Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein Ted Cruz verwart Washington met Australische staat

Republikein Ted Cruz verwart Washington met Australische staat

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse senator Ted Cruz heeft in een tweet de Australische staat Western Australia verward met de Amerikaanse staat Washington. De Britse krant The Guardian schrijft dat de Republikein Cruz in een inmiddels verwijderd bericht op Twitter schrijft over "machtsdronken autoriteiten" in Washington, terwijl het in werkelijkheid om coronamaatregelen aan de andere kant van de wereld gaat.

Vanwege een uitbraak met de omikronvariant van het coronavirus is dansen op feesten in Western Australia rond de jaarwisseling niet toegestaan. De autoriteiten berichtten over de maatregelen via een bericht op Facebook, dat Cruz op zijn sociale media plaatste en voorzag van kritiek. Hij dacht dat het om de staat Washington ging, mogelijk gezien de afkorting "WA", wat staat voor Western Australia.

Cruz verwijderde de tweet, maar verschillende bekendheden hadden er al op gereageerd. Adam Kinzinger, luitenant-kolonel bij de Amerikaanse luchtmacht, verzocht Cruz "gedegen onderzoek te doen alvorens desinformatie te verspreiden".

Het is niet voor het eerst dat Cruz in opspraak komt vanwege zijn uitingen op sociale media. Vorige maand beschuldigde hij Big Bird, de Amerikaanse versie van Pino uit Sesamstraat, nog van "overheidspropaganda... voor 5-jarigen". Ook die tweet kwam hem op veel kritiek te staan.

Meer uit Buitenland

New York Times klaagt ministerie aan over beperking verslaggeving

NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.

51 minuten geleden
Britse en Noorse marine gaan 'poort naar Noordzee' bewaken

LONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.

1 uur geleden
Tienduizenden zonder verwarming in regio Kherson na aanvallen

KHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.

1 uur geleden
Indiase peuter (3) jongste om FIDE-schaakscore te krijgen

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase Sarwagya Singh Kushwaha is met drie jaar, zeven maanden en twintig dagen de jongste schaakspeler ooit om een FIDE-score te krijgen. Die telling geeft de sterkte van schaakspelers aan. Om een score te krijgen, moet een schaakspeler minstens één speler verslaan die al een FIDE-score heeft.

1 uur geleden
India huurt Russische kernonderzeeër

NEW DELHI (ANP) - India gaat een Russische kernonderzeeër huren. De opkomende Aziatische grootmacht betaalt omgerekend zo'n 1,7 miljard euro voor de onderzeeboot, waarmee de marine kan oefenen totdat eigen kernonderzeeërs klaar zijn, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Poetin noemt gesprekken met gezanten Trump vruchtbaar

MOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.

3 uur geleden
Thailand versoepelt alcoholverbod vlak voor eindejaarstoerisme

BANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.

4 uur geleden