Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein Tim Scott nieuwe uitdager Trump in presidentsrace

Republikein Tim Scott nieuwe uitdager Trump in presidentsrace

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse senator Tim Scott uit de Amerikaanse staat South Carolina heeft zich kandidaat gesteld voor de presidentsnominatie van zijn partij. Scott voegt zich daarmee bij onder meer oud-president Donald Trump, die leidt in de peilingen, oud-VN-ambassadeur Nikki Haley en de voormalige gouverneur uit zijn staat, Asa Hutchinson.

Ron DeSantis, de gouverneur van Florida die als voornaamste rivaal voor Trump wordt gezien, heeft zich nog niet formeel kandidaat gesteld. Dat doet hij mogelijk volgende week.

De 57-jarige Scott heeft de afgelopen maanden de staten bezocht die van cruciaal belang worden geacht om al vroeg momentum te krijgen in de race om de Republikeinse nominatie. Zo onderstreepte hij in onder andere Iowa, New Hampshire en zijn thuisstaat South Carolina zijn christelijk geloof en de conservatieve waarden die hij zich eigen maakte toen hij opgroeide in een arm eenoudergezin.

Republikeins unicum

"Amerikaanse families hongeren naar hoop. We moeten vertrouwen hebben. Geloof in God, geloof in elkaar en geloof in Amerika", schreef Scott op Twitter.

Scott is de enige zwarte Republikeinse senator in het congres en kan de eerste zwarte Republikeinse presidentskandidaat worden.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

5 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

6 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

7 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

12 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

15 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

15 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

16 uur geleden