Republikeinen houden weer verkiezingsdebat, opnieuw zonder Trump
SIMI VALLEY (ANP) - Republikeinse kandidaten voor de aankomende Amerikaanse presidentsverkiezingen houden voor de tweede keer een debat. Dat begint om 03.00 uur Nederlandse tijd in Simi Valley (Californië) en wordt uitgezonden op televisie. De grote afwezige is oud-president Donald Trump, die zich ook had afgemeld voor het eerste debat.
Deelnemers hopen uiteindelijk in voorverkiezingen te worden gekozen tot officiële presidentskandidaat van hun partij. Er doen zeven kandidaten mee: gouverneur Ron DeSantis van Florida, zakenman Vivek Ramaswamy, oud-vicepresident Mike Pence, voormalig topdiplomaat Nikki Haley, oud-gouverneur van New Jersey Chris Christie, senator Tim Scott en gouverneur Doug Burgum van North Dakota.
Het eerste debat telde nog acht deelnemers. Gouverneur van Arkansas Asa Hutchinson wist zich deze keer niet te kwalificeren voor deelname. Kandidaten moesten aantonen dat ze geld voor hun campagne ontvingen van minstens 50.000 geldschieters en hoog genoeg scoorden in de peilingen. Die criteria lagen hoger dan bij het vorige debat.
Trump ver voor in peilingen
Trump voldoet met gemak aan die eisen, maar maakt er geen geheim van deelname overbodig te vinden. Hij ligt een straatlengte voor in de peilingen en wordt gezien als gedoodverfde favoriet om de voorverkiezingen te winnen. DeSantis staat nog steeds op een tweede plaats, maar op grote afstand.
Het tweede debat duurt twee uur en geeft DeSantis en andere kandidaten de kans zich te profileren tegenover een miljoenenpubliek. Naar het eerste debat keken vorige maand ongeveer 13 miljoen mensen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
3 uur geledenTUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
7 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
7 uur geleden