Republikein Tim Scott nieuwe uitdager Trump in presidentsrace
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse senator Tim Scott uit de Amerikaanse staat South Carolina heeft zich kandidaat gesteld voor de presidentsnominatie van zijn partij. Scott voegt zich daarmee bij onder meer oud-president Donald Trump, die leidt in de peilingen, oud-VN-ambassadeur Nikki Haley en de voormalige gouverneur uit zijn staat, Asa Hutchinson.
Ron DeSantis, de gouverneur van Florida die als voornaamste rivaal voor Trump wordt gezien, heeft zich nog niet formeel kandidaat gesteld. Dat doet hij mogelijk volgende week.
De 57-jarige Scott heeft de afgelopen maanden de staten bezocht die van cruciaal belang worden geacht om al vroeg momentum te krijgen in de race om de Republikeinse nominatie. Zo onderstreepte hij in onder andere Iowa, New Hampshire en zijn thuisstaat South Carolina zijn christelijk geloof en de conservatieve waarden die hij zich eigen maakte toen hij opgroeide in een arm eenoudergezin.
Republikeins unicum
"Amerikaanse families hongeren naar hoop. We moeten vertrouwen hebben. Geloof in God, geloof in elkaar en geloof in Amerika", schreef Scott op Twitter.
Scott is de enige zwarte Republikeinse senator in het congres en kan de eerste zwarte Republikeinse presidentskandidaat worden.
Meer uit Buitenland
STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
6 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
12 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
13 uur geleden