Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinen: geen onderhandeling met Huis over proces Trump

Republikeinen: geen onderhandeling met Huis over proces Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voorzitter van de Republikeinen in de Amerikaanse Senaat, Mitch McConnell, wil niet met de Democraten in het Huis van Afgevaardigden onderhandelen over de voorwaarden van het afzettingsproces tegen president Donald Trump. Dat zei hij woensdag nadat de voorzitter van het Huis, Nancy Pelosi, had gezegd dat ze de benodigde documenten pas naar de Senaat wil sturen als ze weet onder welke voorwaarden het proces wordt gehouden.

Pelosi moet de officiële aanklachten naar de Senaat sturen voordat daar een proces kan worden gestart tegen Trump. De president wordt verdacht van het misbruiken van zijn macht voor eigen politiek gewin en het tegenwerken van het onderzoek daarnaar.

"We gaan niet onderhandelen. We geven onze autoriteit over dit proces niet op", aldus McConnell. Hij beschuldigt Pelosi ervan dat zij Trump lang wil laten wachten op het proces.

Meer uit Buitenland

Familie verdachte schutter Bondi vreest voor veiligheid

SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.

32 minuten geleden
Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien Libanon

BEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.

39 minuten geleden
Israël voert nieuwe luchtaanvallen uit op Teheran en Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.

3 uur geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

BAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.

3 uur geleden
Afghanistan meldt 400 doden bij luchtaanval op ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP/AFP/DPA) - Afghaanse autoriteiten stellen dat er zeker 400 mensen zijn omgekomen na een luchtaanval op een ziekenhuis in hoofdstad Kabul. In een bericht op X meldt Taliban-woordvoerder Hamdullah Fitrat dat naast de honderden doden ook zeker 250 mensen gewond zijn geraakt bij de Pakistaanse luchtaanval. Pakistan ontkent een ziekenhuis te hebben getroffen.

4 uur geleden
Verenigde Arabische Emiraten sluiten tijdelijk luchtruim

DUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.

5 uur geleden
NYT: Trump laat Cuba weten dat president moet opstappen

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.

5 uur geleden