Republikeinen en Democraten praten zaterdag verder over hulpplan
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Republikeinen en Democraten in het Amerikaanse Congres zijn er vrijdag niet in geslaagd het eens te worden over een nieuw plan om huishoudens en ondernemingen met geld van de federale overheid door de coronacrisis heen te slepen. Volgens de Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden zijn ze nog lang niet in de buurt van een akkoord en praten ze zaterdag verder.
De Democraten willen op zijn minst tot januari doorgaan met minimaal de wekelijkse steun van 600 dollar aan huishoudens die door werkloosheid zijn getroffen. Tientallen miljoenen Amerikanen zijn hun baan kwijt als gevolg van de coronamaatregelen. Republikeinen zeggen vooralsnog de steun met één week te willen verlengen en ondertussen willen praten over een lagere bijdrage. Ze vrezen dit bedrag voor velen hoger is dan wat ze op hun werk kunnen verdienen. De federale hulp is cruciaal voor velen, mede omdat werkloosheidsuitkeringen per staat verschillen en de uitkering ervan vaak heel erg lang op zich laten wachten.
Het Witte Huis stuurt meerdere topfiguren onder wie minister van Financiën Steven Mnuchin, zaterdag weer naar de volgende gespreksronde met onder anderen de leider van de Democraten in de Senaat, Chuck Schumer.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV waarschuwt voor de "nieuwe vormen van slavernij" door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) en roept op tot de "ontwapening" ervan. Dat staat in zijn encycliek die de paus maandag presenteerde in het bijzijn van onder anderen AI-experts. Het is de eerste zogenoemde encycliek van paus Leo. In zo'n gewichtige pauselijke brief presenteert de kerkelijk leider zijn kijk op een thema.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo noemt het idee van een "gerechtvaardigde oorlog" gedateerd. Dat doet de religieuze leider in de pauselijke brief die hij maandag presenteerde, een zogenoemde encycliek. Hoewel hij in dat schrijven vooral ingaat op de rol van geloof in tijden van kunstmatige intelligentie, lijkt de paus met zijn woorden ook te doelen op de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland is vermoedelijk verantwoordelijk voor het storen van vluchtsystemen van een Brits regeringstoestel afgelopen week. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme Britse defensiefunctionaris, die daarmee eerdere berichtgeving van The Times kracht bijzet. Aan boord was onder meer defensieminister John Healey, die onderweg was naar het Verenigd Koninkrijk vanuit Estland.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun noemt de terugtrekking van Israël uit zijn land "niet onderhandelbaar", meldt persbureau NNA. Hoewel niet nieuw, komen de woorden op een symbolisch moment: Libanon viert jaarlijks op 25 mei Bevrijdingsdag, de dag die het einde markeerde van de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon in 2000.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat op veel punten in de onderhandelingen met de Verenigde Staten voortgang is gemaakt. Toch betekent dat volgens Teheran niet dat Iran daarmee ook dicht bij het tekenen van een akkoord met de Amerikanen is. Een verandering in de positie van de Amerikanen zou een handtekening in de weg staan, aldus de woordvoerder.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Mohammad Bagher Qalibaf is opnieuw benoemd tot voorzitter van het Iraanse parlement. Daartoe heeft het parlement besloten, meldt persbureau Fars. Naast parlementsvoorzitter is Qalibaf een belangrijke Iraanse onderhandelaar in de vredesgesprekken met de Verenigde Staten en bemiddelaar Pakistan.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft de evacuatie bevolen van de inwoners van tien plaatsen in het zuiden van Libanon, in de regio's Nabatieh en Jezzine. "In het licht van de schendingen van de afspraken van het bestand door de terreurorganisatie Hezbollah, ziet de Israëlische krijgsmacht zich gedwongen met geweld op te treden. Het doel is niet jullie te schaden", aldus legerzegsman Avichay Adraee tegen de inwoners van het gebied.
4 uur geleden