die criteria lagen hoger dan bij het vorige debat.
Trump ver voor in peilingen
Trump voldoet met gemak aan die eisen, maar maakt er geen geheim van deelname overbodig te vinden. Hij ligt een straatlengte voor in de peilingen en wordt gezien als gedoodverfde favoriet om de voorverkiezingen te winnen. DeSantis staat nog steeds op een tweede plaats, maar op grote afstand.
Het tweede debat duurt twee uur en geeft DeSantis en andere kandidaten de kans zich te profileren tegenover een miljoenenpubliek. Naar het eerste debat keken vorige maand ongeveer 13 miljoen mensen.
Meer uit Buitenland
RICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
5 uur geleden