Republikeinen: geen onderhandeling met Huis over proces Trump
WASHINGTON (ANP/RTR) - De voorzitter van de Republikeinen in de Amerikaanse Senaat, Mitch McConnell, wil niet met de Democraten in het Huis van Afgevaardigden onderhandelen over de voorwaarden van het afzettingsproces tegen president Donald Trump. Dat zei hij woensdag nadat de voorzitter van het Huis, Nancy Pelosi, had gezegd dat ze de benodigde documenten pas naar de Senaat wil sturen als ze weet onder welke voorwaarden het proces wordt gehouden.
Pelosi moet de officiële aanklachten naar de Senaat sturen voordat daar een proces kan worden gestart tegen Trump. De president wordt verdacht van het misbruiken van zijn macht voor eigen politiek gewin en het tegenwerken van het onderzoek daarnaar.
"We gaan niet onderhandelen. We geven onze autoriteit over dit proces niet op", aldus McConnell. Hij beschuldigt Pelosi ervan dat zij Trump lang wil laten wachten op het proces.
Meer uit Buitenland
GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
7 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
13 uur geleden