Republikein Youngkin wint gouverneurschap van Virginia
RICHMOND (ANP) - De Republikeinse zakenman Glenn Youngkin wordt de nieuwe gouverneur van de Amerikaanse staat Virginia, verklaarden Amerikaanse media waaronder CNN woensdag. Youngkin had op dat moment 51 procent van de stemmen, die voor 95 procent geteld waren. Youngkin versloeg de Democraat Terry McAuliffe, een partijcoryfee die van 2014 tot 2018 al gouverneur van de staat was.
Het verlies van McAuliffe in Virginia, een staat die president Joe Biden een jaar geleden nog met een marge van ruim 10 procent won ten opzichte van toenmalig president Donald Trump, wordt door politieke analisten gezien als een afwijzing van Bidens nationale agenda. Enkele maanden terug had McAuliffe nog een comfortabele leiding in de peilingen.
De race om het gouverneurschap werd gedomineerd door culturele kwesties. Zo beloofde Youngkin ouders meer controle over hoe openbare scholen zaken als ras, gender en Covid-19-protocollen aanpakken. McAuliffe maakte zich hard voor onder meer de bescherming van het recht op abortus en het kiessysteem.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Alle 27 EU-landen zijn het maandag eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. De sancties lagen al langer op tafel, maar werden geblokkeerd door Hongarije. Onder de nieuwe premier Péter Magyar is dat veto opgeheven.
58 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft alarm geslagen over het hoge aantal burgerdoden dat in Soedan valt door droneaanvallen. Het gaat dit jaar al om zeker 880 personen, zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.
1 uur geledenQUEZON CITY (ANP/AFP/RTR) - Een meerderheid van het Filipijnse parlement heeft ingestemd met een afzettingsprocedure tegen vicepresident Sara Duterte. Ze wordt beschuldigd van fraude, corruptie en doodsbedreigingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag sancties ingesteld tegen nog eens zestien mensen en zeven instellingen die verantwoordelijk zijn voor de ontvoering van Oekraïense kinderen. Sinds het begin van de oorlog heeft Rusland naar schatting bijna 20.500 Oekraïense kinderen gedeporteerd en gedwongen naar Rusland overgeplaatst, melden de ministers in een verklaring.
1 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne maken ondanks hun driedaagse staakt-het-vuren weer melding van vijandelijkheden. De Oekraïense krijgsmacht sprak over schermutselingen aan het front in de afgelopen 24 uur en zei dat Rusland zondag ook met duizenden drones aanvallen heeft uitgevoerd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de gedeeltelijke opschorting van het samenwerkingsverdrag tussen de EU en Syrië ingetrokken. De handelsbeperkingen die de EU in 2011 invoerde, golden voor de invoer van een aantal Syrische producten, waaronder olie, aardolieproducten, goud, edelmetalen en diamanten. Maandag is daartoe besloten. Dit wordt gezien als een belangrijke stap in het herstel en de versterking van de bilaterale betrekkingen tussen de EU en Syrië.
3 uur geleden