Republikeinen hopen vrijdag afzettingsprocedure af te ronden
WASHINGTON (ANP/RTR) - Republikeinse senatoren hopen vrijdag tot een definitieve stemming te komen over de afzettingsprocedure tegen president Donald Trump. Volgens de Republikeinse senator John Barrasso is de kans groot dat het afzettingsproces zonder het oproepen van getuigen vrijdagmiddag of later op de dag een definitieve stemming krijgt.
De Democraten in de Senaat zagen hun verzoek om getuigen te mogen horen in het afzettingsproces nog niet gehonoreerd op de eerste dag van de twee dagen durende vragensessie. De verwachting is dat de Senaat, waar de Republikeinen een meerderheid hebben, Trump vrijspreekt van de beschuldigingen waardoor hij aanblijft als president.
Mocht de Senaat ervoor kiezen om getuigen op te roepen in het afzettingsproces, zou dat de president wel politieke schade kunnen berokkenen. "Zelfs als alles wat voormalig veiligheidsadviseur John Bolton zegt waar is, dan nog hebben de Democraten geen goede argumenten om de president af te zetten", zei senator Lindsey Graham na de vragensessie.
Boek Bolton
Bolton werkt aan een boek waarin hij precies uit de doeken doet hoe volgens hem het verzoek aan Oekraïne om een onderzoek in te stellen naar Joe Biden tot stand is gekomen. Dat verzoek is de reden voor het afzettingsproces. De Democraten willen hem als getuige horen.
De senatoren kregen tijdens de vragensessie de tijd om vragen te stellen aan de Democratische aanklagers van het Huis van Afgevaardigden en aan Trumps advocaat Alan Dershowitz. Donderdag volgt de tweede dag van de vragensessie.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
26 minuten geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
45 minuten geledenBERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt vrijdag Europese bondgenoten over het nieuwe Amerikaanse vredesplan, melden verschillende bronnen. Het telefoongesprek wordt gevoerd met de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Britse premier Keir Starmer.
2 uur geleden