Republikein Ted Cruz verwart Washington met Australische staat
HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse senator Ted Cruz heeft in een tweet de Australische staat Western Australia verward met de Amerikaanse staat Washington. De Britse krant The Guardian schrijft dat de Republikein Cruz in een inmiddels verwijderd bericht op Twitter schrijft over "machtsdronken autoriteiten" in Washington, terwijl het in werkelijkheid om coronamaatregelen aan de andere kant van de wereld gaat.
Vanwege een uitbraak met de omikronvariant van het coronavirus is dansen op feesten in Western Australia rond de jaarwisseling niet toegestaan. De autoriteiten berichtten over de maatregelen via een bericht op Facebook, dat Cruz op zijn sociale media plaatste en voorzag van kritiek. Hij dacht dat het om de staat Washington ging, mogelijk gezien de afkorting "WA", wat staat voor Western Australia.
Cruz verwijderde de tweet, maar verschillende bekendheden hadden er al op gereageerd. Adam Kinzinger, luitenant-kolonel bij de Amerikaanse luchtmacht, verzocht Cruz "gedegen onderzoek te doen alvorens desinformatie te verspreiden".
Het is niet voor het eerst dat Cruz in opspraak komt vanwege zijn uitingen op sociale media. Vorige maand beschuldigde hij Big Bird, de Amerikaanse versie van Pino uit Sesamstraat, nog van "overheidspropaganda... voor 5-jarigen". Ook die tweet kwam hem op veel kritiek te staan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
12 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
12 uur geleden