Republikein Tim Scott nieuwe uitdager Trump in presidentsrace
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse senator Tim Scott uit de Amerikaanse staat South Carolina heeft zich kandidaat gesteld voor de presidentsnominatie van zijn partij. Scott voegt zich daarmee bij onder meer oud-president Donald Trump, die leidt in de peilingen, oud-VN-ambassadeur Nikki Haley en de voormalige gouverneur uit zijn staat, Asa Hutchinson.
Ron DeSantis, de gouverneur van Florida die als voornaamste rivaal voor Trump wordt gezien, heeft zich nog niet formeel kandidaat gesteld. Dat doet hij mogelijk volgende week.
De 57-jarige Scott heeft de afgelopen maanden de staten bezocht die van cruciaal belang worden geacht om al vroeg momentum te krijgen in de race om de Republikeinse nominatie. Zo onderstreepte hij in onder andere Iowa, New Hampshire en zijn thuisstaat South Carolina zijn christelijk geloof en de conservatieve waarden die hij zich eigen maakte toen hij opgroeide in een arm eenoudergezin.
Republikeins unicum
"Amerikaanse families hongeren naar hoop. We moeten vertrouwen hebben. Geloof in God, geloof in elkaar en geloof in Amerika", schreef Scott op Twitter.
Scott is de enige zwarte Republikeinse senator in het congres en kan de eerste zwarte Republikeinse presidentskandidaat worden.
Meer uit Buitenland
PRETORIA (ANP/AFP/RTR) - Bij antimigratieprotesten zijn in Zuid-Afrika dinsdag zo'n negenhonderd mensen opgepakt, meldt de politie. Duizenden mensen gingen door het hele land de straat op. Die protesten verliepen volgens de politie goeddeels vreedzaam, maar er waren ook plunderingen en gewelddadigheden. Ook werden mensen opgepakt voor overtreding van immigratiewetten.
38 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Canada zal komend jaar voor het eerst deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de European Broadcasting Union (EBU) woensdag aangekondigd. Canada is het eerste nieuwe land sinds 2015 dat zich bij de wedstrijd voegt. Toen deed Australië voor het eerst mee.
2 uur geledenTHESSALONIKI (ANP/AFP) - In de Griekse stad Thessaloniki zijn bij verschillende appartementen drie aanslagen gepleegd die gericht zijn geweest op leden van de regeringspartij Nieuwe Democratie (ND). Daarbij zijn vijf gewonden gevallen.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het dodental van de uitslaande flatbrand in Antwerpen is opgelopen tot zes, meldt de politie. Eerder was er nog sprake van vijf doden. De brand is nog altijd niet onder controle, maar wordt niet meer groter.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het merendeel van de gebouwen in de EU is oud en inefficiënt en is er niet op berekend om te gaan met de hoge temperaturen. Dat laten hooggeplaatste EU-bronnen weten in een terugblik op de hittegolf in West-Europa van vorige week.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Zeker vijf mensen zijn omgekomen bij een uitslaande brand in een flat in Antwerpen, bevestigt de politie tegenover VRT Nieuws.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse marineschepen die klaarliggen om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te helpen, komen mogelijk terug naar huis. Er is geen zicht op dat ze er in de komende dagen of weken aan de slag kunnen, zegt de Duitse defensieminister Boris Pistorius.
3 uur geleden