Republikein verwijst na ICC-besluit naar 'invasiewet' Den Haag
WASHINGTON (ANP) - De prominente Republikeinse senator Tom Cotton heeft woedend gereageerd op de arrestatiebevelen tegen de Israëlische premier en zijn voormalige minister van Defensie. De politicus zei op X dat "de Amerikaanse wet over het ICC niet voor niks bekendstaat als de invasiewet voor Den Haag".
Cotton verwijst naar wetgeving van meer dan twintig jaar geleden, uit de periode waarin zijn partijgenoot George W. Bush in het Witte Huis zat. Daar staat in dat de president alle mogelijke middelen mag inzetten om Amerikanen of personen uit bevriende landen vrij te krijgen die zijn opgepakt in opdracht van het ICC in Den Haag. De wet kreeg de officieuze bijnaam 'The Hague Invasion Act'.
De Republikein noemt het Internationaal Strafhof (ICC) een nephof en aanklager Karim Khan een "gestoorde fanaticus". Degenen die de arrestatiebevelen gaan uitvoeren moeten volgens Cotton rekening houden met de gevolgen.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
16 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
3 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
5 uur geleden