Republikeinen en Democraten praten zaterdag verder over hulpplan
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Republikeinen en Democraten in het Amerikaanse Congres zijn er vrijdag niet in geslaagd het eens te worden over een nieuw plan om huishoudens en ondernemingen met geld van de federale overheid door de coronacrisis heen te slepen. Volgens de Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden zijn ze nog lang niet in de buurt van een akkoord en praten ze zaterdag verder.
De Democraten willen op zijn minst tot januari doorgaan met minimaal de wekelijkse steun van 600 dollar aan huishoudens die door werkloosheid zijn getroffen. Tientallen miljoenen Amerikanen zijn hun baan kwijt als gevolg van de coronamaatregelen. Republikeinen zeggen vooralsnog de steun met één week te willen verlengen en ondertussen willen praten over een lagere bijdrage. Ze vrezen dit bedrag voor velen hoger is dan wat ze op hun werk kunnen verdienen. De federale hulp is cruciaal voor velen, mede omdat werkloosheidsuitkeringen per staat verschillen en de uitkering ervan vaak heel erg lang op zich laten wachten.
Het Witte Huis stuurt meerdere topfiguren onder wie minister van Financiën Steven Mnuchin, zaterdag weer naar de volgende gespreksronde met onder anderen de leider van de Democraten in de Senaat, Chuck Schumer.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
4 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
8 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
9 uur geleden