Republikeinen houden weer verkiezingsdebat, opnieuw zonder Trump
SIMI VALLEY (ANP) - Republikeinse kandidaten voor de aankomende Amerikaanse presidentsverkiezingen houden voor de tweede keer een debat. Dat begint om 03.00 uur Nederlandse tijd in Simi Valley (Californië) en wordt uitgezonden op televisie. De grote afwezige is oud-president Donald Trump, die zich ook had afgemeld voor het eerste debat.
Deelnemers hopen uiteindelijk in voorverkiezingen te worden gekozen tot officiële presidentskandidaat van hun partij. Er doen zeven kandidaten mee: gouverneur Ron DeSantis van Florida, zakenman Vivek Ramaswamy, oud-vicepresident Mike Pence, voormalig topdiplomaat Nikki Haley, oud-gouverneur van New Jersey Chris Christie, senator Tim Scott en gouverneur Doug Burgum van North Dakota.
Het eerste debat telde nog acht deelnemers. Gouverneur van Arkansas Asa Hutchinson wist zich deze keer niet te kwalificeren voor deelname. Kandidaten moesten aantonen dat ze geld voor hun campagne ontvingen van minstens 50.000 geldschieters en hoog genoeg scoorden in de peilingen. Die criteria lagen hoger dan bij het vorige debat.
Trump ver voor in peilingen
Trump voldoet met gemak aan die eisen, maar maakt er geen geheim van deelname overbodig te vinden. Hij ligt een straatlengte voor in de peilingen en wordt gezien als gedoodverfde favoriet om de voorverkiezingen te winnen. DeSantis staat nog steeds op een tweede plaats, maar op grote afstand.
Het tweede debat duurt twee uur en geeft DeSantis en andere kandidaten de kans zich te profileren tegenover een miljoenenpubliek. Naar het eerste debat keken vorige maand ongeveer 13 miljoen mensen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Nog steeds is er geen oplossing in zicht voor het opheffen van de blokkade van Hongarije voor de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. EU-buitenlandchef Kaja Kallas hoopt dat de EU-leiders de Hongaarse premier Viktor Orbán kunnen bewegen zich aan de gemaakte afspraak te houden, zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nieuwe "grootschalige" aanvallen uit te voeren op verschillende steden in Iran. Doelwitten zijn Teheran, Shiraz en Tabriz. In meerdere steden zijn explosies gehoord.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO betrekt het verzoek van de Verenigde Staten om hulp bij het openen van de Straat van Hormuz niet op zichzelf, maar verwijst voorlopig door naar de individuele NAVO-landen. De Amerikaanse president Donald Trump maant de bondgenoten om te komen assisteren bij het doorbreken van de Iraanse blokkade en waarschuwt dat "het heel slecht voor de toekomst van de NAVO" zou zijn als ze dat niet doen.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Duitsland ziet geen rol voor de NAVO in de Straat van Hormuz, zei de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken maandag bij aankomst in Brussel. "Ik zie niet dat de NAVO een besluit in deze richting heeft genomen of verantwoordelijk zou kunnen worden voor de Straat van Hormuz. Als dat het geval was, zouden de NAVO-organen zich daarmee bezighouden", zei Wadephul voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
30 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Een hulpverlener van de Iraanse Rode Halve Maan is omgekomen tijdens een zoek- en reddingsoperatie in de provincie Isfahan, meldt koepelorganisatie IFRC waar ook het Rode Kruis onder valt. Het incident gebeurde op 8 maart. Sinds het uitbreken van de oorlog in Iran hebben volgens de organisatie meerdere hulpverleners verwondingen opgelopen tijdens het uitvoeren van hun taken.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt buurland Oekraïne van een grote droneaanval op Moskou. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat in de afgelopen dagen zo'n 250 onbemande toestellen zijn neergehaald die onderweg waren naar de Russische hoofdstad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.
1 uur geleden